Internet & Gry - Reklama

Pierwsze Pendolino z Wi-Fi wyjeżdża na tory

28 grudnia 2018 r. wyjechał na tory pierwszy pociąg Pendolino z dostępem do bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu.

 

– Cały sektor kolejowy nieustannie się rozwija i unowocześnia. Naszym celem jest zagwarantowanie kolei bezpiecznej, komfortowej i punktualnej. Spółki Grupy PKP realizują liczne inwestycje, aby zapewnić pasażerom wygodę na każdym etapie podróży. Jedną z nich jest realizowana umowa na montaż urządzeń Wi-Fi w pociągach Pendolino powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Instalację Internetu w składach Pendolino (ED250) przewiduje umowa podpisana 28 sierpnia 2018 r. przez PKP Intercity oraz firmę Alstom. Kontrakt obejmuje również jego utrzymanie świadczone przez 5 lat oraz przeszkolenie personelu PKP Intercity. Za montaż urządzeń w składach Pendolino są odpowiedzialne zespoły Alstom w Warszawie. Pierwszy pociąg Pendolino z Wi-Fi odbył już testy pilotażowe, które wypadły pomyślnie.

– Przejazdy testowe pierwszego Pendolino z zamontowanymi urządzeniami W-Fi pokazały, że zastosowane rozwiązania systemowe działają w pełni sprawnie. Bardzo nas to cieszy, ponieważ dzięki temu możemy jeszcze bardziej podnieść jakość świadczonych przez nas usług. Dalsze prace montażowe w kolejnych składach ED250 będą przebiegały zgodnie z umową w taki sposób, aby pojazdy te mogły realizować planowe połączenia, zgodnie z rozkładem jazdy zapewnił prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, przed wakacjami przyszłego roku połowa składów Pendolino będzie wyposażona w dostęp do sieci Wi-Fi, do listopada 2019 r. zaś wszystkie pociągi EIP powinny posiadać zainstalowane urządzenia.

Dane użytkowników bezprzewodowego Internetu w składach Pendolino będą zabezpieczone w sposób należyty i zgodny z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych. PKP Intercity i firma Alstom, która jednocześnie świadczy usługę, zawarły odpowiednią umowę powierzenia danych.

Sieć Wi-Fi dostępna jest aktualnie w blisko 250 składach i wagonach PKP Intercity. Posiada ją 206 wagonów PKP Intercity oraz 41 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli 20 składów PesaDART, 20 składów FLIRT oraz pierwszy pociąg Pendolino. Zgodnie z planami do 2023 roku bezprzewodowy Internet będzie stanowił standardowe wyposażenie niemal 80% składów PKP Intercity. Docelowo wszystkie pociągi przewoźnika będą posiadały bezpłatny, bezprzewodowy Internet dla pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *