MediaZapowiedzi TV

Film „Play” w lipcu w Kino Polska

Oscylujący na granicy horroru i reklamy, najczęściej prezentowany i nagradzany za granicą w 2020 i 2021 roku polski, krótkometrażowy film. Emisja „Play” z Adamem Woronowiczem i Joanną Kulig w poniedziałek, 4 lipca o godz. 23:50 w Kino Polska.

 

Uciekaj – brzmi ostatnie słowo, które chłopiec (Alan Tybulczuk) słyszy od swojej matki (Joanna Kulig). Po latach jako dorosły (Adam Woronowicz) nie ucieka, a powraca do tamtego zdarzenia. Mierząc się z traumą i poczuciem winy, stara się spojrzeć prawdzie i mordercy swojej matki w oczy. Film w reżyserii Piotra Sułkowskiego to dokonane z dziecięcą fantazją połączenie różnych gatunków filmowych, które nie układa się w możliwą do jednoznacznej interpretacji całość. Świat „Play” wymyka się nie tylko granicom gatunków, to surrealistyczna wizja, która garściami czerpie z możliwości, jakie daje filmowa fikcja, tworząc wewnątrz siebie równoległe rzeczywistości.

Film został wyróżniony na festiwalach w USA, Indiach, RPA, Grecji, Austrii, Rosji czy Wielkiej Brytanii. Zdobył też dwie nagrody dla Najlepszego Międzynarodowego Filmu Krótkometrażowego na ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Kanadzie, nagrodę za dźwięk i muzykę na amerykańskim Los Angeles Feedback Film Festival i Nagrodę Publiczności na RojaL Film Festival na Łotwie.

Emisja „Play” w poniedziałek, 4 lipca o godz. 23:50 w Kino Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *