Początek sezonu 2019 Pucharu Polski Pit Bike SM

4 maja 2019 odbędzie się I runda sezonu 2019 Pucharu Polski Pit Bike SM. Na torze w Koszalinie rywalizować będą zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wyścigami na motocyklach. Motowizja jest patronem medialnym zawodów.

 

Jak przekonują promotorzy tej dyscypliny – pojawienie się w Polsce wyścigów pit bike jest prawdziwą rewolucją.

Minimotocykle pit bike dają przede wszystkim szansę na rozpoczęcie kariery w motosporcie w młodym wieku. Jest to dyscyplina niskobudżetowa, dostępna, bezpieczna – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.Zawodnicy ścigają się od ósmego roku życia, ale u ich boku możemy zobaczyć gwiazdy wyścigów motocyklowych – Marka Szkopka aktualnego mistrza Polski w klasie Superbike, zawodnika mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC, czy Monikę Jaworską, m.in. zwyciężczynię Pucharu Kobiet we Włoszech. Zawodowcy pit bike traktują jako uzupełnienie swoich treningów, a zarazem swoim doświadczeniem dzielą się z młodymi adeptami dwóch kółek.

Zawodnicy pit bike ścigają się na torach asfaltowych na terenie całego kraju. W zależności od wieku
i pojemności motocykla podzieleni są na sześć klas zawodniczych. Najmłodsi rywalizacją w ramach Stock 90, potem mamy Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, klasa kobiet Pit Ladies i najmocniejsza w stawce Super Pit. Mimo mniejszych motocykli, emocji na torze nie brakuje, a całe przedsięwzięcie jest bardzo widowiskowe.

Czekałem na dzień, kiedy w motosporcie motocyklowym pojawi się coś nowego, świeżego. I oto pojawiają się pit bike’i. Wielkie talenty w tak młodym wieku oraz gwiazdy wyścigów motocyklowych, które rywalizują z nimi ramię w ramię to piękny widokmówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji. A my z wielką przyjemnością emocje z toru przeniesiemy na ekrany TV. Mam nadzieję, że będą to historyczne momenty i będzie dane nam oglądać początki wielu wielkich karier, które będziemy niebawem śledzić na arenie mistrzostw świata. Może dzięki nowej dyscyplinie doczekamy się Polaka w MotoGP? Trzymam kciuki, by tak było.

Na antenie Motowizji oraz na Player.pl będzie można śledzić cały sezon zmagań zawodników pit bike. Pojawią się relacje z każdej rundy oraz materiały uzupełniające.

Podsumowanie rywalizacji w Koszalinie pojawi się na antenie w czwartek 9 maja o godzinie 21:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *