Zapowiedzi TV

Październik na kanale National Geographic

W październiku National Geographic zaprasza na “Projekt Photo Ark”, trzyczęściową serię podążającą śladami Joela Sartore, od 25 lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Kanał wyemituje również trzy bloki programowe: „Skarby na dnie”, „Inżynieria ekstremalna” oraz „1917: dwie rewolucje” z ciekawymi, premierowymi dokumentami. W programie „Piekło pod Monte Cassino” stacja odtworzy przebieg tych krwawych walk. Z kolei dokument „Titanic: nowe dowody” rzuci nowe światło na tragedię sprzed lat.
 
PROJEKT PHOTO ARK
Photo Ark
Premiery w sobotę od 21 października o godz. 21:00
(3×60 min.)
„Projekt Photo Ark” to trzyodcinkowa seria podążająca śladami fotografa National Geographic Joela Sartore, który podróżuje po świecie, by uwiecznić rzadko spotykane, ginące gatunki zwierząt. Te przyciągające uwagę portrety studyjne ponad 5 tysięcy osobników stały się częścią projektu Photo Ark, nad którym Joel pracuje od 25 lat.
Jego celem jest uwiecznienie ginących gatunków fauny, zanim zwierzęta te znikną z naszej planty. Przedsięwzięcie ma również uświadomić ludziom, że nie jest jeszcze za późno, by je ocalić, bo kiedy ratujemy ginące gatunki, tak naprawdę ratujemy sami siebie.
#RatujmyRazem
SKARBY NA DNIE
Drain Stunt
Emisje w sobotę 7 października od godz. 20:00
W ramach bloku programowego „Skarby na dnie”, kanał National Geographic wyemituje dokumenty dla pasjonatów poszukiwań zaginionych wśród morskich fal ludzi, klejnotów czy obiektów.
Programy emitowane w cyklu:
20:00 – Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego
21:00 – Wyprawa na dno: miasto piratów
22:00 – Wyprawa na dno: skarby oceanów
23:00 – Polowanie na hitlerowskiego u-boota
INŻYNIERIA EKSTREMALNA
Magnificient Structures Stunt
Emisja w sobotę 14 października od godz. 21:00
Ogromne konstrukcje są zawsze dla inżynierów i budowniczych wielkim wyzwaniem. W bloku programowym „Inżynieria Ekstremalna”, kanał National Geographic wyemituje programy, w których widzowie będą mogli zobaczyć jak powstają takie obiekty jak mosty czy tunele.
Kolejność emisji:
21:00 – Najdłuższy most Malezji PREMIERA
22:00 – Tunel pod Kuala Lumpur PREMIERA
23:00 – Megadiabelski młyn PREMIERA
1917: DWIE REWOLUCJE
1917 Stunt
Emisje w piątek 20 października od godz. 21:00
Programy emitowane w ramach bloku:
Tajemnice z przeszłości, odcinki: Rasputin oraz Rodzina Romanowów
• 1917: jeden rok, dwie rewolucje PREMIERA o godz. 22
• 1917: zapomnniany desant PREMIERA o godz. 23
Między lutym a październikiem 1917 roku, Imperium Rosyjskie, uważane niegdyś za kraj, który będzie trwał wiecznie, pogrążyło się w ogniu rewolucji. Było to 9 miesięcy wspieranej przez społeczeństwo, spontanicznej rewolty, napędzanej dodatkowo zmęczeniem toczącą się I wojną światową.
Te dziewięć miesięcy nadziei, wolności i aspiracji demokratycznych z dokładnością kronikarza opisał dziennikarz stacjonujący w ówczesnym Piotrogrodzie, rzucając nowe światło na te wydarzenia. Dziewięć miesięcy niepokoju i niepewności zanim przewrót przyniósł zmiany, które miały ogromny wpływ na historię i dalsze losy regionu.
PIEKŁO POD MONTE CASSINO
Cassino: Nine Months In Hell
Premiera w piątek 27 października o godz. 22:00
(1×60 min.)
Opactwo benedyktyńskie na Monte Cassino, znajdujące się na szlaku między Rzymem a Neapolem, było jedym z najważniejszych monumentów wiary chrześcijańskiej. Podczas II wojny światowej klasztor, z uwagi na swoje strategiczne położenie, został zbombardowany przez siły alianckie.
Działania te dały początek jednej z największych masakr II wojny, która pochłonęła tysiące ludzkich istnień – zarówno żołnierzy jak i cywilów. Czy bitwa o Monte Cassino była konieczna, by utorować drogę do Rzymu? Dokument „Piekło pod Monte Cassino” ukaże polityczne i militarne tło działań kampanii alianckiej we Włoszech w 1944 roku.
TITANIC: NOWE DOWODY
Titanic: The New Evidence (AKA: Titanic’s Fatal Fire)
Premiera w sobotę 28 października o godz. 22:00
(1×60 min.)
Mówiono o nim, że jest niezatapialny. Był największym i najbardziej luksusowym parowym statkiem pasażerskim na świecie. Jednak w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku zabrał ze sobą na dno oceanu ponad 1500 osób. Katastrofa Titanica wstrząsnęła opinią publiczną na całym świecie i rozpoczęła debatę, która trwa do dziś. Dlaczego, mimo licznych ostrzeżeń, kapitan statku utrzymywał stałą prędkość i nie zmienił kursu? I czemu transatlantyk tak szybko zatonął?
Dziennikarz śledczy i badacz Titanica Senan Molony odkrywa prawdziwą historię tej tragedii. Analizując niedawno ujawnione zdjęcia parowca, znalazł niezwykłą wskazówkę, mogącą wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Wedle badacza, to nie zderzenie z górą lodową, a pożar, wywołany jeszcze przed wypłynięciem giganta w dziewiczą podróż, był powodem katastrofy. Co szokujące, właściciele Titanica wiedzieli o zdarzeniu i umyślnie trzymali tę informację w tajemnicy przed pasażerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *