Październik na Showmax (wideo)

Nareszcie, nadeszła jesień! Pora, w której niedobory słońca rekompensuje naturalne przyzwolenie na zawinięcie się w koc i wielogodzinne oglądanie ulubionych seriali w domowym zaciszu. Deszczowa aura i nadchodzące Halloween sprzyja również seansom grozy, dlatego w październiku na Showmax nie zabraknie propozycji na wieczorne maratony strachu. Poza kultowymi adaptacjami filmowymi powieści Kinga, Carrie (wersja z 1976 i 2014 roku), na widzów czeka również słynny Świt żywych trupów oraz drugi sezon serialu Channel Zero, będącego ekranizacją internetowychj creepypast. Na przełamanie grozy humorem, Showmax przygotował wyczekiwany z niecierpliwością, trzeci sezon Egzorcysty wraz z zaskakującym komedio-horrorem Mordercze klowny z kosmosu.
 
Do biblioteki Showmax w październiku trafia również drugi sezon Stacji Berlin, a na tym nie koniec! Zobacz, co jeszcze czeka na Ciebie w nadchodzącym miesiącu na Showmax.
 

 
EGZORCYSTA, sezon 3
Premiera: 31 października
Piekielnie zabawna i diabelsko niepoprawna seria przygód Bogdana Bonera rozpoczyna się na nowo! Co Bartosz Walaszek przygotował dla widzów w kolejnym sezonie kultowego formatu?
W noc poprzedzającą 1 listopada na straży wrót do świata żywych staje Egzorcysta, który  za drobną opłatą każde diabelstwo odsyła z powrotem do piekieł! Gdyby nie on, mało kto odważyłby się wyjść targować o znicze w obawie przed czyhającymi za rogiem strzygami. Jednak dzięki Bonerowi wszyscy, szykujący się w tym roku na grobbing, mogą czuć się bezpieczni!  Egzorcysta zawodowo stawia czoła mrocznym cholerstwom. Zwłaszcza w Halloween roboty ma od “licha”! W trzecim sezonie animacji Walaszka, ojca Blok Ekipy i Kapitana Bomby, nie zabraknie nagłych wezwań, nowych wyzwań i wyzwisk… od zmór nieczystych!
CARRIE (1976) (2013)
Premiera: 18 października
 

 

 
Ekranizacja pierwszej powieści Stephena Kinga, która zapewniła początkującemu pisarzowi rozgłos i opinię autora literatury grozy. Do najgłośniejszych adaptacji filmowych powieści należy ta, zrealizowana przez Briana De Palmę w 1976 r., w której zadebiutował John Travolta, oraz wersja wyreżyserowana w 2013 r. przez Kimberly Peirce. Oba filmy do zobaczenia na Showmax w październiku!
Carrie to cicha, nieśmiała nastolatka z małego miasteczka w stanie Maine. Wychowywana przez paranoicznie religijną i nadopiekuńczą matkę, nieraz musi znosić jej absurdalne wymysły. W szkole również nie ma łatwo – Carrie jest lekceważona i prześladowana przez rówieśników. Pewnego dnia odkrywa w sobie zdolności do przesuwania przedmiotów siłą woli, co w efekcie prowadzi  do tragicznych konsekwencji.
CHANNEL ZERO: NO-END HOUSE, sezon 2
Premiera: 11 października
 

 
Historie z dreszczykiem, opowiadane zwykle przy ognisku, w Channel Zero nabierają realnego wymiaru. Tutaj strach uderza dobitniej, a obrazy serwowane przez twórców nieraz staną na przeszkodzie do spokojnego snu. Ten serial obudzi w Tobie najgłębiej skrywane lęki.
Kolejna odsłona serialu, stanowiącego ekranizację znanej z Internetu creepypasty – przyprawiającej o dreszcz historyjki umieszczonej w sieci. W drugim sezonie główną rolę odgrywa grupa nastolatków, którzy w poszukiwaniu przygody decydują się wejść do mrocznego domu, owianego złą sławą. No-End House, jak nazywają go w opowieściach lokalni mieszkańcy, to budynek, który teoretycznie nie ma końca. Żądni wrażeń licealiści uznają te pogłoski za czcze gadanie, mające ostudzić ich entuzjazm. W chwili, gdy przekraczają próg domu, zmuszeni są pożegnać się nie tylko ze swoim dotychczasowym życiem, ale i rzeczywistością, do której przywykli w normalnym świecie… Od teraz ich wspomnienia, doświadczenia i przekonania stanowić będą wyłącznie pożywkę dla strachu, który w każdym z odwiedzanym w domu pomieszczeń przyjmuje inną formę.
ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW
Premiera: 18 października
 

 
Współczesna wersja filmu George`a A. Romero z 1978 r. „Świt żywych trupów” jest kontynuacją historii ukazanej w „Nocy żywych trupów”. Akcja filmu rozgrywa się bowiem tuż po nocnym ataku krwiożerczych zombie, których rzesze rosną w siłę w zastraszającym tempie i zmniejszają szansę ludzkości na przeżycie.
Nieświadoma zagrożenia Ana wraca do swojego domku na przedmieściach późnym wieczorem. Już następnego poranka staje z niebezpieczeństwem twarzą w twarz, gdy śpiący u jej boku mąż zostaje brutalnie zaatakowany przez małą dziewczynkę przemienioną w zombie. Ana ucieka z domu i niebawem spotyka grupę ocalałych ludzi: pielęgniarkę, policjanta, młode małżeństwo oczekujące dziecka oraz sprzedawcę. Wszyscy oni łączą siły mierząc się z przybierającą na sile plagą zombie, które otaczają ich z każdej strony. Wspólnie opracowują plan, aby uciec z zaatakowanego przez umarlaki miasta.
MORDERCZE KLOWNY Z KOSMOSU (1988)
Premiera: 25 października
 

 
Absurdalny komedio-horror, który może jeszcze bardziej pogłębić Twój lęk przed klaunami albo wyleczyć Cię z irracjonalnej fobii raz, na zawsze. O sukcesie tej nietuzinkowej produkcji świadczy fakt, że z niespełna dwumilionowym budżetem  film przyniósł dochody na poziomie przekraczającym czterdzieści milionów dolarów!
W jednym z amerykańskich miasteczek pojawia się cyrk! Różni się on jednak od standardowego wydania – ten, który zawitał w Crescent Cove przyleciał z kosmosu i sprowadził na ziemię hordy krwiożerczych klaunów. Upiorne przebierańce uwielbiają smak ludzkiego mięsa i nic nie powstrzyma ich przed zdobyciem ulubionego kąska. Nic poza… strzałem w wielki czerwony nos, który uśmierca cyrkowych przybyszów z kosmosu. Przygotujcie się na ożywające pieski z balonów, gigantyczne cukierki z zakrwawionymi zwłokami i serie śmiertelnego w skutkach rzucania plackami z bitą śmietaną. To jedyny film, w którym niepozorny teatr cieni kończy się pożarciem widzów tego spektaklu.
Pozostałe premiery:
4 października
Chwasty (Ironweed) 1987
Desperaci (Normal Life) 1996
Wampir w Brooklynie (Vampire in Brooklyn) 1995
Znam kogoś, kto cię szuka (Crache Coeur) 2015
Trzej Amigos (Three Amigos!) – 1986
Wyrzuć mamę z pociągu (Throw Momma From The Train) 1987
ParaNorman 2012
Świadek oskarżenia (Witness Unprotected) 2018
11 października
Między światami  (Rabbit Hole) 2010
Łowca (The Hunter) 2011
Dwunastu gniewnych ludzi (12 Angry Men) 1957
Sleepwalker 2017
Deadly Expose 2017
18 października
Koszmarne opowieści (Creepshow) 1982
Cujo 1983
Umrzeć powtórnie (Dead Again) 1991
Krew z krwi, kość z kości (Flesh and Bone) 1993
Armia ciemności (Army of Darkness) 1993
Silencer 2018
25 października
Taśmy Watykanu (The Vatican Tapes) 2015
Coś (The Thing) 2011
Mgła (The Mist) 2007
Powrót żywych trupów (The Return Of The Living Dead) 1985
#Squadgoals 2018


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *