Internet & Gry - Reklama

Piotr Kozanecki będzie kierował Działem Wiadomości w Onecie

Piotr Kozanecki 1 kwietnia obejmie stanowisko Szefa Działu Wiadomości w Onecie. Poprzednio tę funkcję pełniła Marzena Suchan, która z końcem marca br. odchodzi z firmy.

 

Piotr Kozanecki jako Szef Działu Wiadomości, będzie odpowiedzialny za pracę działu informacyjnego Onetu w Krakowie i w Warszawie. Będą mu podlegać wszyscy dziennikarze newsowi Onetu, w tym korespondenci regionalni.

 

Fot: Maciej Krüger

Piotr Kozanecki zna Onet doskonale, jako wydawca strony głównej na co dzień współpracował z Działem Wiadomości. Żaden aspekt pracy szefa Działu Wiadomości nie będzie dla niego nowy. Zwłaszcza, że od dawna współpracował z dotychczasową szefową tego działu Marzeną Suchan. Marzena przeprowadziła dział wiadomości przez okres dużych zmian i to, że ów dział jest jednym z najlepszych dziś działów informacyjnych w polskich mediach, jest w dużym stopniu jej zasługąmówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Do tej pory Piotr Kozanecki był wydawcą strony głównej Onetu, a wcześniej był wydawcą serwisów informacyjnych, wydawcą serwisów magazynowych i redaktorem prowadzącym Wiadomości.onet.pl.

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował także filmoznawstwo. Od początku kariery zawodowej jest związany z Onetem. Zaczynał w 2007 roku od stanowiska redaktora serwisu Wiadomości, następnie był redaktorem prowadzącym Wiadomości na stronie głównej, szefem zespołu serwisów tematycznych, szefem zespołu redaktorów prowadzących, wydawcą serwisu Wiadomości, a od 2013 roku do teraz był wydawcą strony głównej Onetu. Dwukrotny laureat Nagrody Dziennikarza Małopolski – w kategorii „Internet” za akcję „Stracone pokolenie” o szkolnictwie wyższym oraz „Publicystyka” za artykuł „Zaproszenie do pamiętania czy katastrofa po katastrofie” o pomnikach smoleńskich. Od lat pisze artykuły o architekturze i przestrzeni publicznej: dla Onetu, dla Tygodnika Powszechnego oraz na blogu terenzabudowany.pl, którego jest współautorem. Przez cztery sezony współprowadził audycję o architekturze w krakowskiej Radiofonii.

Marzena Suchan odchodzi z Onetu po 18 latach pracy. Przez ostatnich 6 lat pełniła funkcję redaktor naczelnej serwisów informacyjnych. Wcześniej pracowała jako wydawca serwisów regionalnych i redaktor prowadząca w serwisie Wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *