DVB-TMediaZapowiedzi TV

„Polak Potrafi” od 11 listopada w Zoom TV

Zapraszamy w podróż w najdalsze zakątki globu. Naszymi przewodnikami w krajach bliższych i dalszych będą Polacy, którzy postanowili opuścić ojczyznę, by odnaleźć szczęście o krok dalej niż inni. W każdym odcinku poznamy niezwykłą historię naszego bohatera. Pokażemy, jak odnalazł się w całkiem innej rzeczywistości, z czego się utrzymuje, czy prowadzi własną działalność, jeśli tak, to jaki jest jego przepis na sukces. Zobaczymy, jak wygląda życie na obczyźnie, odkrywając kulturę i lokalne tradycje. W naszym programie udowodnimy, że ,,Polak Potrafi” odnieść sukces w każdym miejscu na Ziemi!

 

Seria zabierze nas przez kraje i kontynenty – wszędzie, gdzie nasi rodacy odnieśli zawodowy sukces. Jaka była ich droga do osiągnięcia celu? Jak przetrwać w nowej kulturze i odnaleźć siebie na nowo? Na te pytania odpowiedzi udzielą niezwykli bohaterowie: Ania i Adam, którzy tworzą i importują do Polski najlepsze użytkowe rękodzieła prosto z Meksyku; Iwona – Mistrzyni Świata i Polski we fryzjerstwie damskim i męskim, która od 17 lat mieszka i pracuje w Danii; Basia i Sławek, którzy rozkochali Meksykanów w polskich pierogach; Marek – utytułowany kucharz odnoszący sukcesy w Austrii; Inga – najbardziej poukładana Polka w Szwajcarii, która zawodowo zajmuje się porządkowaniem i organizacją przestrzeni; Paweł, który z żoną Peruwianką prowadzi własne biuro turystyczne i zabiera swoich gości w nieuczęszczane rejony Peru!

W pierwszym odcinku poznamy historię Ani i Adama, którzy są meksykańską wersją yin i yang. Tworzą ze sobą zgrany duet zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Ta wspaniała para pewnego dnia wpadła na bardzo oryginalny pomysł na biznes. Od 5 lat Ania i Adam prowadzą firmę, która zajmuje się zarówno wytwarzaniem jak i importowaniem rękodzieła do Polski. Robią to tradycyjnymi metodami, chociaż nowoczesność nie jest im obca. Można u nich dostać to, czego kobieca szafa zapragnie: odzież, biżuterię, czapki, opaski i ich znak rozpoznawczy, czyli kultowe torebki ręcznie tłoczone! To właśnie o nie jest tyle zachodu. A wytwarzane są w małym, lokalnym warsztacie przez czterech rdzennych mieszkańców i mistrzów w swoim fachu. Razem z naszymi bohaterami poznamy sekret torebek i odwiedzimy ich klimatyczny warsztat. Na własne oczy zobaczymy, jak żyje się w małej, meksykańskiej miejscowości i co najciekawsze – jak prowadzi się w niej działalność. Odkryjemy tajemnice lokalnego haftu, a także weźmiemy udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Zapraszamy Was w pierwszą podróż – do Meksyku. Premierowo w Zoom TV!

„Polak Potrafi”

Producent: MAKE IT

Premiera w Zoom TV: Piątek, 11 listopada 20:00

Emisje premierowych odcinków: Piątki, 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *