MediaPlayerTVN Warner Bros. Discovery PolskaZapowiedzi TV

Player ujawnia gwiazdorską obsadę “Klary”!

Trwają zdjęcia do najnowszej produkcji pod marką Player Original „Klara”, serialowej adaptacji debiutu pisarskiego Izabeli Kuny pod tym samym tytułem. W główną rolę wcieli się autorka książkowego bestsellera. Partnerować jej będą Katarzyna Warnke, Adam Woronowicz, Piotr Adamczyk, Eryk Kulm Jr. oraz Iwona Bielska. Premiera słodko-gorzkiej komedii obyczajowej planowana jest w 2024 roku.

 

Niedawno ujawniliśmy pierwsze plany produkcyjne Playera na przyszły rok. Jednym z tytułów, który już za kilka miesięcy wzbogaci bibliotekę pod marką Player Original jest „Klara” – słodko-gorzka komedia obyczajowa będąca serialową ekranizacją debiutu pisarskiego Izabeli Kuny o tym samym tytule.

Od początku wiadomo, że w roli tytułowej użytkownicy Playera zobaczą Izabelę Kunę, która przy nowym projekcie pełni również funkcję producentki kreatywnej. Teraz nadszedł czas, aby odkryć kolejne karty – w obsadzie „Klary” znaleźli się także Katarzyna Warnke, Adam Woronowicz, Piotr Adamczyk, Eryk Kulm Jr., Iwona Bielska oraz z gościnnie Monika Kwiatkowska, Andrzej Konopka, Marian Dziędziel, Janusz Chabior, Konrad Eleryk, Stefan Górski i Matthias Schlette.

“Już się nie mogę doczekać, kiedy zabierzemy użytkowników Playera do świata „Klary”. Świata, w którym każdy będzie mógł się odnaleźć, przejrzeć jak w lustrze. Bez lukru, ale też z lekkim przymrużeniem oka. Świata, w którym bywa, że „life is brutal”, zwłaszcza love life. Jestem przekonana, że Gwiazdy, które przyjęły nasze zaproszenie do projektu podbiją serca odbiorców, tak jak ich pierwowzory na stronach książki Izabeli Kuny”mówi Karolina Izert, producentka z ramienia TVN Warner Bros. Discovery

Tytułowa Klara to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę, nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń. Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze… I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka i Wojtek. Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo!

Zdjęcia do serialu „Klara” rozpoczęły się w połowie czerwca w Warszawie oraz Sopocie i potrwają do końca sierpnia. Łącznie powstanie 8 odcinków. Produkcja trafi do Playera w 2024 roku.

„Klara” to serial autorstwa Marka Modzelewskiego (scenarzysta obu części „Teściów”) rozwijany we współpracy z działem Produkcji Fabularnej TVN Warner Bros. Discovery, na którego czele stoją Marta Grela-Gorostiza i Łukasz Poniński. Projekt reżyseruje Łukasz Jaworski, a za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. Pionem scenograficznym kieruje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumowym Pola Gomółka, a charakteryzatorskim Kinga Krulikowska. Kierownikiem produkcji jest Tomasz Parnowski, a reżyserką obsady Magdalena Szwarcbart. Producentkami są Izabela Kuna (producent kreatywny) oraz Karolina Izert (TVN WBD).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *