Zapowiedzi TV

Październik 2017 na kanale SundanceTV

W październiku SundanceTV zaprasza na australijski miniserial „The Principal”, kontynuację 1. sezonu serialu kryminalnego „Jack Irish” oraz kontynuację sezonu 5A serialu „Hell on Wheels”.
 
W nadchodzącym miesiącu zobaczyć będzie można także liczne filmy – m.in. dokument „Świadkowie” i dramat „Jej mroczna strona”.
JACK IRISH – SEZON 1
W czwartki o 22:00
Finał sezonu 12 października
Występują: Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Claudia Karvan
Sześcioodcinkowy thriller zabiera widza w podróż ze spokojnego Fitzroy do gwarnej Manili, stolicy Filipin, gdzie Lindzie, pozostającej z Jackiem w burzliwym związku, udało się zdobyć pracę w charakterze międzynarodowej korespondentki prasowej dla australijskiej gazety. Kiedy on i Linda żegnają się już na zawsze, Jack zdaje sobie sprawę jak mało wie o życiu, miłości i kobietach. Po wyjeździe Lindy mężczyzna pozostaje w Australii i zajmuje się tym, co dotychczas – odbiera długi, szlifuje szafki i obstawia wyścigi konne. Jego niechęć do emocjonalnego zaangażowania zostanie wkrótce poddana ciężkiej próbie poprzez przybycie Sarah Longmore.
HELL ON WHEELS – SEZON 5A
Kontynuacja sezonu w niedziele o 22:00
Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy
Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii. Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.
ŚWIADKOWIE
Wtorek, 17 października o 22:00
Występują: William Genovese
Przejmujące studium jednego z najbardziej szokujących morderstw w historii Ameryki. Kitty Genovese została zamordowana na oczach 38 świadków, z których żaden podobno nie zrobił nic, by pomóc kobiecie. Film miał swoją  premierę na festiwalu New York Film Festival, gdzie zebrał entuzjastyczne recenzje. Został też pokazany na prestiżowym festiwalu Palm Springs International Film Festival, na którym uzyskał nagrodę publiczności po trzech pokazach, na które bilety zostały w całości wyprzedane.
LOVE THE BEAST
Piątek, 20 października o 22:00
Występują: Eric Bana, Jay Leno, Jeremy Clarkson
Dokument przedstawia sylwetkę Erica Bany i jego miłość do swojego pierwszego samochodu zwanego „The Beast”, która trwa już od 25 lat. Film bada także wagę więzi międzyludzkich powstających na bazie wspólnych pasji. Kamera podąża za Baną, który wyruszając w emocjonalną podróż – od wnętrza samochodu wyścigowego, do surrealistycznego świata czerwonego dywanu – kontempluje jednocześnie znaczenie rodziny, przyjaciół i spełniania swych marzeń. „Love the Beast” to film opowiadający zarówno o pasji i najważniejszych momentach w życiu, jak i o naprawdę szybkiej jeździe
samochodem.
JEJ MROCZNA STRONA
Wtorek, 31 października o 22:00
Występują: Tony Curran, Lyndsey Marshal, Jessica Barden
Poruszająca historia o duchach, która podejmuje takie tematy jak miłość, żałoba i odkupienie. Marie mieszka ze swoją mamą, Kathy, na obrzeżach miasta. Ich sąsiadem jest Filthy, ojciec samotnie wychowujący 6-letniego Seana. Mężczyzna zabiera syna na polowania na króliki na tajemnicze wzgórze za ich domem. Marie również lubi to miejsce – to jej schronienie przed światem, w którym coraz trudniej jest się jej odnaleźć. Pewnego wieczoru, gdy Marie opiekuje się Seanem, chłopiec umiera. Nikt nie wie dlaczego, zaś Filthy jest zdruzgotany. Marie jest przekonana, że ta śmierć ma jakiś związek ze wzgórzem. Podczas gdy żałoba coraz bardziej przytłacza Filthy’ego, Marie zdaje sobie sprawę, że jest nawiedzana przez przerażającą siłę, która podąża za nią ze wzgórza do miasta i nie chce jej opuścić, wyraźnie czegoś od niej chcąc. Czy to duch Seana? A może coś dużo bardziej groźnego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *