„Piątka Gazeta.pl” – przedwyborczy cykl redakcyjny Gazeta.pl

Już w najbliższy poniedziałek, 30 września br. artykułami na temat służby zdrowia rozpocznie się cykl redakcyjny „Piątka Gazeta.pl”. Przez tydzień dziennikarze portalu Gazeta.pl będą codziennie opisywać inne zagadnienia – ważne dla Polaków, ale jednocześnie takie, o których politycy niekoniecznie chcą mówić przed październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu.
W nawiązaniu do „piątek” i „szóstek” ogłaszanych przez poszczególne formacje z polskiej sceny politycznej redakcja Gazeta.pl proponuje dyskusję nad „Piątką Gazeta.pl”. Służba zdrowia, edukacja, pieniądze, Kościół i ekologia – to tematy, którymi na co dzień żyją Polacy. Redakcja Gazeta.pl kolejno opisze je w najbliższym tygodniu na stronie głównej portalu.
– Każdy z nas będzie się kiedyś leczył, pośle dzieci do szkoły, oddycha tym samym zanieczyszczonym powietrzem, chce godnie zarabiać i mieć swobodę wyznawania wiary i poglądów. „Piątka Gazeta.pl” jest próbą zwrócenia uwagi na te sfery życia w naszym kraju, które często są przez polityków pomijane jako nieważne lub mniej atrakcyjnie sondażowo mówi Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.
Dziennikarze Gazeta.pl pokażą ludzką stronę każdego tematu, dadzą głos ekspertom, przedstawią liczbowy aspekt rozwiązywania problemów, a także sprawdzą, co najważniejsze ugrupowania mają do zaproponowania wyborcom w danym obszarze. Redakcja zaprezentuje m.in. wywiad z lekarzem pracującym na SOR i reportaż o ciężko pracujących w szkole dzieciach, zapyta, dlaczego Polakom nie starcza do pierwszego i czy stać nas na leczenie chorób wywołanych smogiem; przyjrzy się także temu, czego dzieci uczą się na lekcjach religii. Każdy temat będzie miał podsumowanie w postaci sondy ulicznej, w której redakcja zapyta przechodniów o najważniejsze problemy związane z poszczególnymi zagadnieniami. Wyniki sondy redakcja chce przekazać po wyborach zwycięskiemu ugrupowaniu.
W projekt „Piątka Gazeta.pl” zaangażowanych jest kilkunastu dziennikarzy i redaktorów z różnych serwisów Gazeta.pl m.in. Wiadomości, Next, Weekend czy Zdrowie. Artykuły w ramach kolejnych tematów będą publikowane codziennie na stronie głównej Gazeta.pl.
Cykl „Piątka Gazeta.pl” będzie promowany w serwisach Gazeta.pl i w mediach społecznościowych, a także na antenie Radia TOK FM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *