Prasa - Ksiązka

Piotr Żytnicki zastępcą redaktorki naczelnej „Wyborczej Poznań”, Marta Kaźmierska redaktorką

Od 1 grudnia 2022 r. nowym zastępcą Pauli Skalnickiej, redaktorki naczelnej „Gazety Wyborczej Poznań” będzie Piotr Żytnicki, dziennikarz kryminalny, sądowy i śledczy poznańskiej „Wyborczej”. To nie koniec planowanych zmian w lokalnym oddziale dziennika – dodatkowe obowiązki redaktorskie obejmie Marta Kaźmierska, która będzie m.in. organizowała pracę redakcji oraz zajmowała się projektami specjalnymi.

 

 W redakcjach lokalnych Wyborczej jeszcze mocniej stawiamy na subskrypcje cyfrowe  chcemy realizować więcej unikalnych reporterskich materiałów, przygotowywanych na miejscu wydarzeń, a nie zza biurka, jednocześnie odsiewając tematy mniej angażujące naszych czytelników. W tym celu rozwijamy silny zespół redaktorski, a zmiany w Poznaniu są krokiem właśnie w tym kierunku – mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” i szef redakcji lokalnych. – Piotr Żytnicki jest jednym z najlepszych reporterów „Wyborczej”a przy tym ma również doświadczenie redaktorskiepotrafi dzielić się wiedzą i inspirować innych. Bardzo się cieszę, że będzie zastępcą naczelnej Pauli Skalnickiej. Z jego wiedzy i doświadczenia będziemy korzystać nie tylko w Poznaniu, ale i w całej sieci redakcji lokalnych. Cieszy mnie także kolejny etap rozwoju zawodowego Marty Kaźmierskiej.  

Piotr Żytnicki jest dziennikarzem kryminalnym, sądowym i śledczym „Gazety Wyborczej” w Poznaniu. Pracę w „Wyborczej” zaczynał jeszcze jako licealista w 2003 r. w redakcji w Gorzowie Wielkopolskim, a od 2008 r. pracuje w redakcji w Poznaniu. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategoriach „Dziennikarstwo śledcze”, „Publicystyka” i „News”. Jest laureatem nagród Virtuti Civili przyznawanych za odwagę przez wielkopolski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Opisywał m.in. nękanie lokatorów przez „czyścicieli” kamienic w Poznaniu, powiązania kiboli z klubem Lech Poznań oraz oskarżanie niewinnych ludzi przez prokuratorkę Agnieszkę Nowicką. Ostatnio ujawnił umorzenie śledztwa w sprawie więzienia CIA w Polsce oraz ustalenia prokuratury w sprawie matki zastępczej, która sprzedawała dzieci pedofilom. Jest absolwentem Szkoły Redaktorów „Gazety Wyborczej”.

 

 

Piotr Żytnicki na stanowisku zastępcy redaktorki naczelnej „Wyborczej Poznań” zastąpi Aleksandrę Przybylską, która podjęła decyzję o zakończeniu pracy w „Wyborczej”.

Marta Kaźmierska pracuje w poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” od 2004 r. Od początku jest dziennikarką w dziale kultury – m.in. w roli recenzentki teatralnej. Współtworzyła poznański zespół „Co Jest Grane”. Jest autorką wywiadów, reportaży, felietonów – nie tylko ze świata kultury, ale też m.in. dotyczących ekologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *