MediaZapowiedzi TV

Październik na kanale Polsat Viasat Nature

W nadchodzącym miesiącu szczególnej uwadze Polsat Viasat Nature poleca: Premierę serii „Malawi: na pomoc zwierzętom”. Program śledzi pracę amerykańskiej lekarki weterynarii, dr Amandy Salb, i jej kolegów pracujących w jedynym ośrodku ratowania dzikich zwierząt w Malawi. Premierę programu „Masai Mara”, w którym poznamy mieszkańców rezerwatu Masai Mara w Kenii słynącego z bogactwa dzikiej przyrody. Premierę programu „Lwy i hieny”, w którym zobaczymy konfrontację pomiędzy tymi wielkimi drapieżnikami w kenijskim rezerwacie Masai Mara. Film z bliska ukazuje niezwykłe zachowania tych najbardziej znanych afrykańskich drapieżników. Premierę programu „Pawiany: dzika rodzinka”, w którym odkrywamy świat pawianów oczami małego Mkuu, stopniowo dowiadując się, co to znaczy urodzić się w małpiej rodzinie. W październiku Polsat Viasat Nature zaprasza także do oglądania cyklu tematycznego Spotkania z Afryką, a w nim na wspaniały wybór filmów o Afryce.

 

Malawi: na pomoc zwierzętom

Premiera: niedziela 9 października, godz. 19:15

Sezon: 2
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Malawi Wildlife Rescue
Rok: 2020

Program śledzi pracę amerykańskiej lekarki weterynarii, dr Amandy Salb, i jej kolegów pracujących w jedynym ośrodku ratowania dzikich zwierząt w Malawi. W 2. sezonie funkcję szefa opieki nad zwierzętami przejęła Torie Curr Smith. W tym roku do ośrodka trafiają kolejne łuskowce, najczęściej w złym stanie, odebrane handlarzom zwierzętami.

Amanda jest jednym z nielicznych weterynarzy w Malawi uprawnionych do strzelania strzałkami usypiającymi i chwytania żywcem wielkiej zwierzyny, więc popyt na jej usługi jest ogromny. Zobaczymy jej kolejne akcje pomocy dzikim zwierzętom w buszu — praca w terenie zawsze oznacza niezwykłe przygody i dramatyczne zwroty akcji…

Cykl: Spotkania z Afryką

Przez cały październik, od poniedziałku 3 października

W październiku mamy dla Was wspaniały wybór filmów dokumentalnych o Afryce! Afryka to drugi co do wielkości kontynent na Ziemi, ojczyzna wspaniałych krajobrazów i niezwykłego bogactwa flory i fauny. Jednymi z najciekawszych dzikich zwierząt Czarnego Lądu są pawiany, których rodzinne kroniki będziemy śledzić w programie „Pawiany: dzika rodzinka”.

Poznamy także różnice między najbardziej imponującymi drapieżnikami Afryki, lwami i hienami; spędzimy trochę czasu w kenijskim rezerwacie Masai Mara i zobaczymy premierę drugiej serii programu „Malawi: na pomoc zwierzętom”.

Masai Mara

Premiera: poniedziałek 3 października, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Maasai Mara: Wildlife Crossover
Rok: 2020

Rezerwat Masai Mara w Kenii słynie z bogactwa dzikiej przyrody i wędrujących przez jego tereny roślinożerców — między innymi wielkich migracji antylop gnu, których wędrówki przez cały czas czujnie śledzą drapieżniki.

To tutaj rozgrywa się wielka historia dzikiej przyrody: kiedy drapieżniki spotykają swoje ofiary, każda chwila może zadecydować o losie jednych i drugich…

Lwy i hieny

Wtorek 4 października, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Lions and Hyenas
Rok: 2020

Lwy i hieny od tysiącleci brutalnie rywalizują o mięso, ale ich strategie przetrwania są zupełnie inne. Lew poluje, wykorzystując siłę i energię, podczas gdy hiena osiąga to, co chce, poprzez nękanie i wyczerpanie przeciwnika. Oba gatunki kontrolują się nawzajem, okradając się i zabijając — ostatecznie oba przeżywają, choć żaden nie zwycięża w tej rywalizacji.

Zobaczymy konfrontację pomiędzy tymi wielkimi drapieżnikami w kenijskim rezerwacie Masai Mara. Film z bliska ukazuje niezwykłe zachowania tych najbardziej znanych afrykańskich drapieżników.

Pawiany: dzika rodzinka

Wtorek 4 października, godz. 22:05

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Baboons – A Really Wild Family
Rok: 2021

W Kenii, w samym sercu Wielkich Rowów Afrykańskich, żyje stadio pawianów oliwkowych.
W programie poznamy wszystkich członków tej rodziny. Jest tu mądry dziadek Babu; jego syn — władczy i dominujący samiec Mfalme, przywódca grupy; doświadczona matka Jamala i jej nowo narodzony syn — następca tronu, książę Mkuu.

Odkrywamy świat pawianów oczami małego Mkuu, stopniowo dowiadując się, co to znaczy urodzić się w małpiej rodzinie. Wielkie Rowy Afrykańskie tworzą dramatyczną scenerię dla wielkich i małych dramatów w życiu Mkuu i jego stada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *