Zapowiedzi TV

Październik 2017 na kanale Nat Geo People

W październiku kanał Nat Geo People przybliży sylwetki niezwykłych kobiet. W dokumencie „Anja i przeklęte dzieci” przyjrzymy się działalności Anji Loven, prowadzącej w Nigerii sierociniec dla dzieci oskarżonych o czary. Z kolei w serii „Europa w zasięgu ręki” Ashley Colburn pokaże widzom miejsca spoza turystycznych szlaków. Szefowa kuchni Vivian Howard w programie „Życie od kuchni” udowodni, że warto porzucić wielkomiejski zgiełk dla spełnienia marzeń o własnej restauracji w małej miejscowości.
 
ANJA I PRZEKLĘTE DZIECI
Anja And The Witch Children
Premiera w sobotę 7 października o godz. 19:00
(1×60 min.)
„Widziałam w Afryce rzeczy, których nigdy nie zapomnę. I dlatego właśnie robię to, co robię” ANJA LOVEN
Anja Loven nadzoruje organizację pomagającą ludziom w nagłych przypadkach. Wraz z mężem prowadzi też sierociniec dla tzw. „dzieci przeklętych” w nigeryjskim mieście Uyo. Oskarżenia o bycie wiedźmą są codziennością w tym nękanym przemocą kraju, zdewastowanym przez Boko Haram i inne ekstremistyczne grupy. Anja podjęła się kilku prawdziwie niebezpiecznych akcji ratunkowych w małych nigeryjskich wsiach. Pewnego dnia dostała wiadomość o oskarżonym o czary dziecku w niedalekiej wiosce, na którą natychmiast zareagowała. Na miejscu znalazła zagłodzonego do granic możliwości chłopca, usuniętego poza społeczeństwo po zniknięciu jego rodziców. Udało jej się sprowadzić malucha do sierocińca, gdzie nadała mu imię Hope. Historia Anji, ratującej życie chłopcu, odbiła się echem na całym świecie, a ona sama dzięki swojej odważnej i inspirującej pracy, została gwiazdą wielu programów newsowych i mediów społecznościowych. Kobieta stara się wykorzystać tę nagle zdobytą sławę do zwiększania świadomości ludzi na temat ważnej roli, jaką jej organizacja spełnia w Nigerii. Dokument „Anja i przeklęte dzieci” jest częścią cyklu Nat Geo People „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”.
SETKA DOKTORA POLA
Dr. Pol 100 episode
Premiera w sobotę 14 października o godz. 19:00
Nat Geo People zaprasza na jubileuszowy, setny odcinek serii „Niezwykły dr Pol”. Przez ostatnie lata widzowie zaprzyjaźnili się z tym serdecznym, nieustraszonym weterynarzem, który uratował niezliczoną liczbę zwierząt i rozgryzł wiele medycznych zagadek. W setnym odcinku serii zobaczymy zaskakujące przypadki oraz niezwykłe wspomnienia ekipy dr. Pola.
SETKA DOKTORA POLA
Dr. Pol Stunt
Emisje w sobotę i niedzielę 14-15 października od godz. 16:00
Zapraszamy na weekendowy blok programowy z doktorem Polem, w którym przypomnimy szereg niezwykłych przypadków ratowania zwierząt przez nieustraszonego weterynarza i jego ekipę. Zespół medyków o każdej porze dnia i nocy jest przygotowany do stawienia czoła nagłym sytuacjom. Ci miłośnicy stworzeń małych i dużych robią wszystko, by ratować niezwykle bliskie im sercom zwierzęta.
EUROPA W ZASIĘGU RĘKI
Wonders of Europe
Premiery we wtorki od 17 października o godz. 20:00
(15×60 min.)
Zdobywczyni nagrody Emmy Ashley Colburn kocha przygody, zwłaszcza, gdy przychodzi jej odkryć coś zupełnie nowego – świat, który choć z naszej perspektywy jest na wyciągniecie ręki, może być zachwycający i niezwykle egzotyczny. W swoim nowym, ekscytującym programie, zagłębia się w cuda Chorwacji, Słowenii, Łotwy i Szwajcarii, odwiedzając zarówno miejsca znane, jak i ukryte, a zapierające dech w piersiach.
ŻYCIE OD KUCHNI
A Chef’s Life
Premiery w poniedziałki od 2 października o godz. 20:00
(13×30 min.)
Seria kulinarno-dokumentalna pokaże widzom życie szefowej kuchni Vivian Howard, która, razem ze swoim mężem Benem Knightem, opuściła wielkomiejski gwar, by otworzyć restaurację w małym mieście we wschodnich rejonach Karoliny Północnej. Każdy z odcinków podąża śladami Vivian, czy to w kuchni, czy pośród pól kukurydzy, plantacji truskawek lub farm zwierząt hodowlanych, gdzie szuka najleszych składników do sezonowego menu. Używając swojego zmysłu nowoczesności, zagłębia się w tradycyjną kuchnię południa, tworząc autorskie receptury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *