Październik na kanałach Polsat Viasat

Październikowa ramówka kanałów tematycznych Viasat tradycyjnie zasadza się na starannie dobranych i ekskluzywnych propozycjach programowych.

 

 

 

Australijscy poszukiwacze złota
Premiera: poniedziałek 1 października, godz. 21:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ reality TV
Tytuł oryginalny: Aussie Gold Hunters
Rok: 2018

Nieustraszeni łowcy skarbów wracają w najbardziej efektownym sezonie od rozpoczęcia programu! Zobaczymy nowe ekipy, nowe działki, nieoczekiwane awarie sprzętu i niebezpieczne konfrontacje ze złodziejami złota — ryzyko jest wyższe, niż kiedykolwiek. Ekipa Dirt Dogs postawiła przed sobą ambitny cel wydobycia złota za milion dolarów - niestety, ich partnerzy biznesowi wycofują się, a zespół traci część członków.

Małżeństwo znane jako Gold Gypsies powraca i chce udowodnić, że jest w stanie odwrócić pecha, który prześladował je przez ostatnie dwa sezony. Powraca także samotny poszukiwacz Rick Fishers oraz weterani Ted i Lecky Mahoneyowie, do których dołącza córka, Tyler. Marzący o złocie Brytyjczyk Alex Stead przyleciał aż z Anglii, aby stworzyć złożoną z żółtodziobów ekipę znaną jako Scrappers.

Czy własnoręcznie zbudowana przez nich maszyneria do wydobywania złota sprawdzi się w praktyce? Gorączka złota narasta — czy podejmowane ryzyko zaowocuje poważnymi zyskami?

Najdziwniejsze pojazdy
Premiera: poniedziałek 22 października, godz.19:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ reality TV
Tytuł oryginalny: Ridiculous Rides

Program „Najdziwniejsze pojazdy" to okazja do obejrzenia kolekcji najbardziej niezwykłych samochodów na świecie. Spotkamy właścicieli mających obsesję na punkcie swoich aut, zobaczymy zapaleńców tworzących wyjątkowe konstrukcje, zasiądziemy za kierownicą supersamochodu mogącego jechać z szybkością 370 km/h i wartego miliony dolarów.

Fantastyczne triki, ryk potężnych silników — tu każdy zrealizuje swoje motoryzacyjne marzenia!

 

 

Zwierzaki: dzikość serca
Premiera: sobota 6 października, godz. 17:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Pets - Wild At Heart

Tylko nieliczne zwierzęta — takie jak koty czy psy — mają naturalne cechy pozwalające im żyć z nami pod jednym dachem. Często postrzegamy je jako członków rodziny, ale one żyją we własnym świecie, dla nas całkowicie obcym.

W tej serii dzięki nowym technikom filmowania, takim jak minikamery, nagrywanie obrazu w podczerwieni czy ruchome obrazy rentgenowskie, dowiemy się, dlaczego to właśnie one stały się naszymi towarzyszami życia.

W pierwszym odcinku dowiemy się, że zabawy naszych ulubieńców są dla nich sposobem na kontakt ze swoją dziką naturą. W drugim — jak zwierzęta pozostają jej wierne mimo tysięcy lat, jakie minęły od ich udomowienia. Program „Zwierzaki: dzikość serca" pokaże nam naszych czworonożnych towarzyszy w zupełnie nowym, brutalnie prawdziwym świetle.

Dziwne, szalone, prawdziwe
Premiera: poniedziałek 8 października, godz. 22:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Weird, True, Freaky

Program „Dziwne, szalone, prawdziwe" ukazuje najbardziej niewiarygodne i przerażające spotkania w świecie zwierząt. Część z tych konfrontacji będzie miała straszne skutki! Dziwaczne stworzenia, wyglądające jak przybysze z innej planety, udowadniają, że w królestwie zwierząt wszystko może się zdarzyć.

Potwory z głębin wkraczają w nasze codzienne życie, zdeformowane zwierzęta walczą, aby pokonać wszelkie przeszkody - program przedstawia naprawdę niezwykłe żywe organizmy. W każdym odcinku zobaczymy dziesięć filmów wideo z udziałem zwierząt.

Z archiwum pogody
Premiera: piątek 26 października, godz. 20:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Weather Files

Huragany, leje krasowe, tajemnicze, zamarznięte meduzy: takie przypadki badają specjaliści zajmujący się ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Jak nauka tłumaczy najbardziej tajemnicze zachowania Matki Natury? Od meteorologów i obserwatorów pogody po rolników, pilotów i strażników przyrody - w każdym odcinku programu „Z archiwum pogody" zobaczymy ludzi, którzy regularnie narażają się na pogodowe niebezpieczeństwa.

Przeżyjemy przygody na lądzie, morzu i na dalekiej Północy. Zobaczymy, jak groźne i nieprzewidywalne mogą być burze, wichry, mrozy i inne zjawiska pogodowe.

Echa epoki dinozaurów
Niedziela 28 października, godz. 16:15

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Dinosaur Echo

„Echa epoki dinozaurów" to dokument o renesansie paleontologii w Kanadzie — i o tym, czego dinozaury mogą nauczyć nas o zmianach klimatu. W filmie poznamy nowe pokolenie paleontologów, które dokonuje niezwykłych odkryć na terenie kanadyjskich prowincji Alberta i Kolumbia Brytyjska.

Australijskie dinozaury
Niedziela 7 października, godz. 19:50

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Dinosaurs In The Outback

Autorzy programu przedstawiają dowody — materialne, naukowe, często naprawdę niezwykłe — na to, że miliony lat temu kontynent australijski zamieszkiwały ogromne ilości dinozaurów. Poznamy bliżej te niezwykłe stworzenia, zobaczymy ich ślady, skamieniałości i trójwymiarowe animacje.

Ziemia ekstremalna!
Od poniedziałku 29 października, godz. 19:30

Natura ma swoje sposoby, aby pokazać nam swoją władzę. Człowiekowi wydaje się, że to on kontroluje planetę, na której mieszka — ale te programy przypomną nam, kto tu naprawdę rządzi. W ramach cyklu „Ziemia ekstremalna!" zobaczymy takie programy jak „Z archiwum pogody", „Dzienniki katastrof" i wiele innych!

Światowy dzień zwierząt
Przez cały czwartek 4 października

Do 2020 r. z Ziemi znikną dwie trzecie żyjących na niej dzikich zwierząt. To część kolejnego masowego wymierania, całkowicie zmieniającego świat przyrody, od którego przecież zależy także człowiek. Misją Światowego Dnia Zwierząt, przypadającego na 4 października, jest podnoszenie świadomości tego, jak krucha i zagrożona jest przyroda — ale także ukazywanie niezwykłej różnorodności żywych stworzeń zamieszkujących naszą planetę.

Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na najlepsze programy o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt. Pokażemy takie dokumenty, jak „Wielka migracja", „Tygrysy w moim domu" i wiele innych!

 

 

Wojna trzydziestoletnia
Premiera: sobota 20 października, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Thirty Years' War - The Age Of Iron

W 2018 r. Europa obchodzi okrągłą rocznicę wybuchu wojny trzydziestoletniej - wydarzenia które do dziś ma wpływ na współczesny kształt polityczny naszego kontynentu. Rozgrywka toczyła się w latach 1618-1648 i już wtedy mieszkańcy Europy — katolicy i protestanci — zdawali sobie sprawę, że chodzi o wielonarodowy konflikt o ogromnym zasięgu i znaczeniu historycznym.

Uciec przed Hitlerem
Premiera: poniedziałek 8 października, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Escaping Hitler

Każdy, kto w czasie wojny trafił na okupowane przez nazistów terytoria, musiał walczyć o przetrwanie. Jeśli nie znalazł drogi ucieczki, mógł zostać schwytany, co często oznaczało śmierć. Przeżycie zależało od szczęścia, pomocy miejscowych i tak zwanych „szlaków wolności". W całej Europie ruchy oporu tworzyły trasy, którymi alianccy jeńcy wojenni uciekali z okupowanych terenów. Ludzie, którzy mieszkali wzdłuż nich, pomagali zbiegom, narażając przy tym życie własne i swoich bliskich. Przeprowadzali uciekinierów przez niebezpieczne górskie ścieżki, najczęściej nocami, w niezwykle trudnych warunkach, pomagając im dotrzeć do Wielkiej Brytanii i wrócić na front.

Monty Halls opowiada niezwykłą historię „szlaków wolności", wędrując nimi 75 lat po ich stworzeniu, dla upamiętnienia bohaterskich mężczyzn i kobiet. Dla Monty'ego ta wyprawa ma także wymiar osobisty: w czasie wojny jego stryjeczny dziadek, pilot samolotów Mosquito, został zestrzelony nad północną Afryką i tymi właśnie drogami przedzierał się z powrotem do domu. Sam Monty służył w królewskim korpusie Marines, którego żołnierze w czasie wojny także uciekali „szlakami wolności" z terenów okupowanych.

Po lodowym moście
Wtorek, 30 października, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Ice Bridge

Tajemnicze, nowe znaleziska z terenów zatoki Chesapeake w Stanach Zjednoczonych okazują się niezwykle podobne do analogicznych artefaktów z czasów ostatniej epoki lodowcowej w Europie. Znani archeolodzy, Dennis Stanford i Bruce Bradley, przedstawiają na ten temat ryzykowną i kontrowersyjną teorię.

Sięgają po analizę DNA, badają wykopaliska, tworzą trójwymiarowe modele komputerowe — i dochodzą do wniosku, że w epoce kamiennej niewielka grupa wędrowców z kultury solutrejskiej przeszła przez zamarzniętą Cieśninę Beringa do Ameryki Północnej.

Zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz