Pierwszy mecz finałowy PHL: JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia w TVP Sport

Już w piątek 26 marca początek finałowej rywalizacji w Polskiej Hokej Lidze. O złoty medal powalczą JKH GKS Jastrzębie i Comarch Cracovia. Transmisje wszystkich spotkań w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

 

Finały jeszcze się nie zaczęły, ale już wiadomo, że będziemy mieć nowego mistrza Polski. W poprzednich trzech sezonach triumfował GKS Tychy. Tyszanie w półfinale przegrali jednak z Cracovią 2-4. O awansie przesądził szósty mecz serii rozegrany w Krakowie, w którym Pasy nie dały szans rywalom, wygrywając 4:1.

Awans Cracovii trzeba uznać za niespodziankę, bo szósty zespół sezonu zasadniczego pokonał drużynę, która zajęła pierwsze miejsce. Wcześniej krakowianie wygrali z trzecim po 36 kolejkach zespołem KH Energa Toruń (4-2).

JKH GKS Jastrzębie w sezonie zasadniczym zażarcie rywalizowało z GKS Tychy i ostatecznie zajęło drugie miejsce ze stratą dwóch punktów. W play-off jastrzębianie idą jak burza. Najpierw bez porażki poradzili sobie z Tauron KH Podhalem Nowy Targ, a potem uporali się z się z GKS Katowice. W serii było 4-1, a o przejściu do decydującej rywalizacji zadecydowało piątkowe zwycięstwo 5:1 w Jastrzębiu.

JKH GKS Jastrzębie po pierwszy tytuł, Cracovia po 13.

Historia stoi po stronie zespołu z Krakowa, który mistrzem Polski zostawał 12 razy, po raz ostatni w 2017 roku. W klasyfikacji wszech czasów Pasy ustępują jedynie Podhalu Nowy Targ (19 triumfów) i Legii Warszawa (13).

JKH GKS zagra w finale po raz trzeci. W dwóch dotychczasowych przypadkach jastrzębianie przegrywali. W 2013 roku z rywalizacja z Cracovią była niezwykle zacięta i trwała siedem spotkań. Ostatecznie 4-3 triumfowały Pasy. Dwa lata później JKH GKS przegrał z GKS Tychy 2-4.

Finał PHL – JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia, 1. mecz. Gdzie oglądać? Szczegóły transmisji

Kiedy mecz? piątek, 26 marca o godzinie 17:30

Transmisja: 17:20 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Komentarz: Patryk Rokicki

Prowadzący studio: Olga Rybicka

Reporter: Anna Kozińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *