Październik 2017 na kanale CBS Europa

W nadchodzącym miesiącu CBS Europa zaprasza na cykl filmowy Przystojniacy wieczorową porą, w ramach którego w każdą sobotę o 21:00 na kanale będzie można oglądać wybrane filmy z Richardem Gere’em lub Kevinem Baconem w roli głównej – wśród nich m.in. „Amerykański żigolak” oraz „Jego zdaniem, jej zdaniem”.
 
W październiku CBS Europa zaprasza także na cykl Legenda francuskiego kina: Pierre Richard, a w nim aż pięć filmowych premier z tym wybitnym komikiem w roli głównej – w tym m.in. „Na łeb, na szyję”, czy „Witajcie na pokładzie!”.
Ponadto CBS Europa poleca kontynuację cyklu Romantyczne środy, a w nim filmy o miłości, takie jak:  „Razem i oddzielnie”, „Igraszki losu” czy „Pokuta”.
Z okazji Halloween, 31 października na antenie kanału zagoszczą horrory i thrillery – w ramach 24-godzinnego maratonu obejrzeć będzie można takie filmy, jak „Inni”, „Dziewiąte wrota” czy „Resident Evil”.
Amerykański żigolak
7 października o 21:00
Żyjący na wysokim poziomie żigolak Julian Kay ma mercedesa, piękne ubrania, dostęp do najbardziej luksusowych restauracji w Beverly Hills i tłumy klientek – bogatych, a przy tym niemłodych. Wszystko to idzie w diabły, gdy mężczyzna wyświadcza przysługę swojemu dawnemu alfonsowi, który wkrótce później zostaje znaleziony martwy – prawdziwe klientki Juliana nie chcą dać mu alibi, a policyjny śledczy Sunday nie wierzy tłumaczeniom żigolaka. Jedyną osobą, która może pomóc bohaterowi, jest żona policyjnego śledczego (i jedyna osoba, która nie musi płacić Julianowi za seks), Michelle – jednak aby to się stało, Julian musi zburzyć emocjonalny mur, jakim się otoczył i przyjąć ten gest wynikający z miłości…
WYSTĘPUJĄ: Richard Gere, Lauren Hutton, Hector Elizondo
Oficer i dżentelmen
14 października o 21:00
Ponadczasowa opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu. Samotnik Zack Mayo rozpoczyna naukę w szkole dla oficerów – ma nadzieję zostać pilotem marynarki wojennej. Przez kolejne 13 niełatwych tygodni wiele się dowie na temat wartości dyscypliny, miłości i przyjaźni – twardy instruktor pokaże mu, że nikt nie da sobie rady w samotności. Zack zakochuje się w końcu w miejscowej dziewczynie, podczas gdy inny uczeń mierzy się z zupełnie innym losem.
WYSTĘPUJĄ: Richard Gere, Debra Winger, Louis Gossett Jr., David Keith
Jego zdaniem, jej zdaniem
21 października o 21:00
On nazywa to seksem, ona – romansem. Gdy on mówi „związek”, ona poprawia – „małżeństwo”. On mówi, że nie zamierza, a ona ma nadzieję, że jednak to zrobi… ale przynajmniej w jednym się zgadzają: że się w sobie zakochali! Ta para to dwójka rywalizujących ze sobą dziennikarzy, którzy odnajdują miłość i osiągają sukces prowadząc wspólnie najeżony utarczkami talk show. Jednak starcia, które sprawiają, że show staje się hitem, zagrażają przyszłości ich związku, gdy para odkrywa, że każde z nich ma zupełnie inną wizję idealnej relacji. W tej lekkiej komedii przyglądamy się związkom z dwóch punktów widzenia – w pierwszej części filmu popatrzymy na związek „jego” oczami, a w drugiej – zobaczymy tę relację z „jej” perspektywy.
WYSTĘPUJĄ: Kevin Bacon, Elizabeth Perkins, Nathan Lane
Ona będzie miała dziecko
28 października o 21:00
W tej komedii romantycznej początkujący pisarz musi zmierzyć się z wyzwaniami wynikającymi z zawarcia małżeństwa i założenia rodziny. Pomimo obaw, którymi dzieli się ze swoim przyjacielem Davisem McDonaldem, Jake Briggs poślubia swoją licealną sympatię, Kristy. Po nieudanej próbie uzyskania dyplomu na uczelni w New Mexico, para osiedla się na przedmieściach Chicago. Kilka lat później, Kristy postanawia przestać brać tabletki antykoncepcyjne — o czym mówi Jake’owi trzy miesiące później. Pełen obaw, niespełnionych ambicji i marzeń o dziewczynie, którą kiedyś widział w klubie, Jake stara pogodzić się ze swym przyszłym ojcostwem.
WYSTĘPUJĄ: Kevin Bacon, Elizabeth McGovern, Alec Baldwin, Isabel Lorca
Legenda francuskiego kina: Pierre Richard
Pięć premier z Pierre’em Richardem w roli głównej
Nic nie wiem, ale powiem wszystko
1 października o 19:25
Pierre jest synem bogatego przedsiębiorcy, sprzedającego broń Izraelowi i Egiptowi. Jako marzyciel z natury, stara się pomóc wyjść na prostą trzem nieletnim łobuziakom, ci jednak nie traktują go poważnie. Zmuszony do pracy w rodzinnej firmie, bohater doprowadzi w końcu do kilku poważnych katastrof.
WYSTĘPUJĄ: Pierre Richard, Bernard Blier, Hélène Duc
Jestem nieśmiały, ale się leczę
8 października o 19:10
Kiedy Pierre Renaud, główny kasjer w hotelu w Vichy, zakochuje się w pięknej i bogatej Agnés, która jest tam gościem, mężczyzna postanawia stawić czoła swojej chorobliwej nieśmiałości. Aby nie stracić ukochanej z oka, podąża za nią od jednego hotelu, do drugiego. Przez przypadek poznaje Aldo, sprzedawcę, który zaopatrza go w kasety, mające zbudować w nim pewność siebie. Aldo radzi też bohaterowi, jak wyznać ukochanej miłość, jednak już od pierwszego słowa zakochany budzi w Agnès niechęć. W rzeczywistości Agnès jest tylko sprzedawczynią, która wygrała wakacje w luksusowych hotelach i szybko doszła do wniosku, że nie należy ufać ludziom, którzy zatrzymują się w takich miejscach. Kiedy Pierre traci już niemal nadzieję, Agnès odkrywa, kim on naprawdę jest i pada mu w ramiona.
WYSTĘPUJĄ: Pierre Richard, Aldo Maccione, Jacques François
Mangeclous, czyli zjadacz gwoździ
15 października o 18:40
Pełen humoru, jak i melancholii film przedstawia losy Mangeclousa, Saltiela, Salomona, Mattathiasa i Michaela, będących potomkami starego rodu Solalów. Pewnego dnia do Kefalonii dociera tajemniczy kryptogram, do którego dołączony jest czek do podziału pomiędzy piątkę przyjaciół. Po wielu godzinach spędzonych na próbach odszyfrowania kryptogramu, Saltiel odkrywa, że skarb znajduje się w Genewie. Przyjaciele postanawiają do niego dołączyć i wszyscy wyruszają na poszukiwanie skarbu.
WYSTĘPUJĄ: Pierre Richard, Charles Aznavour, Jean-Luc Bideau
Witajcie na pokładzie!
22 października o 19:25
Martin jest chyba nieco niezrównoważony – dlaczego bowiem zdecydował się zabrać podejrzanie wyglądającego autostopowicza, skoro słyszał w radiu informację o ucieczce groźnego przestępcy z więzienia? Martin poniewczasie zdaje sobie sprawę, że być może właśnie wpuścił do samochodu niebezpiecznego człowieka. Teraz zupełnie nie umie pozbyć się niechcianego pasażera. W końcu decyduje się porzucić własny samochód i samemu złapać autostop… przez jakiś czas wszystko idzie jak po maśle. Martin flirtuje nawet z kobietą, która zaoferowała mu podwózkę. Idylla kończy się, gdy samochód Martina z domniemanym przestępcą w środku, dogania auto nowej znajomej bohatera…
WYSTĘPUJĄ: Pierre Richard, Martin Lamotte, Evelyne Bouix
Na łeb, na szyję
29 października o 19:05
Niegdyś był popularnym komikiem, a teraz czuje, że wszystko zmierza w złym kierunku – Romain chodzi wciąż na próby sztuki reżyserowanej przez jego siostrę, usiłując jednocześnie poradzić sobie z żoną, kochanką, podatkami, niską samooceną, wymagającą ciągłej uwagi dwójką dzieci i prywatnym detektywem, który wciąż próbuje zrobić mu obciążające go zdjęcie…
WYSTĘPUJĄ: Pierre Richard, Veronique Genest, Caroline Silhol
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *