MediaZapowiedzi TV

Październik na kanale AMC

Teddy (John Glover) urzeczywistnił swoją wizję „Końca”, kiedy zdetonował głowice nuklearne w Teksasie. Jednak to ci, którzy przeżyli, muszą zdecydować jak będzie wyglądał „Początek”. I będą musieli to zrobić w świecie pozbawionym światła i nadziei, w którym powietrze na zewnątrz jest tak samo zabójcze jak szwendacze, z którymi muszą się mierzyć.

 

FEAR THE WALKING DEAD
PREMIERA – 7. sezon
Poniedziałek, 18 października o 22:00

Teddy (John Glover) urzeczywistnił swoją wizję „Końca”, kiedy zdetonował głowice nuklearne
w Teksasie. Jednak to ci, którzy przeżyli, muszą zdecydować jak będzie wyglądał „Początek”. I będą musieli to zrobić w świecie pozbawionym światła i nadziei, w którym powietrze na zewnątrz jest tak samo zabójcze jak szwendacze, z którymi muszą się mierzyć. Ocaleni dowiedzą się, kim naprawdę są
i do czego są zdolni. Część z nich stanie na wysokości zadania, inni znajdą nowy cel, a niektórzy zdefiniują się na nowo – nawet jeśli będzie to oznaczało straszliwą cenę dla tych, których kiedyś uważali za rodzinę.

FEAR THE WALKING DEAD

6. sezon

Powtórka z okazji nadchodzącej premiery 7. sezonu

Emisja w poniedziałki (do 11 października) po cztery odcinki od 22:00

6. sezon „Fear the Walking Dead” odkrywa, co stało się z pozoru niemającą racji bytu rodziną zjednoczoną przez misję niesienia pomocy innym.

Po tym, jak zostali rozdzieleni przez Virginię (Colby Minifie) i jej Pionierów, grupa jest rozproszona między oddalone od siebie osady. Ostatnia wiadomość Morgana (Lennie James) na końcu 5. sezonu wzywała bohaterów do tego, by „po prostu żyli” – nowy sezon pokaże, co to przesłanie oznacza dla każdej z osób. Niektórzy uznają stabilizację i możliwości czekające wewnątrz społeczności Virginii
za intrygujące, inni pogrążą się w mroku, a pozostali zdecydują się walczyć przeciwko okolicznościom, które zostały im narzucone.

Życie za murami utworzonymi przez Virginię wystawi każdego z nich na inną próbę oraz zmusi do zdefiniowania kim są w tym nowym świecie.

FESTIWAL STRACHU

W każdą sobotę w październiku od 22:00.

2 października o 22:00 NIE ODDYCHAJ (2016)

Tytuł: Nie oddychaj (Don’t Breathe)
Reżyseria: Fede Álvarez
Występują: Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto, Stephen Lang

Troje młodych złodziei (Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto) włamuje się do domu niewidomego mężczyzny (Stephen Lang). Jak się okazuje, ma on swoją mroczną stronę, a włamywacze muszą walczyćo swoje życie.

2 października o 23:45 BAL MATURALNY (2008)

Tytuł: Bal maturalny (Prom Night)
Reżyser: Nelson McCormick
Występują: Brittany Snow, Scott Porter, Jessica Stroup, Dana Davis, Collins Pennie, Idris Elba

Bal maturalny Donny miał być najlepszą nocą w jej życiu. Po doświadczeniu okropnej tragedii w końcu ruszyła dalej i cieszy się ostatnim rokiem szkoły średniej. Otoczona najlepszymi przyjaciółmi dziewczyna powinna być bezpieczna od koszmarów z przeszłości. Jednak kiedy zabawę przerywa śmiertelne niebezpieczeństwo, Donna wie kto jest za to odpowiedzialny. Mężczyzna, o którym myślała, że zniknął na zawsze. Teraz dziewczyna wraz z przyjaciółmi muszą znaleźć sposób, by uciec przed sadystycznym atakiem opętanego mordercy i przetrwać noc, za którą „można oddać życie”.

9 października o 22:00 RESIDENT EVIL (2002)

Tytuł: Resident Evil
Reżyseria: Paul W. S. Anderson
Występują: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy

Thriller oparty na popularnej serii gier wideo. Coś strasznego czai się w Hive, ogromnym podziemnym ośrodku badawczym. Wybucha epidemia śmiertelnego wirusa, a Czerwona Królowa, komputer kontrolujący ośrodek, zamyka cały obiekt i zabija wszystkich uwięzionych pracowników. Grupa komandosów pod dowództwem Alice i Rain chce odizolować wirusa od świata. Odkrywają, że pracownicy ośrodka tak naprawdę nie zginęli, tylko stali się żarłocznymi nieumarłymi – jedno ugryzienie lub zadrapanie przemienia ich ofiarę w żywego trupa. Alice i jej oddział mają trzy godziny na to, by pokonać szereg przerażających przeszkód i zakończyć misję, zanim wirus opanuje Ziemię.

9 października o 23:55 RESIDENT EVIL 2: APOKALIPSA (2004)

Tytuł: Resident Evil 2: Apokalipsa (Resident Evil: Apocalypse)
Reżyseria: Alexander Witt
Występują: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Oded Fehr

W sequelu filmowego hitu „Resident Evil” spełnia się największy koszmar Alice (Milla Jovovich). Śmiercionośny wirus, który bohaterka i jej elitarny oddział próbowali zniszczyć, wydostał się z Racoon City. Po tym jak Umbrella Corporation schwytała Alice w celu przeprowadzenia eksperymentu, kobieta została genetycznie wzmocniona nowymi mocami, zmysłami oraz zręcznością

16 października o 22:00 KOSZMAR MINIONEGO LATA (1997)

Tytuł: Koszmar minionego lata (I Know What You Did Last Summer)
Reżyseria: Jim Gillespie
Występują: Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Freddy Prinze Jr., Bridgette Wilson

4 lipca Helen wygrywa konkurs piękności, ku uciesze przystojnego chłopaka Barry’ego, swej najlepszej przyjaciółki – bystrej i ambitnej Julie oraz jej chłopaka Raya. Po świętowaniu na odludnej plaży, przyjaciele udają się do domu, ale ich beztroska zabawa doprowadza do wypadku, w wyniku którego ginie przechodzień. Przerażeni i zdezorientowani nastolatkowie podejmują trudną decyzję i spychają ciało z mola. Czworo przyjaciół przysięga, że zabierze swój sekret do grobu. Jednak ten czas może nadejść dużo wcześniej niż im się wydaje… Sprytny i podstępny dręczyciel zna prawdę i chce, by ponieśli karę za swój czyn.

16 października o 23:55 KOSZMAR KOLEJNEGO LATA (2006)

Tytuł: Koszmar kolejnego lata (I’ll Always Know What You Did Last Summer)
Reżyseria: Sylvain White
Występują: Brooke Nevin, David Paetkau, Torrey DeVitto, Ben Easter

Ostatnia odsłona serii horrorów „Koszmar minionego lata” opowiada o pozornie niewinnym żarcie z okazji 4 lipca, który kończy się niespodziewaną śmiercią przyjaciela czwórki nastolatków z Broken Ridge w Kolorado. Znajomi zawierają pakt, aby utrzymać śmierć w tajemnicy przed władzami, pomimo desperackiego protestu jednego z nich. W ciągu następnego roku ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Gdy zbliża się kolejny 4 lipca, wszyscy muszą stawić czoła tajemniczemu zagrożeniu.

23 października o 22:00 MOTEL (2007)

Tytuł: Motel (Vacancy)
Reżyseria: Nimród Antal
Występują: Kate Beckinsale, Luke Wilson

Samochód Davida i Amy Foxów ulega awarii na odludziu. Para musi zatem spędzić noc w jedynym motelu w okolicy, w którym jako rozrywkę mają do dyspozycji jedynie telewizor… Nagle odkrywają, że niskobudżetowe slashery, które oglądają, zostały nakręcone w zajmowanym przez nich pokoju.

Uwięzieni w motelowych pokojach, korytarzach i podziemnych tunelach muszą walczyć o przeżycie, zanim ktokolwiek, kto obserwuje ich każdy ruch za pomocą ukrytych kamer, zdąży dokończyć swoje najnowsze arcydzieło.

23 października o 23:40 RATTER (2016)

Tytuł: Ratter
Reżyseria: Branden Kramer
Występują: Ashley Benson, Matt McGorry, Kaili Vernoff, Rebecca Naomi Jones

Emmę, studentkę z Nowego Jorku, obserwuje cyberstalker, który włamał się do jej wszystkich osobistych urządzeń podłączonych do sieci, aby rejestrować jej każdy krok. W końcu przekaz wideo przestaje wystarczać i prześladowca przenosi się z Internetu do prawdziwego życia.

30 października o 22:00 MARTWE ZŁO (1981)

Tytuł: Martwe zło (The Evil Dead)
Reżyseria: Sam Raimi
Występują: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Hal Delrich, Sarah York

Podczas wakacyjnego wyjazdu pięcioro studentów robi nieplanowany postój w opuszczonej górskiej chacie otoczonej gęstymi lasami. Wewnątrz domku znajdują starożytną okultystyczną księgę pełną hieroglifów i makabrycznych ilustracji, sztylet z ludzkich kości oraz magnetofon szpulowy. Nagrana wiadomość, czytana przez profesora archeologii, opisuje zawartość sumeryjskiej „Księgi Umarłych”, wypełnionej zaklęciami służącymi do ożywiania demonów z innego świata, które mogą opętać żywych. Odtwarzane później tego wieczoru tłumaczenia rytualnych pieśni wywołują wstrząs u niezwykle wrażliwej Shelly… i jednocześnie wyzwalają złowrogi byt z głębi lasu.

30 października o 23:45 NOC ŻYWYCH TRUPÓW (1990)

Tytuł: Noc żywych trupów (Night of the Living Dead)
Reżyseria: Tom Savini
Występują: Tony Todd, Patricia Tallman, Tom Towles

Oryginalny czarno-biały film „Noc żywych trupów” George’a Romero przekroczył granice horroru,
a publiczność na całym świecie okrzyknęła go filmowym klasykiem. Ten remake w reżyserii Toma Saviniego, wieloletniego eksperta Romero od efektów specjalnych, barwnie ożywia koszmarną
i mrożącą krew w żyłach akcję. Siedem osób barykaduje się w gospodarstwie, kiedy armia mięsożernych zombie grasuje po okolicy.

HALLOWEEN

W niedzielę, 31 października od 18:30.

18:30 HALLOWEEN – 20 LAT PÓŹNIEJ (1998)

Tytuł: Halloween – 20 lat później (Halloween H20: 20 years later)
Reżyser: Steve Miner
Występują: Jamie Lee Curtis, Adam Arkin, Michelle Williams, Josh Hartnett

Laurie Strode, dyrektorka prywatnej szkoły, wciąż zmaga się z przerażającymi wspomnieniami
o maniakalnym mordercy Michaelu Myersie sprzed dwudziestu lat. Po sfingowaniu swojej śmierci kobiecie wydaje się, że jest bezpieczna, jednak Myers nagle się pojawia, by dokonać zemsty. Laurie i jej uczniowie staną się nowymi ofiarami Michaela, jeśli ona nie zdoła pokonać swoich największych lęków i raz na zawsze pozbyć się zła.

20:15 HALLOWEEN: POWRÓT (2002)

Tytuł: Halloween: powrót (Halloween VIII: Resurection)
Reżyser: Rick Rosenthal
Występują: Busta Rhymes, Bianca Kajlich, Sean Patrick Thomas, Tyra Banks Jamie Lee Curtis

Producenci reality show w DangerTainment wybrali Rudy’ego, Billa i grupę nastolatków szukających wrażeń, by spędzili jedną, wypełnioną zabawą noc w rodzinnym domu seryjnego mordercy – Michaela Myersa. Jednak planowana transmisja na żywo staje się śmiertelnie niebezpieczna, a wieczór pełen wrażeń zmienia się w horror, gdy sam Michael decyduje się dołączyć do imprezy.

22:00 HALLOWEEN 6: PRZEKLEŃSTWO MICHAELA MYERSA (1995)

Tytuł: Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa (Halloween VI: The Curse of Michael Myers)
Reżyser: Joe Chappelle
Występują: Donald Pleasence, Paul Rudd, Marianne Hagan, Mitchell Ryan

W jedną przerażającą noc, siejący terror zamaskowany Michael Myers zmienił Halloween na zawsze. Sześć lat po tym, jak miał zginąć w pożarze, Myers powraca, by ponownie zabijać i tym razem nie ma przed nim ucieczki! W miarę jak zabójcza wściekłość maniakalnego mordercy dochodzi do mrożącego krew w żyłach punktu kulminacyjnego, jego długo ukrywane i szokujące sekrety zostają ujawnione…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *