Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Plus najlepszą siecią do oglądania seriali wg Netflixa – wyniki za maj 2019

Wszyscy znacie Netflixa – popularny serwis streamingowy na świecie, z ogromną bazą filmów oraz seriali. Platforma co miesiąc publikuje rankingi dostawców internetu, w których znajdziemy informacje o tym, u kogo najlepiej mieć ofertę internetu do oglądania netfliksowych przebojów. Jeśli chodzi o internet mobilny – Plus jest najlepszy.

 

 

Jak powstaje ranking Netflixa?

Netflix publikuje co miesiąc ranking, w którym bada średnią przepływność (bitrate) materiałów wideo transmitowanych w godzinach szczytu. Przepływność wyrażana jest w megabitach na sekundę (Mbps) dla każdego operatora telekomunikacyjnego osobno, a mierzona jest dla wszystkich urządzeń końcowych nieważne czy jest to tablet, komputer stacjonarny czy komórka.

 

 

W przypadku internetu mobilnego i oglądania filmu czy serialu na ekranie smartfona, Netflix wykorzysta optymalną dla Waszego urządzenia rozdzielczość, aby zaoferować Wam wideo w takiej jakości, abyście mogli je oglądać komfortowo – zarówno jeśli chodzi o obraz jak i o dźwięk.

Plus liderem rankingu, ale co to oznacza?

Średnia przepływność, z jaką oglądacie Netflixa w Plusie to 2,34 Mbps. Pozwala to bez przeszkód oglądać materiały dostępne na największym serwisie VOD na świecie bez zbędnego czekania, przerw oraz ciągle wyskakujących ekranów ładowania.

Co ważne, ranking nie pokazuje maksymalnej przepustowości sieci. Maksymalne osiągane przepływności w Plusie są zdecydowanie większe. Pokazuje on natomiast poziom zoptymalizowania sieci, łącz oraz punktów dostępowych pod kątem obsługi ruchu wideo. Im lepszy wynik, tym rośnie nasz komfort.

Każda z aplikacji, z których korzystacie na swoim telefonie potrzebuje innych przepustowości łącza. I tak, owe potrzeby mogą zmieniać w zależności od tego, co aktualnie robicie. Dla przykładu, Netflix do płynnego i bezproblemowego działania w sieci mobilnej będzie potrzebował innych parametrów łącza, niż podczas oglądania serialu na telewizorze 4K. W tym drugim wypadku przepływność zostanie odpowiednio  zwiększona, tak aby obsłużyć większą rozdzielczość i potrzeby serwisu streamingowego.

Ranking wskazuje również, że różnice pomiędzy przepływnościami w sieci mobilnej i stacjonarnej są niewielkie a polscy widzowie korzystają z Netflixa z takimi przepływnościami jak ich koleżanki i koledzy w technologicznie innowacyjnej Korei Południowej.

 

 

Dlatego też jednym z najważniejszych parametrów elementów sieci, nie jest maksymalna przepustowość, lecz jej stabilność i równomierność. Ranking Netfliksa pokazuje, że Plus jako sieć mobilna radzi sobie z tym wyzwaniem bardzo dobrze, a użytkownicy mają zapewnione komfortowe warunki do oglądania swoich ulubionych treści.

Jeden komentarz do “Plus najlepszą siecią do oglądania seriali wg Netflixa – wyniki za maj 2019

 • Po 10 dniach od początku okresu rozliczeniowego dostałem FUP-a od plusa
  Plus obecnie (01.2020) ma w ofercie max 100GB /mc
  Netflix zużywa sredna jakosc do 0,7 GB/h, HD 3GB/h, Ultra HD do 7GB/h

  mam abonament 80GB – nawet nie ma jak tego rozsądnie u nich zwiększyć – w bok PLUS proponowali mi 4 karty !!!

  Możliwe ze kolejny ranking wygra T-mobile który w ofercie ma za 15zł/mc pakiet który nie zużywa transferu Netflix. I dodatkowo stała prędkość zamiast limitu danych. A przy okazji nie trzeba u nich kupować 4 kart – mają też ofertę 1000GB – za ponad 200zł ale to juz inna kwestia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *