Październik na kanale Polsat Viasat Nature

Cykl „Weekend dzikich serc” – z okazji Światowego Dnia Zwierząt obchodzonego 4 października, przez cały weekend (od 2 do 4 października) zapraszamy do oglądania programów ukazujących zwierzęta wszystkich kształtów i rozmiarów ze wszystkich zakątków świata, a także niestrudzonych profesjonalistów, którzy poświęcają swoje życie opiece nad nimi i pomoc w trudnych sytuacjach.

 

– premierę serii „Kanada: szalona pogoda”, w której dowiemy się, w jaki sposób krajobrazy, dzika przyroda i ludzie w Kanadzie zostali ukształtowani przez cztery kluczowe elementy pogody: wiatr, deszcz, chłód i słońce.

– premierę dwuodcinkowego programu „Najbardziej trujące zwierzęta”, w którym przyjrzymy się z bliska niektórym z najbardziej toksycznych zwierząt świata, aby zrozumieć, w jaki sposób atakują swoje ofiary, jakiej chemii używają i co może zrobić człowiek, aby przeżyć takie ataki.

– premierę 3. sezonu programu „Weterynarz z Yorkshire”, ukazującego kulisy pracy w klinice weterynaryjnej w Skeldale.

– program dokumentalny „Nocni łowcy Afryki”, w którym odkrywamy strategie nocnych polowań stosowane przez lwy, lamparty i hieny.

W październiku polecamy również cykl tematyczny „Miesiąc drapieżników”, w ramach którego zapraszamy na spotkanie z drapieżnikami najróżniejszych gatunków, kształtów i rozmiarów ze wszystkich zakątkach Ziemi.

Kanada: szalona pogoda

Premiera: niedziela 10 października, godz. 15:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ środowisko
Tytuł oryginalny: Wild Canadian Weather
Rok: 2021

Wielokrotnie nagradzany twórca filmów przyrodniczych, Jeff Turner, przedstawia wspaniałą serię opowiadającą o ekstremalnych zjawiskach pogodowych, które kształtują krajobraz, rządzą cyklami życia dzikich zwierząt i zmuszają ludzi do przekraczania własnych granic.

Dowiemy się, w jaki sposób krajobrazy, dzika przyroda i ludzie w Kanadzie zostali ukształtowani przez cztery kluczowe elementy pogody: wiatr, deszcz, chłód i słońce. Od zamieci polarnych po szalejące pożary lasów, świat przyrody ewoluował i przystosował się do przetrwania w najbardziej ekstremalnych i niebezpiecznych warunkach pogodowych na naszej planecie.

Cykl: Weekend dzikich serc

Przez cały dzień od soboty 2 października do poniedziałku 4 października

4 października 2021 roku to Światowy Dzień Zwierząt — dzień, w którym chcemy zwrócić uwagę na zwierzęta w celu poprawy ich sytuacji na całym świecie.

Aby wesprzeć tę sprawę, oferujemy pełne trzy dni programów ukazujących zwierzęta wszystkich kształtów i rozmiarów ze wszystkich zakątków świata, a także niestrudzonych profesjonalistów, którzy poświęcają swoje życie opiece nad nimi i pomoc w trudnych sytuacjach.

Cykl: Miesiąc drapieżników

Codziennie od poniedziałku do piątku, od poniedziałku 4 października, godz. 20:00

Drapieżniki najróżniejszych gatunków, kształtów i rozmiarów można znaleźć we wszystkich zakątkach Ziemi, od australijskich pustkowi po sawanny, od Parku Narodowego Everglades na Florydzie po amerykańskie Wielkie Równiny.

Dlaczego hieny i lamparty są najlepszymi nocnymi łowcami, jaki jest najbardziej jadowity wąż na Ziemi i w jaki sposób szkaradnice potrafią idealnie zamaskować się na tle skał? W tych programach znajdziemy odpowiedzi na wszystkie te pytania — i wiele innych.

Najbardziej trujące zwierzęta

Premiera: poniedziałek 4 października, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ biologia
Tytuł oryginalny: World’s Most Toxic Animals
Rok: 2021

Zwierzęta na całym świecie od milionów lat biorą udział w ewolucyjnym wyścigu zbrojeń w dziedzinie toksykologii. Gdy drapieżniki doskonaliły szybko działające i śmiercionośne jady, ofiary broniły się silnymi truciznami i sprytnymi systemami ich aplikowania. Doprowadziło to do powstania szeregu chemicznych koktajli tak złożonych i wyjątkowych, że nauka dopiero zaczyna odkrywać tajemnice ich działania.

Dzięki nim stworzenia takie jak pająki, węże i meduzy mogą jednym uderzeniem unieruchomić przeciwników wielokrotnie większych od siebie. W dwóch odcinkach tej serii przyjrzymy się z bliska niektórym z najbardziej toksycznych zwierząt świata, aby zrozumieć, w jaki sposób atakują swoje ofiary, jakiej chemii używają i co może zrobić człowiek, aby przeżyć takie ataki.

Weterynarz z Yorkshire

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 11 października, godz. 22:10

Sezon: 3
Liczba odcinków: 12 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: The Yorkshire Vet
Rok: 2016

Seria ukazuje kulisy pracy w klinice weterynaryjnej w Skeldale. Silna więź między zwierzęciem
a kochającym je opiekunem podobna jest do więzi między rodzicem a dzieckiem. Przyglądamy się tej relacji, śledząc pracę weterynarzy.

Dziś klinika przeniosła się wprawdzie ze swojej pierwotnej lokalizacji do nowego, specjalnie w tym celu zbudowanego obiektu, ale serce i dusza tej wyjątkowej praktyki weterynaryjnej nie zmieniły się. Zobaczymy też, jak lekarze weterynarii odwiedzają klientów na odległych farmach w pięknych krajobrazach Yorkshire Dales.

Nocni łowcy Afryki

Poniedziałek 18 października, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ biologia
Tytuł oryginalny: Africa’s Hunters of the Night
Rok: 2021

Afrykańskie drapieżniki wychodzą nocami ze swoich kryjówek. W tym programie odkrywamy strategie nocnych polowań stosowane przez lwy, lamparty i hieny.

Nocni łowcy wyposażeni są w „superzmysły”, które pozwalają im nie tylko słyszeć i wyczuwać ofiary, ale także odnajdywać je w całkowitej ciemności, pozostając przy tym niewidocznymi. Niezwykle czułe na światło obiektywy i kamery termowizyjne pozwolą nam zobaczyć ich nocny świat i pomogą zrozumieć, dlaczego te zwierzęta są łowcami doskonałymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *