Sieci kabloweSport w TVViaplay

Piłka nożna na Viaplay: Azjatycki dwumecz Brazylii w ramach przygotowań do MŚ w Katarze

Piłkarska reprezentacja Brazylii, czyli pięciokrotny mistrz świata, 2 i 6 czerwca rozegra dwa mecze towarzyskie w ramach przygotowań do mistrzostw świata, które w listopadzie odbędą się w Katarze. Rywalami Brazylijczyków będą dwie najlepsze drużyny Azji – Korea Południowa i Japonia, które również wystąpią na tegorocznym mundialu. Spotkania te w czwartek o 13.00 (z Koreą) i w poniedziałek o 12.20 (z Japonią) można oglądać na żywo z polskim komentarzem wyłącznie na Viaplay.pl.

 

– Reprezentacja Brazylii rozegra w najbliższych dniach dwa mecze towarzyskie w ramach przygotowań do mistrzostw świata w Katarze. Rywalami Brazylijczyków będą dwie najlepsze drużyny Azji: Japonia i Korea Południowa, które również wystąpią na mundialu

– Wyjazdowy mecz Brazylii z Koreą już 2 czerwca o 13.00, a z Japonią 6 czerwca o 12.20. Oba spotkania będzie można na żywo z polskim komentarzem oglądać wyłącznie na Viaplay.pl

Oba mecze Brazylijczycy rozegrają na wyjazdach. Brazylia to lider światowego rankingu FIFA i drużyna, która jako jedyna aż pięciokrotnie sięgała po Puchar Świata, ostatnio w 2002 roku. Brazylijczycy jako jedyni brali również udział we wszystkich dotychczasowych mundialach. W 2018 roku w Rosji dotarli do ćwierćfinału. Największą gwiazdą reprezentacji Brazylii jest Neymar, napastnik francuskiego Paris Saint-Germain.

Najlepsze drużyny Azji

W czwartek (2 czerwca) i poniedziałek (6 czerwca) Brazylia w ramach przygotowań do mistrzostw świata zmierzy się z dwiema najlepszymi ekipami Azji, czyli Japonią i Koreą. Także te zespoły przygotowują się do listopadowych mistrzostw świata w Katarze. Japonia to 6-krotny uczestnik mundiali (3 razy wyszła z grupy) i 4-krotny zdobywca Pucharu Azji. Japończycy zajęli też II miejsce w Pucharze Konfederacji 2001. Na ostatnich MŚ dotarli do 1/8 finału, gdzie 2:3 przegrali z Belgią, która w ćwierćfinale wyeliminowała… Brazylię.

Napastnik i… trener gwiazdami reprezentacji Korei

Z kolei Korea ma na koncie 2 mistrzostwa Azji (1956, 1960) i brąz Igrzysk Olimpijskich 2012. Największym sukcesem Koreańczyków jest IV miejsce na mundialu w 2002 roku, którego byli gospodarzem. A triumfowała tam właśnie Brazylia. Na ostatnich MŚ Korea zakończyła swój udział na fazie grupowej. Największą gwiazdą reprezentacji Korei jest Son Heung-min z angielskiego Tottenhamu Hotspur, a trenerem Portugalczyk Paulo Bento.

W innych grupach na MŚ

W rankingu FIFA Brazylia jest 1., Japonia 23., a Korea Południowa 29. W Katarze Brazylijczycy rywalizować będą z Serbią, Szwajcarią i Kamerunem w grupie G. Przeciwnikami Koreańczyków w grupie H będą Portugalia, Ghana i Urugwaj. Natomiast Japonia w grupie E zagra z Hiszpanią, Niemcami i zwycięzcą barażu Kostaryka – Nowa Zelandia.

Mecze towarzyskie piłkarskiej reprezentacji Brazylii na żywo na platformie Viaplay z polskim komentarzem (2 i 6 czerwca):

CZWARTEK, 2 czerwca:

13:00 Korea Południowa – Brazylia, komentują Dawid Król i Dominik Piechota

PONIEDZIAŁEK, 6 czerwca:

12:20 Japonia – Brazylia, komentują Dawid Król i Dominik Piechota

 

fot. Nelson Almeida – AFP Ritzau Scanpix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *