MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Po wakacyjnej przerwie pora wrócić do pysznego gotowania z Ewą Wachowicz! (wideo)

W sobotę 2 września o godzinie 10:10 w Polsacie rozpoczynamy emisję najnowszych odcinków magazynu kulinarnego „Ewa gotuje”. Czym tym razem zaskoczy prowadząca? Jakie potrawy zaprezentuje? Jakich składników użyje? A może zaprosi interesujących gości? Przede wszystkim będzie smacznie i zdrowo, natomiast potrawy będą na tyle proste, choć jednocześnie zaskakujące, że każdy – nawet jeśli w kuchni stawia pierwsze kroki – powtórzy je we własnych czterech ścianach. W swoim autorskim programie gospodyni podzieli się sprawdzonymi przepisami i różnymi ciekawostkami dotyczącymi składników swoich potraw.

 

Ewa Wachowicz, która jest zwolenniczką sezonowości i lokalności, sięgnie zarówno po produkty charakterystyczne dla danej pory roku (w tym przypadku dla późnego lata i całej jesieni), jak też wykorzysta wyroby okolicznych producentów. Nie oznacza to jednak, że skupi się tylko i wyłącznie na kuchni polskiej czy regionalnej, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaopatrując się w pobliskim sklepiku przyrządzić dania greckie czy… gruzińskie.

Ale samo gotowanie to nie wszystko, bowiem niejako przy okazji kucharzenia Ewa Wachowicz opowie też co nieco o swym prywatnym życiu, pokaże gdzie i jak mieszka, czy też w jaki sposób spędza wolny czas.

W programie pojawi się sporo wątków edukacyjnych, związanych zarówno z historią prezentowanych potraw, jak i z walorami zdrowotnymi czy żywieniowymi użytych składników. Co ciekawe – od czasu do czasu Ewie będzie towarzyszył tajemniczy, męski „głos” spoza kadru (jego tożsamości nie chcemy na razie ujawniać), który w zabawny sposób skomentuje poczynania prowadzącej, jak też zada sporo pytań dotyczących tajników gotowania.

W programie, podobnie zresztą jak w poprzednim sezonie, wykorzystane zostaną social media. Za pośrednictwem portali społecznościowych Ewa nawiąże kontakt z widzami, zachęcając ich w ten sposób do podzielenia się kulinarnymi doświadczeniami, przeżyciami czy recepturami na ulubione dania. Najciekawsze wpisy (tu pomocny będzie wspomniany wcześniej tajemniczy „głos”) będą przytoczone, a wysłane przez followersów zdjęcia znajdą się na ekranie.

Od czasu do czasu Ewa zaprosi ciekawych gości, którzy opowiedzą o swych niezwykłych pasjach, czy też o tym, jak odżywiają się chociażby podczas górskich wędrówek. W niektórych odcinkach zobaczymy też Adama – kulinarnego asystenta prowadzącej. Adam od lat pomaga w przygotowaniu składników niezbędnych do gotowania. Mało tego – serwując wyśmienite obiady dba o to, by ekipa realizująca program nie chodziła głodna.

Cała seria potrwa niemal do końca grudnia. Ostatni odcinek zaprezentuje kuchnię typowo świąteczną a program wyemitowany tydzień wcześniej będzie pięćsetny!

 


Jakie potrawy Ewa Wachowicz przygotuje w pierwszym odcinku po wakacyjnej przerwie?

Pierwszy odcinek zacznie się od przygotowania atrakcyjnego posiłku dla dzieci. Gdy startuje szkoła wielu z nas dwoi się i troi, żeby zrobić takie śniadanie, które w całości zostanie zjedzone. Żeby ułatwić to niezwykle trudne zadanie Ewa podpowie, jak zwinąć wrapy z naleśników – zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Z kolei na lunch będą popularne od kilku lat misy szczęścia, znane też jako miski obfitości lub budda bowl. Przy okazji Ewa wyjaśni skąd wzięła się ta ostatnia nazwa. Na deser autorka programu upiecze sezonowy placek z rabarbarem. Ciasto będzie podane z kompotem, który specjalnie dla Ewy przygotuje jej kulinarny asystent Adam.

Smacznej jesieni i wielu kulinarnych sukcesów z nowym sezonem programu „Ewa gotuje”!

Jesteście ciekawi jak przygotować poszczególne dania, które Ewa Wachowicz będzie prezentowała od września do grudnia w Polsacie? Proporcje składników i szczegóły przepisów już od 2 września w nowym sezonie programu „Ewa gotuje”!

Producentem programu jest Promiss. 37. sezon „Ewa gotuje” liczy 17 odcinków.

Nowy sezon „Ewa gotuje” od odcinka 485 – emisja od 2 września o godzinie 10.10 w Polsacie!

foto. Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *