Pierwszy półfinałowy koncert Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival

Zapraszamy na pierwszy półfinał Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival! W sobotę (23 marca) w Klubie Muzycznym B17 w Poznaniu (ul. Bułgarska 17) będą ze sobą rywalizować artyści z całej Polski, a laureaci tych muzycznych zmagań otrzymają zaproszenie na sceny tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

 

Początek imprezy o godzinie 16:00. Od godziny 10:30 w klubie będą odbywać się próby, na które również będzie możliwość wstępu dla mediów. Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany przybyciem wcześniej oraz przeprowadzeniem wywiadów i nagrań z zespołami – prosimy o kontakt na maila: media@wosp.org.pl.

Na koncercie wystąpi osiem zespołów wyłonionych w pierwszym etapie Eliminacji.

Przed jurorami i publicznością zagrają:

Ornette
Alpha Dog
Karolina Czarnecka
Blackberry Brothers
BIG UP!
Łukasz Drapała & Chevy
Ankh
BROWN
Gwiazda wieczoru: Gooral
Gość specjalny: Snowman

Na wszystkie koncerty tradycyjnie wstęp wolny!

Każdy z zespołów będzie miał 20 minut, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować swoją muzykę publiczności oraz jurorom. O tym, które zespoły przejdą do Finału i zostaną zaproszone do zagrania na jednej ze scen 25. Pol’and’Rock Festival zadecyduje Jury w składzie:

Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP)
Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
Tomasz „Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
Piotr Chancewicz „Dziki” (producent muzyczny, muzyk)
Kuba Płucisz (gitarzysta rockowy, założyciel zespołu IRA)
Krzysztof Dobies „Milkee” (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival)

Co roku na koncerty Eliminacji czekamy z ogromnymi emocjami – mówi Jurek Owsiak, twórca Najpiękniejszego Festiwalu Świata i przewodniczący Jury Eliminacji. – Z roku na rok przed jurorami stoi coraz trudniejsze zadanie, bo wybrane podczas przesłuchania płyt zespoły reprezentują bardzo wysoki poziom. A jest o co walczyć! Pol’and’Rock Festival ma w swoim lineupie bardzo dużo różnorodnej muzyki i jest wyjątkową szansą dla zespołów, które mają odwagę startować ze swoją propozycją na tak wielkich muzycznych spotkaniach! Czekamy z niecierpliwością i liczymy, że publiczność też pomoże nam wskazać najlepsze kapele!

Kolejne koncerty Eliminacji do Pol’and’Rock Festival odbędą się: 6 kwietnia we Wrocławiu, 18 maja w Gdańsku oraz Finał – 22 czerwca w Warszawie. Na wszystkie wydarzenia będzie obowiązywała akredytacja za pośrednictwem  Bazy Mediów WOŚP.

 

 

Pol’and’Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do festiwalu składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

Oficjalna strona internetowa Eliminacji: eliminacje.polandrockfestival.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *