Platforma Obywatelska składa wniosek do KRRiT

Platforma Obywatelska składa wniosek do KRRiT, o wstrzymanie finansowania telewizji publicznej z budżetu państwa. Zdaniem PO, TVP nie realizuje misji publicznej.

– Udowodniliśmy na faktach i na liczbach, że w telewizji nagminnie jest łamany art. 21 ustawy o KRRiTmówiła w Sejmie Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Przepisy, na które powołała się posłanka Platformy Obywatelskiej, mówią o obowiązku realizowania przez TVP „misji publicznej”, co ma polegać na oferowaniu „całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom” zróżnicowanych programów, które powinny się cechować m.in. pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem.

– Nie ma tam ani obiektywizmu, ani rzetelności, ani bezstronności. Programy informacyjne i publicystyczne publicystyki społeczno-gospodarczo-politycznej są de facto tubą propagandową rządu – oceniła Śledzińska-Katarasińska.

– Oczekujemy także, by Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wydawane były środki z budżetu przez TVP – podkreślała wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. – Skoro tak wielkie pieniądze przekazuje się mediom publiczne, to powinny być rozliczone; powinniśmy wiedzieć na co wydawane są te pieniądze przeznaczane na „misję”. A tego nie wiemystwierdziła Kidawa-Błońska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *