Polsat Box z pierwszymi kanałami w 4K

W dniu 1 września do oferty platformy Polsat Box dołączyły pierwsze kanały 4K. Są to: Insight TV UHD, Fashion TV UHD, NASA TV UHD i Eleven Sports 1 4K.

 

Znajdują się one na liście kanałów Polsat Box i zajmują miejsca:

  • Insight TV UHD – poz. 195
  • Fashion TV UHD – poz. 220
  • NASA TV UHD – poz. 221
  • Eleven Sports 1 4K – poz. 228

Insight TV UHD – to wiodący na świecie kanał 4K UHD. To akcja, przygoda i wspaniałe opowieści. Setki godzin programów nadawanych w 4K UHD i HDR poświęconych odważnym podróżom, inspirującej nauce i technologii oraz sportom ekstremalnym.

Fashion TV UHD – prezentuje wizualnie oszałamiający obraz ze wszystkimi rodzajami tematów, takimi jak tygodnie mody, stroje kąpielowe, najlepiej opłacane modelki i modele, znanych projektantów, ubrania dla nowożeńców.

NASA TV UHD – to kanał amerykańskiej agencji kosmicznej. Można w nim oglądać wyjątkowe zdjęcia z amerykańskiego programu kosmicznego, w tym relacje ze startów rakiet, podglądać życie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podziwiać widoki Ziemi z kosmosu, a nawet eksplorować kosmos, układ słoneczny czy Marsa.

Eleven Sports 1 4K – to kopia Eleven Sports 1, ale w jakości 4K. Warto dodać, iż stacja należy do Grupy Polsat Plus, a jej emisja prowadzona jest za pośrednictwem transpondera Polsat Box.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13°E o częstotliwości 11,117 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK

Ze względów technicznych, dostęp do kanałów jest mocno ograniczony. Zmieni się to po wprowadzeniu do oferty operatora zapowiadanego nowoczesnego dekodera 4K, który obsłuży ww. stacje.

 

źródło: cyfrowypolsatnews.pl – niezależny serwis informacyjny

3 komentarze do “Polsat Box z pierwszymi kanałami w 4K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *