Piotr Kraśko w zespole Faktów TVN i TVN24

W lipcu do zespołu Faktów TVN i TVN24 dołącza Piotr Kraśko. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem „Faktów o świecie” w TVN24 BIS i współprowadził weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”. Jeszcze w lipcu poprowadzi główne wydania Faktów TVN i Fakty po Faktach w TVN24.

 

„Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach.”- mówi Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.”

„To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam.”dodaje Piotr Kraśko – „Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania.”

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates. W TVN24 i TVN24 BIS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W 2018 roku w programie TVN „Wracajcie skąd przyszliście”, przemierzył razem z jego uczestnikami jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie.

Wcześniej, jako korespondent TVP pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie „Wiadomości” a w latach 2012 – 2016 był ich redaktorem naczelnym.

Jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *