BadaniaMediaPolsat

Polsat News oraz „Wydarzenia” w Polsacie zyskują widzów

Coraz więcej osób wybiera stację oraz program jako źródło informacji. Za nami kolejny miesiąc rosnącej popularności Polsat News. Ogląda go codziennie ponad 3 miliony widzów, a luty 2020 roku był jednym z najlepszych w historii. Kanał zyskuje również w rankingach cytowalności. Dodatkowo główne wydanie „Wydarzeń” o godz. 18:50 zgromadziło w lutym na antenie Polsatu i Polsatu News średnio 2,3 miliona widzów, a popołudniowe o godz. 15:50 średnio 1,5 mln widzów.

 

 

 

 

Polsat News miał w lutym największe wzrosty spośród wszystkich kanałów newsowych w Polsce.

– Polsat News ogląda codziennie ponad 3 miliony widzów

– kolejny miesiąc z rzędu Polsat News ma rosnące wyniki oglądalności w ujęciu rok do roku

– bardzo dobre wyniki uzyskało główne wydanie „Wydarzeń” i „Wydarzenia 15:50”

– Polsat News drugą najbardziej opiniotwórczą stacją telewizyjną w styczniu 2020 r. (ponad 1400 cytowań) w raporcie Instytutu Monitorowania Mediów.

Rosnąca oglądalność to wynik między innymi bardzo dobrej pracy zespołu stacji, którą ogląda ponad 3 miliony widzów każdego dnia. Luty 2020 roku był przede wszystkim kolejnym miesiącem, gdy Polsat News odnotowuje wzrosty oglądalności w ujęciu rok do roku. Spośród stacji informacyjnych to Polsat News jest nr 1 w kategorii wzrostów oglądalności. W grupie wszystkich widzów odnotowano udziały na poziomie 1,34%, co oznacza wzrost o 54% w ujęciu rok do roku. Natomiast w grupie wiekowej 16-49 Polsat News uzyskało 0,84% udziałów, co stanowi wzrost o aż 65% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Rośnie również opiniotwórczość Polsat News. W raporcie Instytutu Monitorowania Mediów za styczeń 2020 roku stacja awansowała na drugie miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych. W ogólnym rankingu Polsat News zajmuje ósmą pozycję. Stacja informacyjna Grupy Polsat w pierwszym miesiącu 2020 roku była cytowana ponad 1400 razy.

„Wydarzenia”

Główne wydanie „Wydarzeń” o godz. 18:50 oglądało w lutym na antenie Polsatu i Polsat News średnio 2,3 miliona widzów, a popołudniowe „Wydarzenia” o godz. 15:50 gromadziło średnio 1,5 mln widzów.

W przypadku „Wydarzeń” o godz. 18:50 przełożyło się to udziały na poziomie 16,7% w grupie wszystkich widzów (wzrost o 3,1%) oraz 19% w grupie 16-49, co oznacza wzrost o 9,7% w ujęciu rok do roku.

Popołudniowy serwis informacyjny emitowany w Polsacie i Polsat News oglądało średnio o 8,3% więcej w porównaniu z lutym 2019 roku. Przełożyło się to na udziały na poziomie 17,5% w grupie 4+ oraz prawie 19,2% w grupie komercyjnej, co oznacza w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku wzrosty odpowiednio o 10% i 21,3%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *