Plan transmisji I kolejki PlusLigi w Polsacie Sport

Polsat Sport to od zawsze siatkówka, ale takiej porcji meczów PlusLigi, Tauron Ligi Kobiet i Tauron I ligi, jaka została zaplanowana na rozpoczynający się za dwa tygodnie sezon 2020/2021 nie było od lat. Kibice mogą zacierać ręce, kupować telewizory, zapraszać na wspólne oglądanie znajomych. Już pierwsza kolejka zapowiada się ciekawie.

 

Zaczynamy w piątek 11 września o godz. 17.30 od niewidzianych od lat na tym poziomie derbów Opolszczyzny. Beniaminek PlusLigi zmierzy się z najlepszą drużyną ostatniego, zakończonego przedwcześnie sezonu – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Transmisja z tego meczu w Polsacie Sport.

Zanim o planie pozostałych relacji z I kolejki informacja najważniejsza. W sezonie 2020/2021 Polsat Sport pokaże na żywo wszystkie weekendowe mecze Plus Ligi.

– Mecze Plus Ligi cieszą się ogromną popularnością. Wiele z nich ma porównywalną, a czasem wyższą oglądalność od spotkań piłkarskiej Ekstraklasy. Tym bardziej się cieszę, że udało nam się doprowadzić do sytuacji, w której każdy weekendowy mecz PlusLigi będzie przez nas pokazywany na żywo. Jeśli kolejka będzie rozgrywana w środku tygodnia, wówczas pokażemy tyle spotkań, ile się da, bo część meczów będzie rozgrywana na pewno o jednej porze komentuje dyrektor Polsatu Sport Marian Kmita.

– Do tego pokażemy trzy mecze z każdej kolejki Tauron Ligi Kobiet oraz jedno spotkanie męskiej Tauron I ligi. Do Polsatu Sport wraca też Siatkarska Liga Mistrzów, co oznacza, że w naszej stacji będzie można zobaczyć niemal wszystkie najważniejsze wydarzenia siatkarskie – zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne dodaje Kmita.

Każda weekendowa kolejka PlusLigi będzie rozgrywana wedle stałego, telewizyjnego formatu. Jeden mecz w piątek o 17.30 lub 20.30, oraz po trzy w sobotę i niedzielę – też o stałych porach. Pierwsza transmisja o godz. 14.45, kolejna o 17.30 i ostatnia o 20.30. Anteną przeznaczoną dla Plus Ligi jest Polsat Sport.

– Dawno tak nie czekałem na wznowienie rozgrywek – cieszy Łukasz Kadziewicz. – Liczba transferów między klubami, ciekawych przejść, ale też pozyskanych nowych, zagranicznych twarzy, sprawia, że rozgrywki zapowiadają się naprawdę fajnie. W pierwszej kolejce hit jest jeden. Derby Opolszczyzny, a więc Stal Nysa kontra Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Przez lata emocjonowali się nimi kibice w całej Polsce. I to na pewno nie będzie mecz do jednej bramki. Bo niech nikogo nie zmyli, że Nysa jest beniaminkiem. Tylko na papierze tak to wygląda. Ruciak, Bartman, Komenda, Lemański – przecież to są gracze z reprezentacyjnym stażem. Ruciak i Bartman z wielkimi sukcesami. Do tego na ławce trenerskiej Nysy siedzi Krzysiek Stelmach – wielka postać polskiej siatkówki. To nie będą chłopcy do bicia. Czekam na ten meczdodaje ekspert i komentator Polsatu Sport, wicemistrz świata z 2006 roku z Japonii.

Poniżej plan transmisji I kolejki PlusLigi. Wszystkie mecze w Polsacie Sport

Piątek, 11.09

Godz. 17.30

Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Sobota 12.09

Godz. 14.45

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn

Godz. 17.30

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów

Godz. 20.30

Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice

Niedziela 13.09

Godz. 14.45

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk

Godz. 17.30

MKS Będzin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Godz. 20.30

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *