Październik na kanale HISTORY

W październiku telewizja HISTORY odkryje fascynujący świat tajnych agentów, w programie „Wojny szpiegów”, którego gospodarzem jest laureat Złotego Globu i Emmy, Damian Lewis. Od 1 października, dzięki serii „UFO: Wojskowe biuro śledcze”, będziemy także eksplorować akta związane z tajnym programem Pentagonu dotyczącym kosmitów. W tym miesiącu na antenę HISTORY trafią także kultowe „Gwiazdy lombardu”, których nowe odcinki będzie można oglądać od 13 października. W październiku powracają także długo oczekiwani „Drwale” – nowe odcinki tej serii na HISTORY pojawią się od 23 października.

 

 

 

 

WOJNY SZPIEGÓW
Damian Lewis: Spy Wars
We wtorki, od 15 października o 21:00 na HISTORY
Nowy serial dokumentalny, którego gospodarzem jest laureat Złotego Globu i Emmy, Damian Lewis. Poszczególne odcinki prezentują misje szpiegowskie ostatnich lat. Dzięki odtajnionym dokumentom, wypowiedziom ekspertów oraz relacjom agentów wywiadu, znającym temat z pierwszej ręki, poznajemy przebieg najbardziej spektakularnych misji.
Począwszy od głośnej akcji wymiany szpiegów, przez fikcyjną produkcję filmu, która w 1979 roku doprowadziła do uwolnienia zakładników z ambasady amerykańskiej w Iranie, aż po dogłębną analizę osobowości najsprytniejszych i najbardziej niebezpiecznych podwójnych agentów. Zupełnie jak w intrygujących powieściach Johna le Carré, tyle że przedstawiane sytuacje wydarzyły się naprawdę!
UFO: WOJSKOWE BIURO ŚLEDCZE
Unidentified: Inside America’s UFO Investigation
We wtorki, od 1 października o 22:00 na HISTORY
W grudniu 2017 roku New York Times opublikował szokujący artykuł ujawniający tajemniczy program Pentagonu poświęcony UFO  Program Identyfikacji Zaawansowanych Zagrożeń Lotniczych (AATIP). W zaprezentowanej rozmowie były pracownik wywiadu wojskowego i agent specjalny, Luis Elizondo, potwierdził istnienie tajnego projektu rządowego. Kontrowersyjny materiał prasowy przykuł uwagę całego świata. AATIP, uprzednio prowadzony przez Elizondo, powstał z myślą o badaniu Niezidentyfikowanych Zjawisk Lotniczych (UAP), w tym licznych nagrań filmowych dokumentujących te zdarzenia, z których trzy zostały upublicznione w 2017 roku. Elizondo zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak poinformował rząd, że UAP mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa narodowego, a nie podejmuje się wystarczających kroków, by zapobiec potencjalnemu atakowi.
W sześcioodcinkowym serialu HISTORY Elizondo po raz pierwszy otwarcie rozmawia na ten temat z Tomem De Longe, współtwórcą i prezesem To The Stars Academy oraz Chrisem Mellonem, byłym zastępcą Sekretarza ds. Obrony i Wywiadu. Ujawnia istnienie licznych, niezwykłych i prowokujących pytania zdarzeń, a także rozpoczyna fascynujące śledztwo, które zaintryguje szerokie rzesze widzów żądnych nowych informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. UFO: Wojskowe biuro śledcze ujawni autentyczne dowody i nagrania filmowe, przedstawi też wywiady ze świadkami i byłymi wojskowymi, którzy w tej sprawie nigdy wcześniej nie zabierali głosu. Zaprezentuje też technologie, jakie kryją się za tymi nieznanymi zjawiskami na niebie.
DRWALE – NOWE ODCINKI
Ax Men Reborn 
W środy, od 23 października od 21:00 na HISTORY
Odkąd 3 lata temu zakończono emisję „Drwali” rodziny zajmujące się wyrębem lasów na Wybrzeżu Północno-Zachodnim kompletnie się pogubiły. Gwiazda serialu, Gabe Rygaard, zginął w wypadku samochodowym w wieku 45 lat. Jego ojciec i wspólnik, Craig Rygaard, był zdruzgotany. Teraz wraz z drugim synem, Jasonem, próbuje ratować upadający rodzinny interes. Jay Browning, jednoręki heros, w tragicznych okolicznościach stracił adoptowaną wnuczkę, a jego rodzina i firma się rozpadły. Leśny rębacz, Duane Dethleffs, topi smutki w alkoholu. Popełnili wiele błędów, ale ponowny rozkwit przynoszącego spore zyski przemysłu drzewnego daje im szansę na odkupienie. I tak „stara gwardia” powraca. Jay Browning, niegdyś najzagorzalszy rywal Rygaardów, dołącza do nich w nowym miejscu.
W Pihl Duane powoli wraca do pracy. Nadal walcząc z demonami, przypomina sobie jak sprawnie operować siekierą. Dołącza do niego dwóch nowych drwali – bezpośredni i wojowniczy wyznawca starej szkoły Buckin’ Billy Ray oraz młoda i ambitna Hannah Dehoog. Wade Etienne, mechanik i drwal samouk przejmuje firmę, ale Mamuśka wcale nie znika z horyzontu. W firmie RUSS DECKER ojciec zmaga się z górą, a syn walczy o zdobycie szacunku. Śledzimy ich losy w typowym dla „Drwali” stylu. Obserwując krople porannej rosy na leśnej ściółce, pęknięty konar dwustuletniego drzewa, odcisk buta na dziewiczej ziemi… Do chwili gdy zalegającej ciszy nie rozerwie  przeraźliwy dźwięk piły łańcuchowej.
GWIAZDY LOMBARDU – NOWE ODCINKI
Pawn Stars  
W niedziele, od 13 października o 12:00 na HISTORY
Przebojowa seria „Gwiazdy lombardu” powraca! Program zabiera widzów do  rodzinnego lombardu w Las Vegas, gdzie trzy pokolenia mężczyzn z dziadka rodziny Harrisonów Richard, syn Rick i wnuk Corey wspólnie prowadzą biznes, starając się i koleżeństwem na każdym kroku z drogi.
Ta rodzina żyje i oddycha lombardem, wykorzystując swoje bystre oczy do dokładnej oceny wartości przedmiotów, które przynoszą ich kolorowi klienci, od przedmiotów mało znanych po naprawdę historyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *