PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock – Torus Wybrzeże Gdańsk w TVP Sport

Zmagania w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych nie zwalniają tempa. We wtorek 5 listopada liderująca rozgrywkom Orlen Wisła Płock podejmie w ramach 10. serii Torus Wybrzeże Gdańsk. Czy problemy kadrowe przeszkodzą Nafciarzom w odniesieniu 10. zwycięstwa w sezonie? Transmisja od godz. 17:30 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

 

 

 

 

Prowadzący Wisłę trener Xavi Sabate ma w ostatnich dniach niemały ból głowy w związku z rosnącą liczbą kontuzjowanych graczy. W listopad jego zespół wszedł bez leczących urazy Michała Daszka, Ondreja Zdrahali, Alvaro Ruiza, Philipa Stenmalma i Konstantina Igropulo, a na domiar złego po zeszłotygodniowym meczu Ligi Mistrzów w Bukareszcie problemy zgłosili Igor Źabić, Leon Susnja i Żiga Mlakar.

Sabate przed sobotnim spotkaniem 9. serii PGNiG Superligi z Grupą Azoty Tarnów musiał więc załatać kilka dziury w składzie. I tak na prawym rozegraniu zagrał nominalny skrzydłowy Jerko Matulić, którego miejsce na prawym skrzydle zajął z kolei grający na co dzień po lewej stronie boiska Przemysław Krajewski. Na szczęście dla Wisły rywal nie postawił jednak zbyt wysokich wymagań i Nafciarze zwyciężyli 33:14.

We wtorek o triumf aż tak łatwo jednak nie będzie, bo Wybrzeże to bardziej doświadczona i lepsza drużyna od beniaminka z Tarnowa. Gdańszczanie przegrali co prawda cztery ostatnie mecze i w ligowej stawce są dopiero na 12. miejscu, ale wobec problemów Wisły można spodziewać się ciekawej rywalizacji. Tym bardziej, że trener Sabate mówi otwarcie: – Na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy wrócą poszczególni zawodnicy, ale czekam na nich niecierpliwością.

Transmisja we wtorek 5 listopada. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 17:30. Spotkanie będzie można zobaczyć nie tylko w TVP Sport, ale również na stronie internetowej TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Początek meczu o godz. 18:00. Komentować będą Maciej Iwański i Iwona Niedźwiedź.

Orlen Wisła Płock – Torus Wybrzeże Gdańsk. Szczegóły transmisji:

Początek: 5 listopada (wtorek), godz. 17:30

Gdzie oglądać? TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

Komentatorzy: Maciej Iwański, Iwona Niedźwiedź

Studio: Grzegorz Chodkowski (prowadzący), Mariusz Jurasik, Michał Matysik

Reporter: Damian Pechman

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *