BadaniaMediaPolsat

Polsat rekordowa oglądalność filmu Kevin sam w domu (Boże Narodzenie 2020)

„Kevin sam w domu” – niekwestionowanym „królem” filmowego repertuaru bożonarodzeniowego w naszym kraju! Dzięki temu filmowemu hitowi Wigilia Bożego Narodzenia 2020 również zdecydowanie należała do Telewizji POLSAT. Niesforny chłopiec, którego tak doskonale zagrał Macaulay Culkin, gości na naszej antenie od grudnia 2000 roku i zapewne nikt już nie wyobraża sobie wigilijnego wieczoru bez jego przygód. Naszą tradycją od wielu lat są też koncerty, podczas których największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej prezentują najpiękniejsze polskie kolędy.

 

W tym roku „Kevin…” był gościem w naszych domach w wigilijny czwartek; o g. 20:00, a następnie w bożonarodzeniowy piątek; g. 16:30. Brawurowe starcie tego wyjątkowo przedsiębiorczego malca z dwoma zdesperowanymi włamywaczami oglądało 24 grudnia prawie 4 i pół miliona, a 25 grudnia – 2 miliony widzów. W czasie wigilijnej emisji tego filmu POLSAT był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował świetne udziały: ponad 33 % grupie 4+ i przede wszystkim ponad 43 % w grupie komercyjnej, co stanowi rekordowy wynik także w porównaniu z poprzednimi latami, gdy też ten hit ozdabiał naszą świąteczną ramówkę. Znów Kevin sprawił, że zdeklasowaliśmy konkurencję!

Jak co roku, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, na antenie Telewizji POLSAT pokazaliśmy kilka programów muzycznych typowo wigilijnych. Dwa premierowe koncerty tego dnia to: „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II” (g. 15:50), będący zwieńczeniem przypadających w tym roku obchodów 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka, i „Wielkie kolędowanie z Polsatem”, zarejestrowane we wnętrzach sanktuarium w Mariańskim Porzeczu (g. 16:45) Obie te premiery spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem naszych widzów. To pasmo osiągnęło wynik prawie 17 % w grupie 4 + i ponad 20 % w grupie komercyjnej. Wygraliśmy cały wigilijny czwartek (24.12.2020), bo w grupie komercyjnej nasza stacja zgromadziła udziały w rynku na poziomie: 14 % (4+) i 18 % (16-49).

Cały świąteczny weekend sprawił nam wiele radości. Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli piątek oraz niedziela, zamykająca ten wyjątkowy weekend, to dni, w które notowaliśmy najwyższe procentowe udziały w rynku wśród widzów grupy komercyjnej w naszym kraju. 25 grudnia br. było to średnio ponad 11 %, a 27 grudnia br. – ponad 8 %. Biorąc pod uwagę średnią oglądalność 4 dni tego okresu, wygraliśmy w grupie komercyjnej (10,5 %), natomiast zajęliśmy 2. pozycję za TVP1 wśród wszystkich widzów, oglądających telewizję w naszym kraju (z bardzo dobrym wynikiem: ponad 8 %).

Kolejna okazja na spotkanie z Kevinem na antenie Telewizji POLSAT nadarzy się już wkrótce! Druga część opowieści o jego świątecznych, równie zabawnych, co dramatycznych przeżyciach to „Kevin sam w Nowym Jorku”. Ten przebój – zarówno kinowy, jak i telewizyjny – również zawsze z powodzeniem gości na naszych antenach. Najbliższy pokaz odbędzie się w noworoczny piątek, 1 stycznia 2021 roku, g. 20:00 oraz w niedzielę, 3 stycznia, g. 12:45. Nowy Rok z Telewizją POLSAT!

(dane: Nielsen Audience Measurement)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *