PlusLiga: Znamy terminarz meczów finałowych

Za nami półfinałowe rozstrzygnięcia w rozgrywkach PlusLigi. Po niesamowitych emocjach do wielkiego finału awansowały zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz ONICO Warszawa. W spotkaniach o trzecie miejsce zmierzą się Jastrzębski Węgiel i Aluron Virtu Warta Zawiercie.

 

Przypomnijmy, że kędzierzynianie wyeliminowali w drodze po złoty medal rewelację tegorocznych rozgrywek, czyli ekipę z Zawiercia. Jurajscy Rycerze byli bardzo blisko sprawienia olbrzymiej sensacji, ponieważ wygrali pierwsze starcie na Opolszczyźnie, natomiast w drugiej konfrontacji prowadzili już 2:0 w setach. Podopieczni Andrei Gardiniego utrzymali jednak nerwy na wodzy i doprowadzili do tie-breaka, którego zwyciężyli. W trzecim, decydującym meczu wicemistrzowie Polski stanęli już na wysokości zadania i dosyć pewnie zapewnili sobie awans do finału.

A w nim rywalem ZAKSY będzie ONICO Warszawa. Siatkarze ze stolicy, mimo poważnych kontuzji Bartosza Kurka i Bartosza Kwolka, poradzili sobie z Jastrzębskim Węglem. Przebieg rywalizacji w tej parze był bardzo podobny do batalii kędzierzyński-zawierciańskiej. Pierwszy mecz w stolicy wygrali zawodnicy dowodzeni przez Roberto Santillego. Na Górnym Śląsku lepsi okazali się jednak przyjezdni, którzy w trzecim meczu dopięli swego po tie-breaku. To pierwszy finał PlusLigi w historii klubu z Warszawy.

Poniżej prezentujemy terminarz spotkań o trzecie miejsce oraz o złoty medal. W obu przypadkach zespoły będą grać do trzech zwycięstw, a konfrontacje rozpoczną się na parkietach wyżej rozstawionych drużyn po rundzie zasadniczej. Start wielkich emocji już 27 kwietnia!

Terminarz spotkań o trzecie miejsce:

27.04 godz. 17:30 Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie Polsat Sport

01.05 godz. 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel Polsat Sport

04.05 Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie

08.05 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel

11.05 Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Terminarz spotkań finałowych:

27.04 godz. 14:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa Polsat Sport

01.05 godz. 20:30 ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Polsat Sport

04.05 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa

08.05 ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

11.05 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa

Transmisje meczów o brązowy i złoty medal na sportowych antenach Polsatu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *