Technologia - Promocje

Philips 243S1 – mnogość złączy i rozwiązań sprzyjających produktywności

MMD − producent monitorów marki Philips − prezentuje nowy model o nazwie 243S1. Urządzenie wyposażono w 24-calowy panel IPS, dokowanie USB-C z technologią Power Delivery i funkcję DaisyChain.

 

Monitor jako stacja dokująca

Nowe urządzenie można podłączyć do komputera nie tylko za pomocą standardowych złączy obrazu. Poza HDMI czy DisplayPort istnieje możliwość użycia portu USB-C, pozwalającego na wykorzystanie jego dodatkowych funkcjonalności. Za pomocą jednego przewodu prześlemy dane z wbudowanego koncentratora USB i gniazda Ethernet, dźwięk, obraz oraz zasilanie Power Delivery do 65 W. Monitor wyposażono w cztery porty USB-A działające w standardzie 3.2, w tym jeden wspierający funkcję Fast Charge.

Zaimplementowana funkcja DaisyChain umożliwia bezpośrednie podłączenie drugiego wyświetlacza do 243S1 za pomocą złącza Display Port. Ogranicza to liczbę kabli podłączonych do komputera, zachowując pełną funkcjonalność konfiguracji wielomonitorowej.

Ekran IPS

Zastosowana w Philipsie 243S1 matryca o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) i częstotliwości odświeżania 75 Hz cechuje się szerokimi kątami widzenia (178/178 stopni) oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Pokrycie palety sRGB jest na poziomie 107%. Z kolei zastosowana w nim technologia SmartContrast dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści.

Uniwersalna stylistyka i wygoda użytkowania

Minimalistyczny wygląd Philipsa 243S1 sprawdzi się zarówno we wnętrzach biurowych, jak i w domu. Smukłe ramki, oprócz walorów stylistycznych, pozwolą pracować wygodniej po podłączeniu kolejnego ekranu. Zaprojektowana z myślą o ergonomii stanowiska pracy, funkcjonalna stopa SmartErgo Base pozwoli na obrót monitora w poziomie, pochylenie ekranu do przodu i do tyłu oraz funkcję pivot.

Funkcje ochrony oczu

Philips 243S1 został wyposażony w rozwiązania mające na uwadze ochronę oczu użytkowników, dzięki czemu otrzymał certyfikat TUV Rheinland Eye Comfort. Rozwiązanie LowBlue Mode ogranicza ilość emitowanego niebieskiego światła. Z kolei technologia Flicker-Free ogranicza efekt migotania obrazu, zwiększając tym samym komfort użytkowania. Dodatkową opcją jest tryb EasyRead, który poprzez m.in. zmniejszenie jasności i zmianę poziomu kontrastu pozwoli na czytanie wyświetlanych treści w komfortowy sposób.

Dostępność i cena

Monitor Philips 243S1 pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 1490 zł.

Specyfikacja techniczna:

 

Model

Philips 243S1

Typ matrycy 

IPS

Podświetlenie matrycy 

 WLED

Przekątna matrycy

24” (60,5 cm)

Format ekranu 

16:9 

Zakrzywienie

Brak

Rozdzielczość 

1920 x 1080 px

Czas reakcji matrycy (GtG) 

 4 ms

Kontrast statyczny

1000:1

Liczba wyświetlanych kolorów 

16,7 mln

Typowa jasność podświetlenia 

250 cd/m²

Kąty widzenia 

178° w poziomie i w pionie 

Pokrycie palety sRGB  

107%

Złącza wideo 

1x HDMI 1.4

1x DisplayPort 1.2

1x USB-C (DP Alt Mode)

Dodatkowe funkcje 

– DaisyChain

– Flicker Free

– LowBlue Mode

– Hub USB (4x USB-A)

– USB-C (Power Delivery 65 W)

– Ethernet 1 Gb/s

Głośniki 

2x 2 W

Zasilacz 

Wewnętrzny

Typowy pobór energii

14 W

Regulacja wysokości 

Do 130 mm

Pochylenie panelu

Od -5 do 25 stopni

Wymiary monitora z podstawą

(szerokość / wysokość / głębokość)

540 x 482 x 205 mm

EAN

87 12581 78474 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *