Polak na podium mistrzostw świata Red Bull Crashed Ice

Torunianin Łukasz Korzestański zajął drugie miejsce w rywalizacji juniorów w ostatnich w tym sezonie zawodach Red Bull Crashed Ice, które odbyły się w weekend w Edmonton. Dzięki bardzo dobrym występom przez cały sezon 20-letni zawodnik zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej najbardziej prestiżowej serii świata w ice cross downhillu. W rywalizacji seniorów w Edmonton triumfował Luca Dallago, ale zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Scott Croxall.
 

 

W tegorocznym cyklu Red Bull Crashed Ice Łukasz Korzestański był kolejno siódmy, trzeci, piąty i drugi. Dzięki tym wynikom w swoim drugim sezonie ścigania się w tych ekstremalnych zawodach Polak zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii juniorów. Przed Łukaszem znaleźli się tylko Mirko Lahti z Finlandii (pierwsze miejsce) i Richie Velasquez ze Stanów Zjednoczonych (drugie miejsce). W przyszłym sezonie Polak będzie już walczył wyłącznie z seniorami, a więc ze światową elitą.

Mistrzem świata seniorów został Kanadyjczyk Scott Croxall, który w Edmonton zajął czwarte miejsce, ale na przestrzeni całego sezonu prezentował najrówniejszą formę. Drugi w klasyfikacji generalnej był Amerykanin Cameron Naasz, a trzeci Austriak Luca Dallago, który zwyciężył w zawodach w Edmonton.

News Cut z finałowych zawodów Red Bull Crashed Ice do bezpłatnego wykorzystania edytorialnego: https://www.redbullcontentpool.com/international/AP-1UY2RZRKH1W11

Powtórka całych zawodów Red Bull Crashed Ice w Edmonton w kategorii juniorów w Red Bull TV:

http://win.gs/2p79PQ7

Powtórka zawodów Red Bull Crashed Ice w Edmonton w kategorii seniorów w Red Bull TV:

http://win.gs/2DlsNa6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *