Platforma nc+ przejdzie rebranding

Jeszcze w tym roku platforma cyfrowa nc+ przejdzie rebranding, w efekcie którego jej nazwa zmieni się na Canal+ – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jak informuje nadawca zmiana nazwy ma pozwolić na „dalsze inwestycje w rozwój silnego ekosystemu Canal+”.

 

 

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl w ostatnich dniach ITI Neovision rozesłało do swoich partnerów biznesowych oświadczenie, w którym informuje o planach rebrandingu platformy nc+. Przedstawiciele spółki poinformowali, że do tego dojdzie na przestrzeni najbliższych miesięcy. W jego efekcie m.in. zmieni się nazwa platformy nc+ na „platforma Canal+”.

Jak czytamy w liście, powodem rebrandingu jest umocnienie marki Canal+ w portfolio platformy nc+. Firma na przestrzeni lat w koprodukcji zrealizowała wiele nagradzanych na całym świecie filmów i seriali (w tym m.in. „Ida” czy „Zimna wojna”), jako jedna z pierwszych na terenie Polski zaczęła korzystać z technologii HD i 4K (od maja ub.r. nadaje kanał Canal+ 4K Ultra HD, w którym m.in. były transmitowane mecze MŚ w piłce nożnej 2018), a w najbliższym czasie będzie wprowadzać na rynek technologię OTT.

– W tej perspektywie zmiana nazwy jest dla nas naturalnym krokiem, dzięki któremu będziemy mogli nadal silnie inwestować w rozwój ekosystemu Canal+, z korzyścią dla abonentów oraz całego rynku telewizyjnego i filmowego. Zmiana nazwy pozwoli nam również podkreślić, że Canal+ jest i pozostanie naszym najważniejszym produktem w portfolio informuje ITI Neovision.

– Zmiana nazwy powoli nam na dalsze inwestycje w rozwój silnego ekosystemu Canal+, który nadal będzie łączył najlepszy sport, film i rozrywkę w jednym miejscu, w tym również w modelu OTT dzięki planowanej usłudze myCanal – na chwilę obecną komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, kierownik ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert w nc+.

Wprowadzenie rebrandingu spółki może poprzedzać również fakt, że Canal+ w ostatnim czasie pracuje nad kilkoma nowymi autorskimi serialami: „Żmijowisko”, „Król” i „Mały Zgon”, czy autorskimi seriami dokumentalnymi: „Chwile szczęścia” oraz „Rekruci”.

źródło: Wirtualnemedia.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *