PGNiG Superliga: PGE VIVE Kielce – Orlen Wisła Płock w TVP Sport

Gdzie oglądać mecz PGE VIVE Kielce – Orlen Wisła Płock w PGNiG Superlidze? Transmisja na żywo we wtorek 4 lutego w TVP Sport oraz online na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Ostatni mecz, po rzucie w ostatnich sekundach, wygrali 27:26 piłkarze ręczni z Płocka. Kielczanie, aktualni mistrzowie Polski, na pewno będą chcieli się zrewanżować i odnieść zdecydowane zwycięstwo.

 

 

 

 

PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock od wielu sezonów rywalizują o najwyższe cele w PGNiG Superlidze. Ich bezpośrednie mecze zyskały miano „świętej wojny”, chociaż teraz walka toczy się już tylko na boisku, a nie jak w latach 90. czy na początku XXI wieku także na trybunach, w korytarzu prowadzącym do szatni czy… parkingu.

Orlen Wisła Płock swoje ostatnie mistrzostwo Polski zdobyła dawno temu, bo w sezonie 2010/11. Wówczas zespół prowadził Duńczyk Lars Walther, a kielczan – Bogdan Wenta. Na boisku mogliśmy oglądać m.in. Piotra Chrapkowskiego i Kamila Syprzaka (obaj Wisła), czy Mariusza Jurasika i Michała Jureckiego (VIVE).

Od tego momentu i na ławkach, i w składach obu drużyn sporo się zmieniło, ale VIVE było zawsze krok przed Wisłą i zdobywa kolejne tytuły. Drużynie z Płocka pozostały zwycięstwa w pojedynczych spotkaniach. Zanim Wisła wygrała w październiku z VIVE, na zwycięstwo czekała trzy lata. Ten sezon ma być jednak zdecydowanie inny…

Wisła, wzorem VIVE (Tałant Dujszebajew), postawiła na trenera z Hiszpanii i tak już drugi sezon zespół z Płocka prowadzi Xavier Sabate. Niezwykle ambitny, który w hali Orlen Arena pojawia się jako pierwszy i… zwykle to on gasi na koniec dnia światło. Mimo znacznie mniejszego budżetu, zbudował drużynę, która wreszcie potrafiła się przeciwstawić VIVE.

Ostatnia „święta wojna” była zresztą fantastyczną wizytówką PGNiG Superligi. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Świetnie w bramkach spisywali się Ivan Stevanović (Wisła) i Andreas Wolff (VIVE). O losach spotkania przesądziła ostatnia akcja meczu – Niko Mindegia rzucił bramkę, która dała upragnione zwycięstwo Wiśle. Nie tylko kibice mają w pamięci obrazek po ostatnim gwizdku – biegnącego i cieszącego się Xaviera Sabate i… dyrektora sportowego Adama Wiśniewskiego, który próbował go dogonić. Niewykluczone, że to zwycięstwo przesądziło o przyspieszeniu rozmów ze szkoleniowcem na temat przedłużenia umowy.

We wtorek 4 lutego dojdzie do spotkania mistrza (VIVE) i wicemistrza Polski (Wisła). Albo jak ktoś woli wicelidera (VIVE) z obecnym liderem (Wisła) rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn. Teoretycznie faworytem będą gospodarze, którzy mają w składzie czterech mistrzów Europy 2020 (Hiszpanie Julen Aguinagalde, Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev i Angel Fernandez) i jednego wicemistrza (Chorwat Igor Karacić). W jaki sposób Wisła może się im przeciwstawić? Na pewno mocną obroną, znakomitym na środku rozegrania Mindegią, wracającym po kontuzji Michałem Daszkiem i niezawodnym na linii siedmiu metrów Konstantinem Igropulo.

Transmisja we wtorek 4 lutego. Przedmeczowe studio rozpocznie się o 18.00. Spotkanie będzie można zobaczyć nie tylko w TVP Sport, ale również na stronie internetowej TVPSPORT.PL oraz w aplikacji TVP Sport. Początek meczu o godz. 18:30. Komentować będą Maciej Iwański i Iwona Niedźwiedź.

PGE VIVE Kielce – Orlen Wisła Płock. Szczegóły transmisji:

Początek: 4 lutego (wtorek), godz. 18:00

Gdzie oglądać? TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja

Komentatorzy: Maciej Iwański, Iwona Niedźwiedź

Studio: Marcin Rams (prowadzący), Mariusz Jurasik, Patryk Kuchczyński

Reporter: Grzegorz Chodkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *