Plan transmisji 16. kolejki Premier League na Platformie Canal+

Pierwszy pojedynek między United i City, wówczas występującymi pod nazwami – kolejno – Newton Heath i West Gordon, odbył się pod koniec 1881 r. Zakończył się zwycięstwem „Czerwonych Diabłów”, choć w tamtym czasie nikt ich tak nie nazywał. Nic w tym dziwnego, gdyż barwy klubu z Old Trafford były wówczas zielono-złote, a nie, jak obecnie, czerwono-biało-czarne.

 

 

 

 

Do tej pory kluby rozegrały między sobą 178 meczów, a ich bilans wypada na korzyść United. Choć „The Citizens” zwyciężali w derby tylko 53 razy, pochwalić się mogą najwyższą wygraną w historii starć z rywalem zza miedzy. Dwukrotnie – w 1926 i 2011 r. – pokonali Manchester United 6:1.

Wybierając faworyta nadchodzącej rywalizacji, należałoby wskazać Manchester City. „Obywatele” w 2019 r. są niezwykle groźni na własnym stadionie, zwłaszcza że dysponują potężną siłą rażenia w ataku w postaci duetu Aguero-Sterling. Tymczasem „Czerwone Diabły” bieżącej kampanii nie mogą zaliczyć do udanych. Jednak – jak w przypadku wszystkich meczów, w których spotykają się drużyny z tego samego miasta – spodziewać się należy wszystkiego, również triumfu gości.

Transmisja meczu Manchester City – Manchester United 7 grudnia o godzinie 18:25 tylko w CANAL+ SPORT 2 i CANAL+ 4K ULTRA HD.

Plan transmisji 16. kolejki Premier League na Platformie Canal+:

sobota, 7 grudnia

13:00 Gorączka Piłkarskiej Soboty, CANAL+ SPORT 2 prowadzący: Piotr Domagała; gość: Kamil Kosowski

13:25 Everton – Chelsea, CANAL+ SPORT 2 i CANAL+ 4K ULTRA HD komentarz: Andrzej Twarowski, Michał Gutka

15:55 Bournemouth – Liverpool, CANAL+ SPORT 2 komentarz: Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki

18:25 Manchester City – Manchester United, CANAL+ SPORT 2 i CANAL+ 4K ULTRA HD komentarz: Przemysław Pełka, Rafał Nahorny

niedziela, 8 grudnia

14:55 Aston Villa – Leicester, CANAL+ komentarz: Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki

17:25 Brighton – Wolverhampton, CANAL+ SPORT komentarz: Piotr Domagała, Kamil Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *