Zapowiedzi TV

„Pegaz” w TVP Kultura

Tematem najbliższego odcinka programu „Pegaz” będzie rola religii w życiu publicznym i kulturze. Gośćmi programu będą: teolog i publicystka Zuzanna Radzik, historyk i politolog Paweł Skibiński, dziennikarz Przemysław Babiarz, ks. Adam Boniecki oraz aktor Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w filmie „Dwie korony”. 

 

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected

      W najbliższym wydaniu „Pegaza” debata z udziałem zaproszonych do studia gości: teolog i publicystki Zuzanny Radzik, historyka i politologa Pawła Skibińskiego oraz dziennikarza Przemysława Babiarza. Pretekstem do rozmowy stała się akcja „Różaniec do granic”.

      Po kilku latach milczenia do dyskusji publicznej powraca ks. Adam Boniecki. W rozmowie z Martą Perchuć-Burzyńską i Krzysztofem Koehlerem opowie m.in. o czasie spędzonym poza głównym obiegiem mediów, wynikającymi z tego przemyśleniami oraz o miejscu religii we współczesnej kulturze.

      fabularyzowany dokument Michała Kondrata poświęcony życiu Maksymiliana Kolbe. W rolę polskiego męczennika wcielił się Adam Woronowicz, który opowie widzom TVP Kultura o doświadczeniach związanych z pracą przy tej produkcji oraz o innych, pełnych sprzeczności i trudnych do pogodzenia rolach – tak w życiu, jak i w filmie.

      Na koniec programu – zapowiedź „Sceny Alternatywnej”, której bohaterką będzie Karolina Skrzyńska z zespołem.

      Emisja programu w najbliższą środę 18 października o godz.22.20 na antenie TVP Kultura

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *