Październikowe hity telewizji Metro

Telewizja Metro zaprasza do spędzenia czasu z programami, które gwarantują emocje. Dokumentalne serie opowiadają o ludziach, którzy realizują swoje pasje i spełniają największe marzenia. Pasmo filmowe to porcja klasyki kina, filmowych hitów i dobrych komedii. Oczywiście nie zapominamy o miłośnikach seriali, dla których mamy zarówno propozycje kryminalne, jak i komediowe. Poniżej przedstawiam niektóre z propozycji października.

 

 

HEARTBREAKER. LICENCJA NA UWODZENIE

(L’Arnacoeur)

Emisja: sobota, 6 października o godz. 20:00

Komedia romantyczna | Francja, Monako / 2010

Reż.: Pascal Chaumeil

Wyst.: Romain Duris, Vanessa Paradis, Julie Ferrier, François Damiens, Héléna Noguerra

Jak w 10 dni rozbić związek? Wie to najlepiej Alex Lippi (Romain Duris) prawdziwy „agent 007” podrywu. Ten zabójczo przystojny trzydziestolatek o zniewalającym uśmiechu świadczy płatne usługi, polegające na rozbijaniu nieudanych związków damsko-męskich. Doskonale uwodzi zaślepione miłością kobiety, otwierając im oczy. Co jeśli jednak sam w końcu wpadnie w sidła miłości?

Debiut kinowy reżysera Pascala Chaumeila to mistrzowska komedia romantyczna, uhonorowana 5 nominacjami do Cezara, z doborową obsadą. Krezus z branży florystycznej Van Der Becq (Jacques Frantz) nie chce dopuścić do ślubu ukochanej córki. Juliette Van De Becq (w tej roli laureatka Cezara, modelka i piosenkarka Vanessa Paradise) to piękna niezależna kobieta, dziedziczka wielkiej fortuny. Ma poślubić Jonathana Alcotta (Andrew Lincoln), przystojnego, wykształconego i bogatego Anglika. Alex ma uwieść dziewczynę, tak aby nie doszło ślubu, który ma się odbyć już za 10 dni. Płacze na zawołanie, udaje wrażliwca, przebiera się, mówi w obcych językach, tańczy, gotuje i dokonuje szalonych, kaskaderskich wyczynów. Tylko czy zakochana w swoim narzeczonym Juliette ulegnie urokowi i cynicznym gierkom Alexa? Czy właśnie wręcz przeciwnie – plan profesjonalnego łamacza serc tym razem wymknie się spod kontroli i to on zostanie usidlony?

PROGRAMY

EKSLUZYWNY REJS (1 i 2 seria)

(The Cruise)

Emisja 1 serii: od poniedziałku, 1 października o godz. 19:05

Emisja 2 serii: od poniedziałku,

22 października o godz. 19:05

Program dokumentalny | Wielka Brytania

Regal Princess to jeden z największych luksusowych statków wycieczkowych na świecie. W serii dokumentalnej „Ekskluzywny rejs” widzowie przeniosą się na pokład wycieczkowca płynącego z Kopenhagi do Sankt Petersburga. Oprócz licznych atrakcji i rozrywek dostępnych dla pasażerów, zobaczymy ile pracy i jak wiele wysiłku musi włożyć załoga, aby zapewnić najwyższy poziom obsługi pasażerom.

Na dziewiętnastu pokładach tej luksusowej jednostki może przebywać ponad 3,5 tys. pasażerów. Do ich dyspozycji są baseny, ośrodki SPA, restauracje i sklepy. Pasażerowie Regal Princess mogą brać udział w koncertach, grać w golfa, testować wina, oglądać pokazy taneczne, a nawet wybrać się do galerii sztuki. To informacje znane i promowane w kontekście tego ekskluzywnego przedsięwzięcia. Mało kto jednak wie, jak wyglądają jego kulisy. Żeby odpoczywać mogło kilka tysięcy turystów, w pocie czoła, dniami i nocami, musi pracować cały sztab ludzi, którzy dbają o to, by rejs przebiegał zgodnie z planem, a pasażerowie czuli się komfortowo i bezpiecznie. W skład załogi wchodzi prawie 1,4 tys. osób. Cały zespół przez dziewięć miesięcy musi nie tylko stale mierzyć się z oczekiwaniami wymagających pasażerów, lecz także rozwiązywać konflikty wybuchające wśród personelu.

NAGI INSTYTKT PRZETRWANIA: ELITA

(Naked and Afraid XL)

Emisja: od środy, 3 października, godz. 19:05

Grupa najlepszych i najbardziej doświadczonych mistrzów sztuki przetrwania staje przed wyzwaniem, którego nikt do tej pory się nie podjął! Dwanaście osób musi przetrwać 40 dni i 40 nocy bez jedzenia, picia i ubrania. To jedna z najcięższych prób, jakiej kiedykolwiek człowiek poddał swoje ciało.

W odległym zakątku równikowej dżungli w Kolumbii surwiwalowcy mogą polegać wyłącznie na własnym doświadczeniu. Każda z tych dwunastu osób zdana jedynie na swój spryt, walczy o kolejny dzień. Niektórzy dają radę, inni balansują na krawędzi przetrwania. Głód, pragnienie i nieufność wzmagają niepewność o każdy dzień spędzony z dala od cywilizacji. Czy w dżungli uda się im spotkać? Czy zdecydują się utworzyć jedną dużą grupę, czy podzielą się na mniejsze zespoły? Czy czterdziestego dnia choć jedna z tych osób udowodni, że człowiek jest w stanie stawić czoła tak trudnemu wyzwaniu?

DUCHY

(A Haunting 6)

Maraton filmowy: środa, 31 października, od godz. 22:10

Doskonały maraton dla fanów grozy i niezwykłych, nadprzyrodzonych zjawisk. W noc Halloween z 31 października na 1 listopada zapraszamy widzów do obejrzenia 4 odcinków wyjątkowej i gwarantującej dreszczyk emocji serii dokumentalnej „Duchy”.

Między światem, który widzimy, a tym, czego się boimy, są drzwi. Kiedy zostaną one otwarte, koszmary stają się rzeczywistością… Seria „Duchy” to prawdziwe historie ludzi, którzy na własnej skórze doświadczyli lub byli świadkami zjawisk paranormalnych. Nawiedzone domy, praktyki okultystyczne, tajemnicze historie. Usłyszymy relacje naocznych świadków wydarzeń mrożących krew w żyłach. Poznamy m.in. Marka Corvo, który powraca do rodzinnego domu z intencją wynajmu pokoi nowym lokatorom. Wkrótce mieszkańcy zaczynają zgłaszać niezwykłe sytuacje, takie jak trzaskanie drzwiami, niewyjaśnione kroki, dziwne odgłosy. A jedna z nich, Ashley, zaczyna się dodatkowo niepokojąco zachowywać… Czy stary 100-letni dom Marka skrywa nieznane mu tajemnice? Jakie zło czai się na strychu?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *