Październik na kanale Romance TV

W październiku stacja Romance TV pokaże trzy nowe cykle tematyczne: Szkoła życia, Czar miłości oraz Kobiety legendy. Zapraszamy także na kolejne cztery premiery w cyklu Kryminalne zagadki Agathy Christie, zapoczątkowanym we wrześniu: „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Morderstwo podczas festynu”, „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: W otwarte karty”, „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Przestępstwo się nie opłaca”, „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Po prostu morderstwo?”.

 

W październiku z okazji Międzynarodowego Dnia Nauczyciela, telewizja Romance TV przygotowała specjalne filmowe premiery, aby uczcić pracę wszystkich pedagogów. Niewiele rzeczy w życiu człowieka ma większe znaczenie niż wykształcenie. Dlatego bez nauczycieli nie istniałyby szkoły. Na początek, od 3 października od godz. 10:00 zapraszamy na hitowy serial „Nauczyciel”. Zaś 5 października stacja zaprasza na serię filmów od godz. 15:20. Pokażemy „Kochamy życie”, „Ekstraklasę” oraz „Lato w Oksfordzie”.

17 października, od godziny 14.50 w Romance TV zapanuje magia miłości. Niezwykła atmosfera połączona z baśniowymi produkcjami zabierze naszych widzów w daleką podróż. Punktem rozpoczęcia tego czarodziejskiego dnia będzie premiera „Kopciuszka – miłosnej baśni w Rzymie”. Następnie widzowie zobaczą „Baśnie 1001 nocy”, premierę „Rosamunde Pilcher: Magiczny autobus”, „Merlin” cz. 1 i 2 oraz „Piękną i bestię”.

Sobotę, 31 października Romance TV poświęci kobietom legendom – kobietom, które przyczyniły się do rozwoju i do zmiany obowiązujących stereotypów – w modzie, nauce, oświacie, ale także w miłości. Ich niezwykłe dokonania niejednokrotnie miały znaczący wpływ na losy świata. Stacja zaprasza na „Anna Burda: Pionierka cudu gospodarczego”, cz. 1 i cz. 2, „Maria Montessori – życie dla dzieci” cz. 1 i 2, „Felipe i Letizia”, „Katarzyna Luter” oraz „Beate Ushe – Prawo do miłości”.

24 października Romance TV zaprasza także premierę dramatu obyczajowego „Runway Romance”.

TYDZIEŃ 1–10 PAŹDZIERNIKA

SZKOŁA ŻYCIA

W październiku z okazji Międzynarodowego Dnia Nauczyciela, telewizja Romance TV przygotowała specjalne filmowe premiery, aby uczcić pracę wszystkich pedagogów. Niewiele rzeczy w życiu człowieka ma większe znaczenie niż wykształcenie. Dlatego bez nauczycieli nie istniałyby szkoły. Na początek, o godzinie 10:00 zapraszamy na hitowy serial „Nauczyciel”.

Nauczyciel

Der Lehrer

Niemcy 2013

Nowy start: sobota, 3 października o godz. 10:10, dwa odcinki w każdą sobotę

W szkole panuje chaos. Nikt nie słucha nauczycieli, nie ma tam żadnych zasad. Pewnego dnia, żeby zapanować nad całą sytuacją, zatrudniona zostaje dodatkowa osoba do pomocy. Cały personel  zastanawia się, kim będzie nowa nauczycielka. Tylko jeden z pracowników jest spokojny i nie obawia się o nową koleżankę, ponieważ miał okazje zobaczyć teczkę personalną kobiety. Zmienia zdanie, gdy widzi kobietę na żywo!

KRYMINALNE ZAGADKI AGATHY CHRISTIE

Agatha Christie stworzyła nowoczesną brytyjską powieści kryminalną. Z czasem stała się najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. W roku 1971 otrzymała tytuł szlachecki, a jako dowód wyjątkowego uznania dla jej twórczości nadano jej Order Imperium Brytyjskiego. W październiku  Romance TV kontynuuje cykl filmów – „Kryminalne zagadki Agathy Christie”. W każdą niedzielę o godzinie 20:00 widzowie stacji będą mogli zobaczyć filmowe premiery kryminałów.

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Morderstwo podczas festynu

Agatha Christie – Mörderische Spiele: Mord beim Schulfest

Francja 2013

Premiera: niedziela, 4 października o godz. 20:00

W niewielkim miasteczku Steenwerck, podczas zabawy na festynie organizowanym przez miejscową szkołę, zamordowana zostaje dziewczynka. Komisarz Laurence bierze udział w strzelaninie, w której traci wzrok.  Czy śledczemu uda się ustalić co tak naprawdę dzieje się w tym miejscu?

CYKL SZKOŁA ŻYCIA

Kochamy życie

Wir lieben das Leben

Niemcy 2018

Emisja: poniedziałek, 5 października o godz. 15:20

W życiu istnieją dwie strony medalu. Będąc po złej stronie możemy się pocieszać, że gorzej już być nie może. Tak przynajmniej twierdzi bezrobotna Maria Kowalke, która rozstała się z mężem. Kobieta po rozstaniu, zaczęła coraz bardziej interesować się swoim ojcem, z którym przez długi czas nie utrzymywała kontaktu. Częste odwiedziny i rozmowy pomagają jej przestać wdawać się
w zakłopotanie z powodu rozstania.

Ekstraklasa

Extraklasse

Niemcy 2018

Emisja: poniedziałek, 5 października o godz. 18:05

Dziennikarz z długoletnim stażem, którego kariera wisi na włosku. Zostaje wreszcie odsunięty od wykonywania swojego zawodu. Zatem zmuszony jest do podjęcia nowego wzywania-pracy jako nauczyciela w szkole wieczorowej. Wkrótce czas pokaże, że sam nauczy się o wiele więcej, niż jego uczniowie.

„Stadnina w Piber”

„Das Glück dieser Erde”

Niemcy 2011

Nowy start: poniedziałek, 5 października o godz. 20:00

Po nagłej śmierci ojca Katharina powraca w swoje rodzinne strony, aby przejąć sławną stadninę koni w Piber. Główną bohaterką serialu jest dr Katharina Lenz odnosząca zawodowe sukcesy jako konsultantka biznesowa. Kobieta mierzyć się będzie z wieloma trudnościami, aby jak najlepiej zarządzać stadniną. Rodzinne przedsiębiorstwo od zawsze było zdominowane wyłącznie przez mężczyzn.

Lato w Oksfordzie

Ein Sommer in Oxford

Niemcy 2018

Emisja: poniedziałek, 5 października o godz. 20:00

Historyczka Nina Petersen, po pięciu latach od ukończenia studiów wraca do Oksfordu. Kobieta od samego początku wzbudza pozytywne nastawienie wśród mężczyzn. Przypadkowo w taksówce, napotyka swoją dawną miłość, profesora Rothwella. Nina pomagała mu kiedyś w tłumaczeniu listów napisanych w języku niemieckim. W życiu historyczki pojawia się student. Okazuje się, że Daniel
i jego rodzina są powiązani z badaniami nad którymi dawno temu pracowała Nina.

TYDZIEŃ 11–17 PAŹDZIERNIKA

KRYMINALNE ZAGADKI AGATHY CHRISTIE

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: W otwarte karty

Agatha Christie: Mörderische Spiele: Mit offenen Karten

Francja 2013

Premiera: niedziela, 11 października o godz. 20:00

Właściciel galerii, Massud Shaïtana organizuje spotkanie, którego uczestnicy mają spróbować rozwikłać kilka tajemniczych spraw. Wśród zaproszonych gości są również komisarz Laurence i Alice Avril. Nieoczekiwanie gospodarz sam staje się ofiarą morderstwa. Laurence i Alice zostają sam na sam z czterema osobami, z których każda ma coś do ukrycia…

„Zwierzyniec doktor Mertens”

Tierärztin Dr. Mertens

Niemcy 2006

Nowy start: poniedziałek, 12 października o godz. 17:05

Małpiątko, które mieszka w rodzinnym domu Państwa Mertensów, nie jest w najlepszej kondycji. Doktor Susanne Mertens jest pewna, że zwierzak nie jest przystosowany do życia w domu wraz
z ludźmi. Zapada decyzja o przeniesieniu go do ogrodu zoologicznego. Podczas szukania matki zastępczej dla małpiej sierotki, kobieta dostaje pracę asystentki weterynarza w tamtejszym zoo. Jest to propozycja, która bardzo spodobała się Susanne, lecz nie jej mężowi, ze względu na to, że pasował mu dotychczasowy podział ról w domu.

CYKL CZAR MIŁOŚCI

17 października, od godziny 14.50 w Romance TV zapanuje magia miłości. Niezwykła atmosfera połączona z baśniowymi produkcjami zabierze naszych widzów w daleką podróż. Punktem rozpoczęcia tego czarodziejskiego dnia będzie premiera Kopciuszka – miłosnej baśni w Rzymie.

Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie

Cenerentola

Włochy 2011

Emisja: niedziela, 17 października o godz. 14:50

Rzym, wczesne lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Trzynastoletnia Aurora, utalentowana pianistka, wychowuje się pod opieką zapracowanego ojca, który po śmierci żony zatrudnił Irenę, antypatyczną i złośliwą pomoc domową, z którą później się żeni. Kiedy umiera ojciec Aurory, Irene nie chce wypłacić znienawidzonej pasierbicy należnej jej części spadku. Zamiast tego przekształca ich rodzinny dom w hotel. Aurora musi zrezygnować ze szkoły muzycznej i pracuje jako pomoc kuchenna. Jest poza tym narażona na ciągłe szykanowanie przez przyrodnie siostry.

Baśnie 1001 nocy

Le mille e una notte: Aladino e Sherazade

Włochy 2012

Emisja: niedziela, 17 październiak o godz. 17:25

Księżniczka Szeherezada wędruję po świecie, aby odnaleźć zaginionego męża. Pewnego razu przybywa do pałacu, gdzie swoje rządy sprawuje okrutny władca. Dziewczyna zostaje skazana na śmierć. Jednak okazuje się, że posiada niezwykły dar opowiadania fantastycznych historii, których każdy słucha z zapartym tchem. Władca daje jej szansę przedstawienia swojego talentu. Szeherezada snuje opowieść o szewcu i księżniczce, którzy się w sobie zakochali, lecz by być razem muszą się najpierw rozstać.

Rosamunde Pilcher: Magiczny autobus

Rosamunde Pilcher: Der magische Bus

Niemcy 2019

Premiera: sobota, 17 października o godz. 20:00

Mimo ostrzeżeń wielu przyjaciół Olivia postanawia zrealizować swoje marzenie i zaczyna zajmować się organizacją tematycznych wycieczek starodawnym autobusem. Jednak nic nie idzie tak jak zaplanowała Olivia, ponieważ już podczas pierwszej wycieczki następuję wpadka. Okazuje się, że w zarezerwowanym luksusowym hotelu nastąpiła awaria i grupa nie może skorzystać z noclegu. Muszą się zadowolić mniejszym i skromniejszym zakwaterowaniem. Grupa spędza noc w niedokończonym pensjonacie. Następnego dnia bez śladu ginie najstarszy uczestnik wyprawy. Olivia wraz  z właścicielem pensjonatu, który zna tamtejsze okolice. Wspólnie udają się na poszukiwania Arthura. Podczas poszukiwań zbliżają się do siebie.

Merlin cz.1

Merlin part 1

Francja 2012

Emisja: sobota, 17 października o godz. 21:50

Po długich latach wędrówki legendarny czarodziej Merlin ma tylko jedno życzenie: pragnie wieść spokojne życie w samotności. Kiedy jednak ratuje księcia Artusa przed wielkim niebezpieczeństwem, król mianuje go nauczycielem swego syna. Okazuje się, że chłopiec jest bardzo pilnym uczniem  i wyrasta na mądrego młodego mężczyznę. Gdy młodzieniec postanawia pojąć za żonę księżniczkę Guenièvre, a nie, jak to było uprzednio zaplanowane, swoją kuzynkę nad i całym królestwem zawisa wielka klątwa. Czy Merlin będzie w stanie mu pomóc?

Merlin cz.2

Merlin part 2

Francja 2012

Emisja: sobota, 17 października o godz. 23:50

Zakochując się we wróżce Viviane, Merlin traci swą czarodziejską moc. A dzieje się to w bardzo niekorzystnym czasie, albowiem Morgane i Vortigern znowu zagrażają królestwu. Merlin i Lancelot udają się na poszukiwanie obdarzonego magicznymi mocami legendarnego Grala, z którego pomocą zamierzają pokonać niegodziwców.

TYDZIEŃ 18-25 PAŹDZIERNIKA

KRYMINALNE ZAGADKI AGATHY CHRISTIE

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Przestępstwo się nie opłaca

Agatha Christie: Mörderische Spiele: Verbrechen lohnt sich nicht

Francja 2013

Premiera: niedziela, 18 października o godz. 20:00

Pewnej nocy, zamordowana zostaje kelnerka, która jeszcze niedawno opowiadała dziennikarce Alice Avril o podejrzanych sytuacjach, które panowały w lokalu. Alice, aby zbadać sprawę zatrudnia się tam pod pseudonimem, a komisarz Laurence wszczyna śledztwo. Nieoczekiwanie główny śledczy zwalnia go i osadza w więzieniu. Z pewną pomocą komisarzowi udaje się jednak kontynuować śledztwo zza krat.

CYKL CZAR MIŁOŚCI

Piękna i bestia

La bella e la bestia

Włochy 2014

Emisja: niedziela, 18 października o godz. 01:40

W osiemnastowiecznej Francji mieszka młoda kobieta o bardzo dobrym sercu. Niewinna Bella Dubois, pragnie ocalić swojego ojca, który ma duże problemy finansowe. Zatrudnia się jako służka
u mężczyzny, który chce zgotować jej ojcu okrutny los. Leon Dalville jest bezdusznym, mściwym człowiekiem jednak godzi się na prace dziewczyny. Odkąd stracił w pożarze ukochaną żonę, a jego twarz pokrywają blizny po poparzeniach, nienawidzi całego świata i nic go już nie cieszy. Kiedy jego przebiegła kuzynka Helene namawia go na zakład, zaczyna się gra o serce Belli.

„Wszystko dla pań”

„Il Paradiso delle Signore”

Włochy 2018

Nowy start: czwartek, 22 października o godz. 21:50

Mediolan, 1959 rok. Vittorio Conti jest szczęśliwy, ponieważ lada chwila będzie mógł otworzyć ponownie swój dom mody, dzięki uzyskanej pożyczce u bankiera Umberta Guarnieri. Trwają niezmierne pracochłonne przygotowania. Przypadkowe spotkanie z nieznajomą dziewczyną pozwala na chwilę zapomnieć o dawnej przyjaciółce Andreinie Mandelli, która została oskarżona
o zabójstwo. Bankier i jego szwagierka organizują przyjęcie urodzinowe jego córki Marty. Dziewczyna nie zgadza się na zaaranżowane małżeństwo. Na przyjęciu pojawia się oprócz tego tajemniczy mężczyzna, który wywiera na Marcie ogromne wrażenie.

Runaway Romance

USA 2018

Premiera: sobota, 24 października o godz. 20:00

Ann Stanway jest gwiazdą Reality-TV. Gdy jej partner zrywa z nią po dwuletnim związku przed kamerami, Ann postanawia wyjechać z miasta. Przypadkowo ląduje w Kentucky. Znajduje nową miłość. Niestety telewizyjna przeszłość kobiety dopada ją na każdym kroku.

KRYMINALNE ZAGADKI AGATHY CHRISTIE

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Po prostu morderstwo?

Agatha Christie: Mörderische Spiele: Einfach Mord?

Francja 2013

Premiera: niedziela, 25 października o godz. 20:00

Szanowany i majętny właściciel tkalni oświadcza się Alice Avril. Kobieta przyjmuje oświadczyny
i szybko wprowadza się do willi narzeczonego. Rezygnując tym samym z pracy reporterki. Kiedy
w tkalni dochodzi do trzech morderstw, do akcji wkracza komisarz Laurence.

TYDZIEŃ 26 – 31 PAŹDZIERNIKA

KOBIETY LEGENDY

Sobotę, 31 października Romance TV poświęci kobietom legendom – kobietom, które przyczyniły się do rozwoju i do zmiany obowiązujących stereotypów – w modzie, nauce, oświacie, ale także  w miłości. Ich niezwykłe dokonania niejednokrotnie miały znaczący wpływ na losy świata.

Anna Burda: Pionierka cudu gospodarczego, cz. 1

Aenne Burda: Die Wirtschaftswunderfrau, Teil 1

Niemcy 2018

Emisja: sobota, 31 października o godz. 07:55

Offenburg, 1949. Gospodarka w powojennych Niemczech kwitnie. Wydawnictwo i drukarnia Franza Burdy mają się bardzo dobrze, a jego żona Anna i trójka dzieci prowadzą dostatnie życie. Anna marzy o stworzeniu magazynu mody z wykrojami strojów, które kobiety będą mogły szyć same, ale jej małżonek nie traktuje pomysłu poważnie. Gdy Anna odkrywa, że jej mąż ma w sąsiedniej miejscowości drugą rodzinę, jest zdruzgotana i ucieka do Paryża. Tam od jednego z przyjaciół dowiaduje się, że matka nieślubnego dziecka jej męża wydaje magazyn mody, o jakim ona sama marzyła. Wzburzona Anna stawia mężowi ultimatum: albo to ona będzie wydawać magazyn albo zażąda natychmiastowego rozwodu.

Anna Burda: Pionierka cudu gospodarczego, cz. 2

Aenne Burda: Die Wirtschaftswunderfrau, Teil 2

Niemcy 2018

Emisja: sobota, 31 października o godz. 09:50

Wbrew oczekiwaniom męża Anna Burda przejmuje zadłużone wydawnictwo. Twardo negocjuje koszty druku i powiększa znacznie nakład swojego czasopisma. Wiele ryzykuje, ale ryzyko się opłaca: już pierwszy numer magazynu rozchodzi się jak świeże bułeczki. Anna zyskuje nawet uznanie swojego męża, ale jej celem jest osiągnięcie większego sukcesu. Jej małżeństwo nie układa się najlepiej, ponieważ Evelyn Holler mieszka niedaleko wydawnictwa. Anna po latach ciężkiej pracy  i osiągnięciu wielkiego sukcesu wyjeżdża w końcu na urlop na Sycylię, gdzie poznaje przystojnego  i szarmanckiego Włocha Massimo Russo. Zakochuje się w nim i nawiązuje z nim płomienny romans.

Maria Montessori – życie dla dzieci, cz.1 ; cz.2

Maria Montessori – Una vita per i bambini, Teil 1 ; Teil 2

Włochy 2007

Emisja: sobota, 31 października o godz. 11:40

Maria Montessori, to jedna z najbardziej znanych dydaktyków na świecie. Przez całe życie walczyła o akceptację swojej koncepcji nauczania i o włączenie jej do włoskiego systemu szkolnego. Wymyśliła rewolucyjną metodę edukacji najmłodszych, która obejmowała głównie nauczenie bez przymusu, sztywnych obowiązków i kar. Miłość do Giuseppe Montesano została wystawiona na próbę, gdy zaszła z nim w ciąże, nie będąc jeszcze jego żoną. Maria zostaje bez ukochanego i jest zmuszona oddać swojego nowo narodzonego syna pod opiekę rodziny zastępczej. W jednej
z biedniejszych dzielnic Rzymu kobieta zakłada przedszkole Casa dei Bambini – Dom Dzieci. Pomaga wielu dzieciom i daje im szansę na lepsze życie. Montessori, która poświeciła życie wychowaniu najmłodszych, nie mogła obserwować jak rozwijało się jej własne dziecko.

Felipe i Letizia

Hiszpania 2010

Emisja: sobota, 31 października o godz. 15:45

Dziennikarka i prezenterka hiszpańskich wiadomości wieczornych, Letycja Ortiz poznaje na przyjęciu następcę tronu Hiszpanii, Filipa Burbona. Chociaż od samego początku książę wydaje się sympatyczny, woli zdać się na swój kobiecy instynkt i próbuje oprzeć się jego urokowi. Letycja ma już za sobą jedno małżeństwo. Król Jan Karol I Burbon i królowa Zofia, nie stają na drodze do ich szczęścia. Przeciwnie, pomagają im w pokonaniu trudności związanych z zachowaniem dworskich zwyczajów.

Katarzyna Luter

Katharina Luther

Niemcy 2017

Emisja: sobota, 31 października 2020 o godz. 17:50

Młoda zakonnica, Katarzyna von Bora już podczas pobytu w klasztorze zetknęła się
z reformatorskimi pismami Marcina Lutra, które pozwoliły jej poznać całkowicie odmienny sposób myślenia o otaczającym ją świecie. Razem z jedenastoma innymi zakonnicami uciekła z klasztoru
i trafiła w końcu do Wittenbergi, gdzie osobiście poznała Marcina Lutra. Małżeństwo z reformatorem dało jej możliwość rozwoju, stała się dla niego równorzędną partnerką do rozmów, a ponieważ była bardzo przedsiębiorczą gospodynią, znacznie przyczyniała się do utrzymania rodziny. Małżonkowie wiedli szczęśliwe życie, jednakże śmierć ich trzynastoletniej córki Elżbiety, po której rodzice nosili głęboką żałobę, niemal doprowadziła do rozpadu ich małżeństwa.

Beate Uhse – Prawo do miłości

Beate Uhse – Das Recht auf Liebe

Niemcy 2011

Emisja: sobota, 31 października 2020 o godz. 20:00

Fascynująca historia Beate Ushe, przedsiębiorczyni, która całe swoje życie poświeciła na tworzeniu legendarnej firmy. Kobieta była odważną i bardzo pewną siebie osobą, a jej zaangażowanie i walka o wolność seksualną pomagały wielu ludziom, a przede wszystkim kobietom w czerpaniu jak największej przyjemności z życia miłosnego. Beate Uhse była gotowa podjąć ryzyko, które niosło ze sobą prowadzenie działalności w tamtejszych czasach. Płaciła za tę gotowość wysoką cenę, ponieważ kilkakrotnie została oskarżona o łamanie zasad moralnych, doszło nawet do aresztowania. Mimo trudności, jakie napotykała, udało jej się przełamać stereotypy i iść wybraną drogą w kierunku osiągnięcia sukcesu. Film ukazuje wydarzenia, które miały miejsce pod koniec drugiej wojny światowej i opowiada o początkach kariery Beate Ushe.

Atelier Fontana

Włochy 2011

Emisja: sobota, 31 października 2020 o godz. 22:15

Biograficzny film o trzech siostrach Fontana – Micol, Zoe i Giovannie, które rozsławiły włoską modę w świecie, zanim pojawili się tacy projektanci jak Valentino, Armani i Versace. Film ogląda się niczym bajkę, ponieważ trzem ubogim szwaczkom udaje się zrobić zawrotną karierę w świecie mody. Wszystko zaczyna się na włoskiej prowincji Parma, a kończy się wielkim sukcesem w Rzymie. Film opowiada historię najstarszego domu mody w Rzymie i ilustruje trudną drogę, jaką przeszły siostry, zanim osiągnęły sukces. Siostry Fontana są obecnie uznawane za matki współczesnej mody włoskiej. Ich kreacje nosiła Jackie Kennedy i inne pierwsze damy USA, a także wielkie hollywoodzkie gwiazdy, takie jak: Ava Gardner, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman i Grace Kelly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *