„Policjantki i Policjanci”: Wielki powrót Białacha w 15. sezonie

W nowych odcinkach serialu „Policjantki i Policjanci”, który widzowie Czwórki będą mogli oglądać od 30 sierpnia w stałym paśmie od poniedziałku do piątku o godz. 19:00, zapowiadają się spore zmiany. Wydarzeniem sezonu dla fanów jest powrót Mikołaja Białacha (Mariusz Węgłowski). Zanim to jednak nastąpi, bohaterów czeka wiele emocji, niespodzianek i zwrotów akcji.

 

Na początku piętnastej serii Krzyśka Zapałę (Wojciech Sukiennik) zastaniemy w więzieniu. Emilka (Anna Kukawska) – z Tośkiem w szpitalu i mężem za kratkami – będzie musiała po raz kolejny radzić sobie sama w trudnej sytuacji. Szymon (Paweł Monsiel) będzie starał się wspierać Asię (Magdalena Szczepanek) po załamaniu, jakie przeszła, ale powrót do normalności okaże się bardzo trudny.

Górala (Paweł Kowalczyk) pochłoną rodzinne perypetie, kiedy na horyzoncie niespodziewanie znów pojawi się jego siostrzeniec, Stasiek. Wojtka (Bartłomiej Piekarski) zadręczać będzie niepokój o losy Marii (Karina Węgiełek), podczas gdy Natalię (Anna Bosak) zaprzątną przygotowania do ślubu. Z kolei komendantowi Witackiemu (Paweł Okoński) nie da spokoju myśl o tajemniczej kobiecie podobnej do jego zmarłej tragicznie żony, Anny.

Wkrótce rozwój wydarzeń przyniesie spore zmiany. Maria powróci, ale szczęście Wojtka szybko zmącą niespodziewane kłopoty. Witacki i jego córka, Gosia (Delfina Wilkońska) wpadną na nowy trop związany z Anną. Komisarz Szulc (Paweł Palcat) da się poznać od bardziej sympatycznej strony, w życiu Leny (Alicja Dąbrowska) pojawi się szansa na zmiany na polu uczuciowym, Natalię zaniepokoi zachowanie narzeczonego, Arka (Paweł Parczewski), a Matylda (Agnieszka Błach) i Roman (Zbigniew Koźmiński) postanowią spróbować swoich sił w nowej pracy. Tymczasem Zapałę odwiedzi w więzieniu Bartek. Rozmowa z kolegą z sierocińca wstrząśnie Krzyśkiem i zaważy na jego losach.

Wreszcie, po dłuższej przerwie, na wrocławską komendę powróci Białach. Mikołaja nie od razu zobaczymy w mundurze. Początkowo pojawi się na komendzie zupełnie prywatnie. W końcu odkąd ułożył sobie życie w Uroczysku, policyjną przeszłość traktuje jako zamknięty rozdział. Co będzie musiało się wydarzyć, żeby to się zmieniło? Kto lub co przekona go do powrotu na służbę? Czy w głębi duszy cały czas tęsknił za pracą w policji?

„Policjantki i Policjanci” od 30 sierpnia od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce oraz w IPLA.TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *