Polsat podwyższa operatorom stawki za swe kanały

Polsat przedstawił operatorom swą nową ofertę zakupu jego kanałów, których w ofercie ma obecnie 31. Nadawca postanowił podnieść ceny i za pakiet 28 kanałów (bez Eleven) ustalił cenę na 0,99 euro (4,63 zł) z usługami mutliroom, soho i tv everywhere lub 1,04 euro (4,86) z usługą catch-up, co oznacza, że ta ostatnia jest dodatkowo płatna. Jest ona oferowana z Iplą na bazie systemu Android. Dodatkowo Polsat zastrzega sobie prawo do wzrostu o 5 proc. rocznie opłaty licencyjnej.

 

 

W sumie nowy cennik oznacza, że operatorzy będą musieli zapłacić za paczkę Polsatu ponad dwa ray więcej, bo obecnie obowiązująca stawka wynosi 2 zł. Dodatkowym wymogiem stawianym przez Polsat jest, że 24 programy (z 28) operatorzy muszą włączyć do pakietu podstawowego.

Operatorzy mają wprawdzie możliwość zakupu tylko wybranych kanałów (a’la carte), ale wtedy cena pakietu wychodzi wyniesie ponad 25 zł. Przykładowo sam kanał Polsat Sport (dla dużej grupy abonentów atrakcyjny) kosztuje wtedy 3,62  zł. Opłata licencyjna w  modelu a’la carte liczona jest od liczby abonentów w pakiecie podstawowym, niezależnie od pakietu operatora,  w którym jest kanał.

Nadawca zastrzega też, że aby dostać zgodę na reemitowanie programów, które są bezpłatne na MUX, trzeba podpisać umowę na minimum jeden program płatny (z wyjątkiem programów must offer – Polsat SD i TV4 SD).

Polsat zachęca operatorów  do jak najszybszego podpisania  umów, bowiem ci, którzy zrobią to do końca wakacji (31 sierpnia) mogą liczyć na korzystniejsze warunki, tj. oferować abonentom kanały Polsatu według jeszcze obecnie obowiązujących warunków do końca tego roku. Nowe stawki zaczęłyby ich obowiązywać od początku 2020 r. do 31 sierpnia 2022 r. Pozostali operatorzy na obecnych warunkach będą mogli świadczyć usługi do 30 listopada tego roku.

Pierwsze reakcje operatorów na nową ofertę Polsatu są negatywne. To zrozumiałe, że podwyżki nie mogą ich cieszyć, zwracają jednak uwagę nie tylko na ich skalę, ale i na to, że nadawca nową ofertę przedstawił, gdy rozpoczął  się okres wakacyjny. Przypuszczają, że to działanie celowe, by nie mogli się ze sobą porozumieć w tej sprawie.

źródło: TELKO.in


Jedna myśl na temat “Polsat podwyższa operatorom stawki za swe kanały

  • 3 lipca 2019 o 13:34
    Permalink

    A ten kurs euro to skąd? Przelicznik z roku 2021?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *