MediaZapowiedzi TV

Październik na kanałach z portfolio BBC Studios

Październik 2023 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

Sherwood
(Sherwood)
Od wtorku 17 października, godz. 21:00
Sezon 1 (6 odcinków)

Serial kryminalny z gwiazdorską obsadą. W rolach głównych m.in. David Morrissey („The Walking Dead”), Lesley Manville („Sekrety i kłamstwa”), Joanne Froggatt („Downton Abbey”), Adeel Akhtar („Utopia”) oraz Kevin Doyle („Wiedźmin”).

Społecznością miasteczka, podzieloną już brzemiennymi w skutkach strajkami górników sprzed lat, wstrząsają dwa szokujące morderstwa. Prowadzą one do jednej
z największych obław w historii Wielkiej Brytanii.

Milczący świadek
(Silent Witness)
podwójne odcinki, od soboty 28 października, godz. 21:00
Sezon 25 (6 odcinków)

Jeden z najdłużej emitowanych seriali kryminalnych na świecie świętuje swoje 25-lecie. Z tej okazji w roli inspektor Sam Ryan do obsady powraca Amanda Burton.

Opinią publiczną wstrząsa wiadomość o zamordowaniu ministra zdrowia. Do zbadania sprawy zaangażowany zostaje zespół patologów. Część z nich podejrzewa jednak, że detektyw Sam zataja informacje przed swoimi dawnym współpracownikami. Tymczasem Jack i Nikki zdają sobie sprawę, że łącząca ich relacja jest coraz bardziej skomplikowana.

Wina
(Guilt)
Od wtorku 24 października, godz. 22:00
Sezon 2 (4 odcinki)

Szkocki thriller pełen zaskakujących zwrotów akcji, intryg oraz czarnego humoru. Dwaj bracia śmiertelnie potrącili starszego człowieka. Mimo desperackich prób zatuszowania zbrodni, jeden z nich – Max (w tej roli Mark Bonnar) trafia za kratki.

Poniósł karę za zbrodnię. Gdy wychodzi na zwolnienie warunkowe, jest żądny zemsty. Jego losy są jednak w rękach policjantki,
która proponuje układ – wolność w zamian za informacje o jego niebezpiecznym wrogu, Royu Lynchu. Max ma jednak wątpliwości, czy na pewno może jej zaufać.

Pierwszy sezon serialu przyciągnął szeroką publiczność i został wyróżniony wieloma nagrodami. Tym razem sprawy są jeszcze bardziej niebezpieczne oraz nieprzewidywalne.

 

W okowach mrozu
(Life Below Zero)
Od wtorku 10 października, godz. 21:55
Sezon 11 (20 odcinków)

Codzienne życie mieszkańców czterech gospodarstw domowych z różnych stron alaskańskiego odludzia. Ich życie skupia się przede wszystkim na polowaniach oraz pieczołowitych przygotowaniach do długiej i mroźnej zimy. Na Alasce temperatury spadają do poziomu zagrażającego życiu, czyli -60 stopni Celsjusza.

Region o tak surowych warunkach klimatycznych zamieszkują ludzie o wyjątkowo twardych charakterach. Wśród nich dobrze już znani widzom bohaterowie programu. Samotna Sue przygotowuje swoją osadę na nadejście zimowej burzy, Hailstonowie łowią ryby w przerębli, Andy szkoli nowe szczenięta do biegania w zaprzęgu, a Glenn poluje na karibu, którym planuje podzielić się z rodziną.

Ben Fogle: opuszczone światy
(Ben Fogle: Lost Worlds)
Od piątku 20 października, godz. 20:55
Sezon 1 (3 odcinki)

Podróżnik Ben Fogle wybiera się do opuszczonych rejonów świata i pyta, dlaczego mieszkańcy zdecydowali się je porzucić. Przygląda się także staraniom rewitalizacji enklaw, o których czas już dawno zapomniał. Odwiedza m.in. społeczność kalifornijskiej pustyni od ponad 60 lat żyjącą poza systemem.

Udaje się także na opuszczone szkockie wyspy, nad którymi czuwają duchowi opiekunowie i odkrywa zapomnianą przez świat karaibską wyspę Montserrat, która w wyniku serii erupcji wulkanicznych w latach 90. stała się miastem-widmem. Niektórzy jej mieszkańcy odmówili opuszczenia domów i wciąż żyją w otoczeniu pokrytym pyłem wulkanicznym.

Sri Lanka z Aleksandrem Armstrongiem (Alexander Armstrong in Sri Lanka)
Od poniedziałku 16 października, godz. 23:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Aktor i komik Alexander Armstrong odkrywa Sri Lankę, która ponownie otwiera się na turystów po dotkliwym kryzysie gospodarczym w 2022 roku.

Ten egzotyczny raj do 1972 roku funkcjonował pod nazwą Cejlon. Ma burzliwą przeszłość. Nie obce są mu wojny domowe oraz klęski żywiołowe. W wyniku pandemii i wstrzymania masowego ruchu turystycznego ekonomia kraju ucierpiała do tego stopnia, że dochodziło do niebezpiecznych rozruchów, m.in. szturmowania domu prezydenta przez 700 000 obywateli.

Alexander przemierza Ocean Indyjski i zatapia się w urokach tego zróżnicowanego i wielokulturowego kraju. Jest świadkiem rytualnych egzorcyzmów, próbuje sił w starożytnej sztuce walki Angampora, bierze zaleconą przez ajurwedyjskiego lekarza kąpiel olejową i próbuje dorównać słynnym lankijskim rybakom łowiącym na palach.

Sekrety jurajskich dinozaurów
(Secrets of the Jurassic Dinosaurs)
Od środy 4 października, godz. 19:55
Sezon 1 (2 odcinki)

Międzynarodowy zespół paleontologów od pięciu lat prowadzi wykopaliska w środkowo-zachodnim rejonie Stanów Zjednoczonych. Pracujący w Wyoming naukowcy z Mission Jurassic mają na celu wyjaśnienie zagadki odkrytego tam masowego cmentarzyska dinozaurów. Dokonali już wielu zdumiewających odkryć – znaleźli ponad 600 kości zwierząt, niezwykle rzadkie rośliny oraz ślady stóp dinozaurów.

Zadają pytanie: dlaczego zginęło tu tak wiele stworzeń i jak to możliwe, że ich szczątki przetrwały ponad 100 milionów lat? Realizowany przez ponad cztery lata dokument ukazuje jedno z najbardziej spektakularnych wykopalisk na świecie.

 

 

Oblicza seksu
(Sex Actually With Alice Levine)
Od poniedziałku 16 października, godz. 22:00
Sezon 2 (3 odcinki)

Dziennikarka Alice Levine przygląda się ludzkiej seksualności i pyta, czy w tej dziedzinie życia istnieją jakieś normy. Rozmawia z poszukiwaczami jednorazowych przygód, często przekraczającymi powszechnie ustalone granice intymności, fantazji oraz relacji międzyludzkich.

Tym razem uwaga Alice skupia się na coraz popularniejszym w ostatnich latach zjawisku digiseksualizmu, czyli preferowaniu zbliżeń poprzez komputery, aplikacje oraz roboty erotyczne. Czy w czasach rosnącej automatyzacji do satysfakcjonującego życia seksualnego w ogóle potrzebujemy interakcji z człowiekiem?

Najdroższe brytyjskie domy
(Britain’s Most Expensive Houses)
Od piątku 13 października, godz. 21:00
Sezon 2 (8 odcinków)

Wizyta w najdroższych domach Wielkiej Brytanii możliwa dzięki uprzejmości agencji prestiżowych
nieruchomości UK Sotheby’s International Realty. Rynek nieruchomości klasy premium przeżywa rozkwit, a rywalizacja o najbardziej zamożnych klientów jest wyjątkowo zacięta.

Brokerzy, którzy chcą zamknąć wielomilionowe transakcje i podpisać lukratywne kontrakty, muszą starać się bardziej, by zdobyć zaufanie wymagających inwestorów.

Masterchef: Zawodowcy
(MasterChef: The Professionals)
Od środy 11 października, godz. 18:40
Sezon 15 (18 odcinków)

15. sezon popularnego konkursu, w którym Greg Wallace przy wsparciu znakomitych szefów kuchni rozpoczyna poszukiwania największego talentu kulinarnego Wielkiej Brytanii.

W rywalizacji udział bierze trzydziestu dwóch profesjonalnych kucharzy z całego kraju. Ich poczynania oceniają doświadczeni w branży Marcus Wareing, zdobywca dwóch gwiazdek Michelin, oraz debiutująca w programie restauratorka i osobowość telewizyjna – Anna Haugh.

Gwarancją wygranej są talent, pracowitość oraz umiejętność działania pod presją. Kto wywalczy tytuł kulinarnego mistrza 2022 roku?

 

 

Steve i Aneeshwar: spotkania z przyrodą
(Steve and Aneeshwar Go Wild)
Od poniedziałku 23 października, godz. 15:25
Sezon 1 (20 odcinków)

Aneeshwar Kunchala w wieku 7 lat ujął serca jurorów brytyjskiej edycji „Mam talent”, gdy opowiedział o swoim zamiłowaniu do przyrody. Wówczas zyskał popularność. Teraz u boku słynnego przyrodnika Steve’a Backshalla przedstawia młodej widowni świat dzikich zwierząt.

Prowadzący wyruszają do ogrodów zoologicznych oraz parków safari, w których z bliska przyglądają się najgroźniejszym drapieżnikom, hałaśliwym ptakom, największym gryzoniom i niesamowitym mieszkańcom podwodnego królestwa. Uświadamiają, jak fascynujące i zarazem zależne od człowieka jest środowisko naturalne. Każdy z nas może poznać je bliżej. Wystarczy wycieczka do najbliższego parku, lasu czy zoo.

Miesiąc z Blue
Codziennie w październiku, godz. 16:00 i 21:25
Sezony 1 i 2 (103 odcinki)

W październiku na antenie CBeebies każdego dnia będzie gościć Blue, ulubiona bohaterka młodych widzów. Jej przygody będzie można śledzić o stałych godzinach, czyli o 16:00 i 21:25. Nie zapominajmy także o porankach – w dni powszednie odcinki emitowane będą godz. o 8:00, a w weekendy o 06:30 i 09:10!

Blue oraz jej młodsza siostra Bingo mają nieograniczoną fantazję i uwielbiają aranżować zwykłą codzienność w fascynujące przygody oraz poznawać świat poprzez zabawę. Wymyślają więc kreatywne gry, w które włączają także rodziców. Od kiedy Mama wróciła do pracy, Tata łączy pracę z domu z opieką nad córkami.

Halloween z Hej Duggee
Wtorek 31 października godz. 12:10
Sezon 2, część 2 (1 odcinek)

Wielki i uroczy pies Duggee prowadzi Klub Małego Zucha, w którym dzieci biorą udział we wspólnych grach i zabawach.

Pod koniec dnia Duggee nagradza je odznakami za osiągnięcia. W odcinku specjalnym emitowanym w Halloween dzieci bawią się w przebieranki. Nagle słyszą upiorny dźwięk. Co to może być?

JoJo i Babcia w Halloween
Wtorek 31 października, godz. 17:30
Sezon 1, część 3 (1 odcinek)

JoJo ma prawie pięć lat oraz bardzo mądrą i pomysłową Babcię. Mieszkają blisko siebie i zawsze, gdy JoJo ją odwiedza, Babcia ma ciekawą propozycję zabawy. Nie inaczej jest w Halloween.

Panie postanawiają zorganizować z tej okazji przyjęcie. Jednak JoJo niechcący zgniata lampion z dyni. Na szczęście niezastąpiona Babcia ma pomysł, czym można go zastąpić!

foto. Satinfo24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *