MediaTVPZapowiedzi TV

„Polki w Gruzji” – premiera reportażu TVP Polonia

W środę, 7 grudnia o godz. 17:20, TVP Polonia wyemituje reportaż Pauliny Drażby „Polki w Gruzji”. Dziennikarka TVP Polonia pokazuje kraj oczami swoich bohaterek – niezwykłych Polek, które mieszkają tam od lat.

 

„Bohaterki reportażu to niezwykłe Polki, które przedstawiają Gruzję ze swojej perspektywy. Odwiedzamy miejsca ważne w ich życiu prywatnym i zawodowym. To tu, w Gruzji, odnalazły drugi dom, kontynuując karierę zawodową. Każda z nich widzi ten kraj inaczej” – mówi Paulina Drażba.

Magda Nowakowska jest tłumaczką gruzińskiej i polskiej literatury współczesnej, dwukrotnie nominowaną do prestiżowej, literackiej nagrody Saba. Justyna Mielnikiewicz to wybitna fotoreporterka, która współpracowała z wieloma międzynarodowymi redakcjami m.in.: “The New York Times”, “Le Monde” czy „Stern”. Klaudia Kosicińska, doktorantka Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk przygląda się mniejszości azerbejdżańskiej w Gruzji obserwując codzienność na wielokulturowym pograniczu, a Martyna Kaczmarzyk, autorka bestsellera „Gruzja. Jak żyje się Polce w krainie wina, gościnności i drogowych absurdów”, zdobyła Gruzję przebojem – zakładając firmę i odnosząc sukces.

„W Gruzji nigdy nie zabraknie ptaków i opowieści – to sentencja, która doskonale charakteryzuje ten kraj”opowiada Magdalena Nowakowska, tłumaczka, animatorka kultury, ekspertka ds. komunikacji, która mieszka w Gruzji już ponad 20 lat. „Moje pierwsza myśl tuż po przyjeździe do Gruzji – a pierwszy raz trafiłam tutaj zaraz po Nowym Roku – była: Boże jak ci ludzie potrafią się bawić!” mówi Nowakowska, dodając, że tak naprawdę nie jest to wcale łatwy kraj do życia. „Mnie nigdy to jednak nie przeszkadzało. Zadecydował głos serca. W Tbilisi mieszają się różne kultury, języki; miasto powstawało na styku wielkich imperiów i kultur. I to wszystko widać – i w architekturze, i w muzyce” opowiada Magdalena Nowakowska.

„Polki w Gruzji” już 7 grudnia o godz. 17:20 na antenie TVP Polonia

Fot. TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *