Prasa - Ksiązka

"Pokochaj swój dom" – nowa książka Wydawnictwa Agora

“Pokochaj swój dom. Zero waste home czyli jak pozbyć się śmieci a w zamian zyskać zdrowie, pieniądze i czas” – nowa książka Wydawnictwa Agora to pozycja dla osób, które przygniata ilość spraw, rzeczy i śmieci w domu, w pracy czy w damskiej torebce.
 

„Pokochaj swój dom” opowiada, jak żyć zgodnie z ideą „Zero Waste Home”, czyli mądrzej, taniej i wygodniej. Autorka książki Bea Johnson pewnego dnia zupełnie zmieniła swoje życie, a dziś wraz z mężem i dwoma synami produkują zaledwie jeden słoik śmieci rocznie, mają więcej czasu dla siebie, wydają o 40 procent mniej pieniędzy niż dawniej i są zdrowsi niż kiedykolwiek.

Dzięki praktycznym poradom Bei Johnson nawet najbardziej zapracowani przestaną koncentrować się na rzeczach kosztem przeżyć, a przy okazji dowiedzą się, jak planować odpowiedzialne zakupy, pakować obiady dla dzieci bez użycia zbędnych plastikowych pojemników i czerpać przyjemność z wakacji bez poczucia winy związanego z nadmierną konsumpcją.

Bea Johnson urodziła się w 1974 roku. Choć dorastała we francuskiej Prowansji, od kilkunastu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych.  Wyznaje zasadę „Zero Waste Home” – przeszła z bezmyślnego konsumpcjonizmu w stronę racjonalnego i odpowiedzialnego planowania zakupów. Udowodniła, jak wiele rzeczy posiadamy w domach i nie jesteśmy świadomi ich niefunkcjonalności. Jej metodzie przyświeca motto „Żyj taniej i  wygodniej”.

Od 6 września br. książkę „Pokochaj swój dom” można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *