MediaZapowiedzi TV

„Piątkowe kryminały” w Warner TV

Czy aktorka może strzelać lepiej niż agent służb specjalnych? Okazuje się, że tak – właśnie tak stało się w przypadku Evy Longorii, jednej z głównych gwiazd filmu „Strażnik”. Ta i inne trzymające w napięciu produkcje będą emitowane w ramach cyklu „Piątkowe kryminały” już od 4 lutego w Warner TV.

 

Taki komplement sprawił Evie Longorii konsultant ze służb specjalnych, który pomagał w szkoleniu aktorów filmu „Strażnik”. Okazało się, że gwiazda strzelała celniej i osiągała lepsze wyniki niż 90% agentów na treningu służb specjalnych. Produkcja opowiada o agencie Garrisonie (Michael Douglas), który odkrywa spisek planowanego zabójstwa prezydenta USA. Śledztwa podejmują się funkcjonariusze Breckinridge (Kiefer Sutherland) i Marin (Eva Longoria). Pierwszy trop prowadzi ich do samego Garrisona – rozpoczyna się pościg pomiędzy nieodkrytym zabójcą, wrobionym w sprawę głównym bohaterem i ścigającymi go agentami.

Historię równie skomplikowanego układu pokazuje „Nożownik”. W parku narodowym Silver Falls State w stanie Oregon pojawia się morderca, dla którego zabijanie nożem jest ekscytującą zabawą. Służby specjalne chcą jak najszybciej spacyfikować mordercę i w tym celu nawiązują współpracę z wojskowym trenerem walk – szkopuł w tym, że w przeszłości szkolił również poszukiwanego zabójcę. Postać wojskowego nauczyciela, w którego wcielił się Tommy Lee Jones, została oparta na postaci prawdziwego eksperta od survivalu, Toma Browna Jr. – był doradcą aktora na planie filmu.

Zawiłe stosunki pomiędzy bohaterami to także cecha fabuły filmu „Tajemnice Los Angeles”. Guy Pearce, Kevin Spacey i Russell Crowe wcielają się w policjantów lat 50., z których każdy pracuje w inny sposób: jeden jest młodym idealistą, drugi to bezwzględny stróż prawa, który omija przepisy w pogodni za sprawiedliwością, a trzeci jest skorumpowanym imprezowiczem. Aktorzy stosowali metody przygotowania, które pozwoliły im poczuć się jak odgrywane postaci. Russell Crowe, aktor niewysoki, specjalnie zamieszkał w ciasnym i małym mieszkaniu, aby wejść w skórę wysokiego i postawnego bohatera, który góruje nad innymi. Guy Pearce towarzyszył policjantowi w patrolach. Kevin Spacey potrafił tak empatycznie wczuć się w rolę bezwzględnego policjanta, że producent filmowy James Ellroy, nazwał jego rolę jednym z najbardziej poruszających występów obrazujących nienawiść do samego siebie.

Cykl zakończy emisja produkcji „Dzień próby”, o młodym policjancie (Ethan Hawke), który rozpoczął swoje szkolenie pod opieką doświadczonego funkcjonariusza (Denzel Washington), stosującego niezgodne z prawem metody, aby dopaść przestępców. Washington stwierdził w wywiadzie, że nieoczywista relacja tych dwóch postaci i skomplikowana fabuła, sprawiły, że rola w „Dniu próby” do dziś jest jego ulubionym występem z własnej filmografii.

Plan emisji:

04.02, godz. 20:10 – „Strażnik”

11.02, godz. 21:50 – „Tajemnice Los Angeles”

18.02, godz. 23:00 – „Nożownik”

25.02, godz. 22:00 – „Dzień próby”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *