Polkomtel zerwał umowę z Huawei dotyczącą wdrożenia systemu informatycznego i zapewnieniem wsparcia i rozwoju

Zarząd Cyfrowego Polsatu S.A. z siedzibą w Warszawie informuje o powzięciu informacji o decyzji podjętej przez zarząd spółki zależnej Polkomtel sp. z o.o. dotyczącej przekazania w dniu 27 listopada 2019 roku spółce Huawei Polska sp. z o.o. oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej w dniu 23 czerwca 2016 roku dotyczącej wdrożenia systemu informatycznego BES wraz z zapewnieniem wsparcia i rozwoju.

 

 

 

 

Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41 miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany, pomimo podpisania aneksu przedłużającego.

Polkomtel poinformował spółkę Huawei, iż zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia Oświadczenia jak również z informacjami na temat rozliczeń związanych ze zwrotem wzajemnie spełnionych świadczeń (w tym z żądaniem zwrotu zapłaconego wynagrodzenia).

Jednocześnie Polkomtel poinformował Huawei, iż niespełnienie powyższych roszczeń spowoduje uruchomienie procedury zrealizowania gwarancji bankowej oraz procedur dochodzenia zapłaty należności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *