Sport w TVTVP

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk w TVP Sport

Koniec zimowej przerwy w PKO Ekstraklasie. W piątek rozpocznie się rywalizacja w 2020 roku. W meczu 21. kolejki Śląsk Wrocław podejmie Lechię Gdańsk. Transmisja spotkania od godz. 19:45 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

 

 

 

 

 

Zima była bardzo trudna dla Lechii Gdańsk. Klub ma problemy finansowe, a zespół opuściło wielu kluczowych piłkarzy. Już wiadomo, że w tym roku w drużynie Piotra Stokowca nie zobaczymy m.in. Artura Sobiecha czy Lukasa Haraslina, nowych klubów szukają sobie też Rafał Wolski i Sławomir Peszko. Poprzedni sezon gdańszczanie zakończyli na trzecim miejscu w tabeli. To, co wydarzyło się w Gdańsku zimą sprawia, że powtórzenie tego wyczynu będzie niezwykle trudne.

– Na ten moment kadra nie jest zbyt szeroka, ale mamy dzięki temu sporo możliwości – na rynku transferowym oraz we wprowadzaniu młodzieży. Czekaliśmy z transferami na wyjaśnienie sytuacji Lukasa Haraslina. Jego sprzedaż dała klubowi zastrzyk gotówki. Analizujemy zawodników pod kątem transferów i jesteśmy w trakcie ich realizacji – powiedział Adam Mandziara, prezes Lechii, we wtorkowym wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu.

– Przebudowa trwa odkąd przyszedłem, bo to już blisko 30 zawodników, którzy na przestrzeni tego czasu z Lechii odeszli. Proces przebudowy został mi powierzony i jestem tego świadomy. Wiem również, z jakim ryzykiem to się wiąże. Jednak wszystkie nasze ruchy są przemyślane – dodał z kolei Stokowiec.

Pocieszeniem dla kibiców Lechii może być to, że szkoleniowiec ich zespołu ma doświadczenie z tak trudnych sytuacji. W przeszłości z powodzeniem prowadził Polonię Warszawa, która miała wielkie kłopoty organizacyjne.

W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek Lechię czeka bardzo trudne zadanie. Śląsk na dziewięć ligowych spotkań u siebie przegrał zaledwie raz. Zima w zespole Vitezslava Lavicki przebiegała mniej burzliwie, niż w Lechii. Nastroje popsuły jednak kontuzje Łukasza Brozia i Wojciecha Golli.

Wrocławianie w piątek spróbują przerwać słabą serię z grudnia, gdy w trzech ligowych meczach zdobyli tylko punkt. Po 20. kolejkach Śląsk zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 34 punktów. Ewentualne zwycięstwo nad Lechią przybliży drużynę do zrealizowania celu, którym jest miejsce w górnej ósemce.

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk. Szczegóły transmisji

Mecz: od godz. 20:20 TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Studio: od godz. 19:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Komentator: Maciej Iwański, Robert Podoliński

Prowadzący studio: Maciej Adamiak

Reporter: Maciej Barszczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *