Plan transmisji 10. kolejki PlusLigi

Po przerwie związanej z rozgrywanymi w Polsce Klubowymi Mistrzostwami Świata siatkarze wracają do rywalizacji o ligowe punkty.

 

Jak start w KMŚ wpłynie na grę dwóch drużyn reprezentujących Polskę na tej imprezie? W sobotę Asseco Resovia zagra na trudnym terenie w Jastrzębiu-Zdroju. W niedzielę PGE Skra Bełchatów podejmie wicelidera rozgrywek, drużynę Cerrad Czarnych Radom (21 punktów), do której traci w tabeli sześć oczek.

Dziesiątą kolejkę rozpocznie konfrontacja Trefla Gdańsk z ONICO Warszawa. W centrum uwagi będzie Bartosz Kurek, który w czwartek podpisał kontrakt z drużyną ze stolicy, a kilka poprzednich dni, po rozwiązaniu umowy ze Stocznią, spędził na treningach w Gdańsku. W piątkowym meczu ma jeszcze nie zagrać, ale pojawi się w Ergo Arenie.

Lider tabeli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (10 zwycięstw – 0 porażek) podejmie Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Jurajscy rycerze w tym sezonie ograli już kilku faworytów, ale czy grając na wyjeździe będą w stanie zagrozić świetnie dysponowanym na początku rozgrywek kędzierzynianom? W poniedziałek MKS Będzin zagra z GKS Katowice. Dla obu ekip z dołu tabeli będzie to walka o niezwykle cenne punkty.

Mecz Chemik Bydgoszcz – Stocznia Szczecin nie zostanie rozegrany w planowanym terminie (sobota 8 grudnia, godzina 20.30). Przyczyną są kłopoty szczecinian ze skompletowaniem składu. Klub z Bydgoszczy przychylił się do prośby gości i wyraził zgodę na przesunięcie terminu spotkania.

Terminarz i plan transmisji 10. kolejki PlusLigi:

2018-12-07: Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport

2018-12-08: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport

2018-12-08: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport

2018-12-09: PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport

2018-12-09: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport

2018-12-10: MKS Będzin – GKS Katowice poniedziałek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport
Chemik Bydgoszcz – Stocznia Szczecin (przełożony)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *