Pierwsze loty narciarskie w sezonie w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze!

Od piątku do niedzieli fani skoków narciarskich będą emocjonować się pierwszymi w sezonie zawodami w lotach narciarskich, które rozegrane zostaną na skoczni Kulm w Austrii. Eurosport 1 i Eurosport Player pokaże na żywo zarówno piątkowe i niedzielne kwalifikacje, jak również oba konkursy zaplanowane na sobotę i niedzielę.

 

 

 

 

Po weekendzie ze skokami w Willingen, gdzie wiatr spowodował przesunięcie kwalifikacji i odwołanie niedzielnych zawodów, kibice skoków narciarskich są spragnieni sportowych emocji. Pierwsze loty narciarskie w sezonie przychodzą zatem w doskonałym momencie! Skocznia Kulm to jedyny w Pucharze Świata obiekt mamuci o naturalnym rozbiegu. Jej rekordzistą jest Słoweniec Peter Prevc, który w podczas mistrzostw świata w 2016 roku poleciał aż 244 metry. Ostatni konkurs Pucharu Świata na Kulm rozegrano 13 stycznia 2018 roku. Najlepszy okazał się wówczas Andreas Stjernen.

Polscy kibice mogą liczyć, że do walki o zwycięstwo włączą się Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Oprócz nich trener Michal Doleżal zabrał do Austrii Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła i Andrzeja Stękałę.

Kwalifikacje i konkursy na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Playerze skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. Transmisjom towarzyszyć będą relacje ze studia z udziałem ekspertów Eurosportu, w których znajdą się między innymi wywiady przeprowadzane w Austrii przez reportera Eurosportu Kacpra Merka.

Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku. W tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardu i saneczkarstwa. Więcej informacji o sportach zimowych, w tym materiały wideo, artykuły, analizy i wywiady na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

  • Piątek, 12:30, kwalifikacje, Kulm
  • Sobota, 10:40, konkurs indywidualny, Kulm
  • Niedziela, 9:15, kwalifikacje, Kulm
  • Niedziela, 10:55, konkurs indywidualny, Kulm

Fot. Eurosport Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *