Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Pojedynek półciężkich walką wieczoru na gali BKFC w Omaha

Zaledwie tydzień minął od ekscytującej gali Bare Knuckle Fighting Championship w Orlando, a organizacja znów zagości w domach kibiców! Tym razem za sprawą show w Omaha. Transmisja w nocy z piątku na sobotę w Fightklubie!

 

W Omaha w stanie Nebraska w konfrontacji wieczoru w okrągłym ringu zaprezentują się przedstawiciele wagi półciężkiej: Dakota Cochrane i Josh Dyer. Pierwszy z nich walczył będzie przed rodzimą publicznością, wywodzi się bowiem z Nebraski, a w Liberty First Credit Union Arenie stoczył już niejeden profesjonalny pojedynek.

Cochrane to wciąż aktywny zawodnik MMA. 36-latek swój ostatni pojedynek w tej formule stoczył w styczniu bieżącego roku podczas Dynasty Combat Sports 77: New Years Knockout 2022. Na gali, mającej miejsce w…Omaha, pokonał Justina Baesmana, sięgając tym samym po wakujący pas DCS w wadze półciężkiej. Dla Cochrane’a była to już 34. zawodowa wygrana w karierze. Bilans ten uzupełnia ponadto 13 porażek, choć ostatnia z nich – ze Scottem Futrellem – przytrafiła mu się blisko cztery lata temu.

Choć Cochrane incydentalnie pojawia się jeszcze w oktagonie, znacznie częściej spotkać można go w okrągłym ringu podczas walk na gołe pięści. Amerykanin w formule tej debiutował w listopadzie 2018 roku pokonując Johny’ego Hendricksa. W kolejnych starciach, toczonych już dla BKFC, wygrywał z Chrisem Lebenem i Tylerem Vogelem. Jego zwycięski marsz zatrzymał dopiero we wrześniu ubiegłego roku Mike Richman, który pokonał go – gdzieżby inaczej – w Omaha.

W piątkową noc fighter z Nebraski spróbuje powrócić na zwycięską ścieżkę w potyczce z Joshem Dyerem, który swoja przygodę z walkami na gołe pięści rozpoczął od wygranej na Valorze z Dane’em Sayersem. W następnym pojedynku, także zwycięskim, odprawił z kwitkiem Jareda Warrena podczas BKFC 12. Kolejny i zarazem ostatni jak na razie bój nie był już tak szczęśliwy, na BKFC 17 „Ken Doll” nie sprostał bowiem Lorenzo Huntowi ulegając mu już w 52. sekundzie pojedynku.

W Omaha w innej ciekawie zapowiadającej się walce w kategorii junior ciężkiej Houston „The Assassin” Alexander zmierzy się z Jasonem Fishem. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Alexander zakończył profesjonalną karierę. Mający za sobą pięć pojedynków w UFC, kilka walk w Bellatorze, a także przegrane starcie na KSW z Janem Błachowiczem fighter, po przygodzie w MMA spróbował jednak swoich sił w walkach na gołe pięści. Ponieważ ubiegłoroczny debiut z Wesem Combsem okazał się bardzo udany (wygrana przez KO w 1. rundzie), „The Assassin” znów spróbuje swoich sił. Tym razem rywalem 50-letniego (!) zawodnika będzie Jay Fish, który wprawdzie na sierpniowej gali BKFC 20 przegrał z Quentinem Henrym, pięć miesięcy wcześniej zdecydowanie jednak pokonał Adriana Milesa. Jakim wynikiem zakończy się jego najbliższa walka z Alexandrem?

Fight Card gali BKFC w Omaha: 

Dakota Cochrane vs Josh Dyer

Houston Alexander vs Jay Fish

Sean Wilson vs Rocky Long

Cody Land vs Will Shutt

Ryan Braun vs Jett Jones

Jeff Souder vs David Simpson

Alonzo Martinez vs Adalberto Serrano

Carlos Trinidad vs Tyler Jacques

Erick Muray vs Esteban Rodrigues

TJ Benson vs Josh Krejci

Charlie Dubrey vs Emeka Ifekandu

Bare Knuckle Fighting Championship w Omaha w nocy z piątku na sobotę (13/14 maja) o godz. 2.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *